Sparta porazila Brno 4:0, Kometu předčila potřetí za sebou
Pražané nastoupili bez nejproduktivnějšího hráče soutěže útočníka Vrány, ale jejich výkon v první třetině to nijak nepoznamenalo. Brno předčili po všech stránkách, na střely vyhráli jasně 9:2 a svou převahu dvakrát vyjádřili také gólově.
Vondráček a Hruška nabídli svými fauly Spartě už ve čtvrté minutě 97 vteřin v přesilovce pět na tři, ale domácím stačilo na gól pouhých devět sekund. Kapitán Hlinka počkal s přihrávkou, našel ideálně Pecha a tomu stačilo trefit odkrytou branku.
Ve 13. minutě přidal Pech svůj druhý dnešní zásah a i tentokrát musel děkovat spoluhráčům, jakou parketu pro zakončení pro něho vymysleli. Kumstát zavezl kotouč do útočného pásma, našel napřahujícího Formana, jenž však místo rány narýsoval parádní přihrávku před Vejmelku, kde už číhal Pech a uklidil ho snadno za záda brněnského gólmana.
"Nastoupili jsme výborně. Hráli jsme hodně agresivně, vytvořili jsme si šance, dali jsme góly a zápas jsme měli pod kontrolou," řekl Pöpperle.
Sparta byla nadále hodně aktivní v útoku a ve druhé části mohli přidat další trefy Kumstát, jenž ve velké šanci minul, a Kudrna s Pechem, které vychytal Vejmelka. Pöpperle se vyznamenal při dvakrát tečovaném Hruškově nahození od modré čáry, kdy stihl na poslední chvíli vytrčit svůj pravý beton.
V polovině 37. minuty však přišel zkrat strážce sparťanské branky, když bodl svou holí Čermáka a musel do šaten. "Byl tam celkově souběh nějakých věcí, ležel tam na mně hráč, já jsem vstával a ohnal jsem se po něm. Trošku stupidní. Spíš tedy hodně stupidní... Věděl jsem hned, že je zle," nezastíral Pöpperle.
Jeho místo zaujal Novotný, jehož však bez nápadu a momentu překvapení hrající Brňané při své početní výhodě prakticky vůbec nezahřáli.
Kometa dohrávala v úvodu třetího dějství minutu a půl přesilovky z Pöpperleho dlouhého trestu, ale byla i v této fázi stejně bezzubá. "Škoda, že jsme v dlouhé přesilovce zápas trochu nezdramatizovali. Mohli jsme se vrátit do utkání, ale přesilovky jsme dnes hráli hodně špatně," uvedl hostující kapitán Leoš Čermák.
V končící 46. minutě naopak Forman v souboji o kotouč přetlačil Tršku a nepříliš prudkou ranou mezi Vejmelkovy betony zvýšil už na 3:0. "Chtěli jsme dát třetí gól, abychom se uklidnili. Kometa měla i několik přesilovek, včetně pětiminutové, ale my jsme oslabení sehráli výborně a uklidňující třetí gól potom přišel," uvedl Pech.
Bylo zřejmé, že hosté už nenajdou sílu bojovat o zvrat. V 51. minutě navíc ještě úspěšně dorážel Klimek a řada z mnoha stovek brněnských fanoušků, kteří dorazili Kometu jako obvykle do O2 areny podpořit, zamířila k východům z haly. Hosté se nedočkali ani čestného úspěchu.
"Musím pogratulovat Spartě, protože dnes předvedla výborný výkon. Myslím, že my jsme pouze ve druhé třetině trošku drželi krok. Malinko jsme cítili šanci po faulu, kdy jsme dostali k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, ale jinak si myslím, že Sparta zaslouženě vyhrála," přiznal asistent hostujícího kouče Petr Haken.