20. února 2017 • 19:46

Hlasy po utkání fotbalové ligy Liberec - Zlín

0
Hlasy po utkání 17. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - Fastav Zlín (0:0):

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Bylo to klasické první utkání po zimní pauze, kdy jde oběma týmům o hodně a nikdo nechce udělat první chybu. První půle byla čekáním na to, co se stane, kromě jedné akce byla bez vyložené šance. Bylo to asi způsobené zaprvé hrou Zlína a zadruhé složitým terénem. V druhé půli byl náš výkon lepší, měli jsme dvě dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Remíza 0:0 je pro nás zklamáním, chtěli jsme doma vyhrát. Oboustranně to byl nudný zápas, pro diváky nejhorší možný fotbalový výsledek. Spokojeni jsme s hrou defenzivy, v novém složení jsme Zlín kromě jedné šance do ničeho nepustili a hráli jsme dozadu pozorně. Výkon byl maximálně bojovný. Bohužel bychom potřebovali větší kvalitu ve třech šancích, kdy se to láme. Sparta včera dá z první střely gól, Potočný předvede podobnou střelu a bohužel to tam nespadne."

Bohumil Páník (trenér Zlína): "V první půli ještě naše hra měla parametry, dokázali jsme si vytvořit nějakou mezihru a měli jsme asi jednu vyloženou šanci. V druhé půli už to bylo horší. Domácí nás začali vysoko napadat a chyběl nám vysoký hráč, který by rozrazil stopery. Hra se nám propadala a pokud se hrálo přes střed, vysoké balony vyčistil Souček. Naše hra byla v druhé půli od ničeho k ničemu. Naši menší útočníci se těžko prosazovali, potřebovali jsme mít Beauguela. Bohužel není k dispozici, má menší zranění. Za ten bod můžeme být rádi, že nás domácí nesestřelili po rozích a taky díky dobrému výkonu našeho brankáře Dostála. Liberec má silný kádr, za pochodu to naposiloval a pokud mužstvo sehraje, budou se odsud těžko vyvážet body. My jsme měli dnes štěstí, že to mužstvo ještě není tak sehrané. Bod je pro nás velice dobrý."