+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. prosince 2017 • 23:13

Zmrhal nepovažuje vypadnutí z EL ani celý podzim za katastrofu

Autor:
Záložník Jaromír Zmrhal litoval, že na startu druhé půle nedokázal proměnit zřejmě největší šanci slávistických fotbalistů na vyrovnání v přímém souboji o účast v jarní fázi Evropské ligy s Astanou. Pražané doma s kazašským šampionem nečekaně prohráli 0:1 a klesli na konečné nepostupové třetí místo ve skupině. Zmrhal to však nepovažuje za katastrofu stejně jako celý podzim.


"Jsem rád, že jsme hráli Evropskou ligu po tom, co tu bylo. Minulou sezonu titul, teď Evropskou ligu, takže pocity úplně hrozné nejsou. Všichni jsme si přáli postoupit, ale že by to byla nějaká katastrofa, to ne," řekl novinářům Zmrhal.

Ve 49. minutě se dostal do úniku, spolu s brankářem Astany ale přehodil i břevno. "Ve druhém poločase jsme do toho šlápli, hráli jsme lépe než Astana. Měli jsme tam velké šance, které jsme bohužel neproměnili. Já jsem měl tu největší, tu jsem měl dát. Měl jsem to dát podél gólmana, trošičku mi to skočilo na nárt a šlo to moc nahoru," litoval Zmrhal.

Jeho celku stačila k postupu před zápasem remíza. "Měli jsme k tomu o trochu blíže než Astana. Bohužel oni vlastně z žádné šance dali gól. Tu šanci jsme jim nabídli my, oni z toho dali gól. My jsme měli vyložené příležitosti, které jsme si sami vytvořili, bohužel jsme ty góly nedali. Ve druhém poločase jsme to mohli klidně otočit, mohli jsme vyhrát 2:1," podotkl reprezentační záložník.

Neúspěšný boj o postup v Evropské lize podtrhl nepříliš vydařený podzim Slavie, která coby obhájce titulu ztrácí v lize na vedoucí Plzeň hrozivých 14 bodů.

"V součtu s ligou to není žádná katastrofa. Jsme druzí v lize, do posledního kola jsme hráli o postup ze skupiny Evropské ligy, což se nám bohužel nepovedlo. Po dlouhé době tu byla Evropská liga, všichni jsme rádi, máme z toho zkušenosti. Všichni jsme chtěli postoupit dál, to se bohužel nepovedlo. Plzeň má fazónu, je od nás daleko, ale na druhou stranu máme o tři body méně, než jsme měli minulou sezonu. Myslím si, že to není úplně katastrofa," dodal Zmrhal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze