4. března 2007 • 00:00

Kuitunenová kraluje, senzací mladá Norka

SAPPORO - Finka Virpi Kuitunenová včera definitivně potvrdila postavení královny soutěží v ženském běžeckém lyžování. Po bronzové medaili ve sprintu a triumfech v týmovém sprintu a štafetě vyhrála prestižní závod na 30 kilometrů klasickou technikou. Třetí zlatou medaili na mistrovství světa získala před Norkami Steiraovou a senzací závodu Therese Johaugovou. Kuitunenová, která má za sebou trest za dopink a k ruce kouče Jarmo Riskiho, usvědčeného hříšníka za účast v organizovaném dopinkovém systému, téměř vyrovnala bilanci Marit Björgenové z MS 2005 v Oberstdorfu. Tam Norka získala tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Kuitunenová ve finiši předčila Norku Steiraovou, ale hrdinkou závodu se stala 18letá pohledná blondýnka Johaugová. Norka, která vtrhla do světového lyžování teprve začátkem roku, skončila třetí. Přitom má zkušenosti z pouhých dvou závodů Světového poháru. Včera se dlouho senzačně držela ve vedoucí skupině s Kuitunenovou a Steiraovou. V závěru odpadla, ale uhájila těsný náskok před další Finkou Saarinenovou. V cíli zvedla ruce a radostí zakřičela. "Co teď? Doufám, že vyhraju na juniorském mistrovství světa," svěřila se pak po závodě a nesměle se usmála. Foto popis| NORSKÁ RADOST, vlevo druhá Steiraová a vedle senzace závodu, v cíli třetí Johaugová Foto autor| Foto: ČTK/AP