Liberec neměl šanci, v prvním zápase Ligy mistrů nestačil na Belchatów

Volejbalisté Liberce neměli proti polskému favoritu šanci
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru

Volejbalisté liberecké Dukly prohráli ve svém prvním utkání v Lize mistrů s polským Belchatówem jasně 0:3. Domácí potrápili favorita skupiny E i celé soutěže jen ve druhé sadě, než podlehli 16:25, 22:25 a 19:25.

Ze začátku byl cítit respekt domácích ze silného soupeře a první bod získali až při čtvrté rozehře. Náskok polského týmu rychle narůstal a potvrzovala se individuální kvalita kádru Belchatówa. V hokejové hale se Liberečtí snažili riskovat podání více, než jsou zvyklí, a často chybovali. O první set přišli bez většího odporu.

Ve druhém setu zahrála Dukla první úspěšný blok, chytla se a méně chybovala. Dlouho se držela ve hře a vedla 16:14. Hvězdný Wlazly pomohl osminásobnému polskému mistrovi rychle srovnat a koncovku si favorit pohlídal.

Ve třetím setu se znovu projevil rychlejší a důraznější útok Belchatówa. Liberec prohrával už o devět bodů. V závěru jen využil střídání soupeře a prohra v sadě nebyla tak vysoká.

Druhý zápas čeká Duklu 17. listopadu v belgickém Roeselare, které už ve středu prohrálo s italským celkem Lube Civitanova 1:3.

Liberec - Belchatów 0:3 (-16, -22, -19)
Rozhodčí: Kellenberger (Něm.), Mitev (Bulh.). Čas: 82 min. Diváci: 2800.
Sestava a body Liberce: Leikep 10, Janouch 3, Správka 2, Staněk 5, Patucha 10, Kriško 7, libero Kopáček - Zajíček, Galabov. Trenér: Nekola.
Nejvíce bodů Belchatówa: Marechal 18, Wlazly 11, Conte 10

1. Belchatów 1 1 0 0 0 3:0 75:57 3
2. Civitanova 1 1 0 0 0 3:1 99:79 3
3. Roeselare 1 0 0 0 1 1:3 79:99 0
4. Liberec 1 0 0 0 1 0:3 57:75 0