21. prosince 2014 • 14:01

Bank skončil v oblíbené Alta Badii sedmnáctý, nejlépe v sezoně

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Nejlepšího výsledku v sezoně dosáhl lyžař Ondřej Bank v obřím slalomu Světového poháru v Alta Badii, v němž obsadil 17. místo. Suverénním vítězem závodu se stal Rakušan Marcel Hirscher. Obhájce velkého Křišťálového glóbu z minulých tří sezon vyhrál s velkým náskokem 1,45 sekundy před Američanem Tedem Ligetym.

Bankovi se v Alta Badii dlouhodobě daří. Před čtyřmi lety skončil v tomto italském středisku v obřím slalomu pátý, což je jeho druhý nejlepší výsledek v SP po bronzu v kombinaci v Beaver Creeku z roku 2007.

Dnes si čtyřiatřicetiletý český reprezentant připsal v SP nejlepší umístění (s výjimkou 16. příčky v lednové superkombinaci ve Wengenu) od března 2011, kdy byl rovněž sedmnáctý ve sjezdu v Kvitfjellu.

Po prvním kole figuroval Bank na 16. místě, ve druhém si mírně pohoršil, i když zaznamenal patnáctý čas. Druhou jízdu měl rychlejší než například Francouzi Alexis Pinturault a Thomas Fanara a Němec Fritz Dopfer, kteří se v prvním kole seřadili za Hirscherem. Fanara byl nakonec třetí a Pinturault čtvrtý.

Další český lyžař Kryštof Krýzl do druhého kola neprošel. Na 33. příčce ho od postupu dělilo 25 setin.

Hirscher zopakoval v Alta Badii loňský triumf a vybojoval třetí vítězství v technických disciplínách za sebou. O minulém víkendu ovládl obří slalom a slalom v Aare. V sezoně vyhrál už počtvrté a ztrátu na lídra SP Nora Kjetila Jansruda snížil na 70 bodů.

Pětadvacetiletý Rakušan má na kontě už 27 triumfů v SP a na devátém místě historického pořadí se dotáhl na americkou legendu Phila Mahreho. Přeskočil svého slavného krajana Franze Klammera a Chorvata Ivicu Kosteliče.

9. Caviezel (Švýc.) -3,04, (1:20,11+1:13,10),
10. Sandell (Fin.) -3,09 (1:18,88+1:14,38), ...17. Bank -4,03 (1:19,62+1:14,58), 33. Krýzl, 51. Kotzmann (všichni ČR) oba nepostoupili do 2. kola.