Výhra č. 600! Šarapovová je v Austrálii v osmifinále, Federer se nadřel

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

PÁTEČNÍ SOUHRN AUSTRALIAN OPEN | Maria Šarapovová postoupila na Australian Open do osmifinále, v duelu s Američankou Lauren Davisovou se ale nečekaně nadřela. Pátá nasazená ruská tenistka v Melbourne oslavila 600. výhru v kariéře až po dvou a čtvrt hodinách po setech 6:1, 6:7, 6:0. Roger Federer porazil Grigora Dimitrova až po náročné bitvě 3:1 na sety. Hladký postup naopak slavila světová jednička Serena Williamsová. Obhájkyně titulu se na kurtu zdržela jen necelou třičtvrtěhodinu a Rusku Darju Kasatkinovou deklasovala 6:1, 6:1. Světová jednička Novak Djokovič odvrátil dva setboly a Andrease Seppiho z Itálie porazil za dvě a půl hodiny 6:1, 7:5, 7:6.

Kvůli dešti se dnes v Melbourne hraje jen na třech kurtech, které mají zatahovací střechu. Pořadatelé proto odložili několik plánovaných utkání ve čtyřhře, včetně tří duelů s českou účastí, na sobotu. Jako poslední dnes na centrálním dvorci Roda Lavera nastoupí Tomáš Berdych s domácím Nickem Kyrgiosem.

Novak Djokovič ve třetím kole Australian Open narazil na Adrease Seppiho

Pětinásobná grandslamová vítězka Šarapovová získala nad soupeřkou, která je ve světovém žebříčku o téměř 100 míst níž, úvodní set hladce za necelou půlhodinu, druhou sadu ale po 77 minutách ztratila ve zkrácené hře. Šarapovová, jež nasbírala celkem 42 nevynucených chyb, pak ve třetí sadě opět zpřesnila hru a Davisové nadělila kanára.

Bez ztráty setu jde dál Novak Djokovič, přestože musel v duelu s Andreasem Seppim odvracet dva setboly. V úvodu zápasu přitom dramatu nic nenasvědčovalo, první hráč světa šel rychle do vedení 5:0 a set za 25 minut získal 6:1. Pak se ale Ital, jenž vloni v Melbourne ve stejné fázi zaskočil Rogera Federera, vzpamatoval a hra se vyrovnala.

O osudu druhé sady rozhodly dvě dlouhé výměny v 11. hře, v níž obhájce titulu sebral Seppimu servis a vyhrál 7:5. Třetí set pak musel rozhodnout tie-break, ve kterém Djokovič od stavu 4:6 odvrátil dva setboly a sám pak první mečbol proměnil.

Švýcar Federer oslavil jako první hráč v historii 300. vítězství na grandslamovém turnaji, v duelu s Bulharem Grigorem Dimitrovem k němu ale potřeboval odehrát čtyři sety. Třetí nasazený čtyřnásobný šampion z Melbourne postoupil do osmifinále po výhře 6:4, 3:6, 6:1, 6:4.