Nadal a Federer jasně postupují, Veselý nestačil na Kyrgiose

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN DNE | Světová jednička Rafael Nadal i ve svém třetím utkání ve Wimbledonu prohrál první set, nicméně po výhře 6:7, 6:1, 6:1, 6:1 nad kazašským tenistou Michailem Kukuškinem postoupil do osmifinále. V Londýně téměř celý den prší, hraje se jen pod střechou na centrálním dvorci.

Nadal, jenž hrál třetí kolo Wimbledonu poprvé od roku 2011, měl pomalejší start stejně jako v předchozích duelech proti Martinu Kližanovi a Lukáši Rosolovi. Kukuškin vyhrál tie-break prvního setu 7:4, pak už ale na dvorci vládl španělský favorit. V dalším průběhu mu Nadal povolil pouze tři gamy a prošel do čtvrtého kola.

Jeho soupeřem bude vítěz duelu mezi mladíky Jiřím Veselým a Nickem Kyrgiosem. Dvacetiletého Čecha a o rok mladšího Australana pustil déšť na londýnskou trávu pouze zhruba na čtvrt hodiny - zápas byl přerušen za stavu 4:2 a 30:0 pro podávajícího Veselého.

Stejně jako Nadal byla po počátečním tápání suverénní také turnajová pětka Maria Šarapovová. Sedmadvacetiletá Ruska sice pod střechou prohrávala 1:3 s Američankou Alison Riskevou, pak však vyhrála 11 gamů v řadě a po výhře 6:3, 6:0 je v osmifinále.