Další vítězná bitva pro Šafářovou, Češka je v Tokiu ve čtvrtfinále

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Tokiu po dalším třísetovém zápasu do čtvrtfinále. Sedmá nasazená hráčka stejně jako v prvním kole proti Madison Keysové i dnes v duelu s talentovanou Švýcarkou Belindou Bencicovou prohrála první set, po obratu však zvítězila 3:6, 6:4, 6:2.

Sedmadvacetileté Šafářové první set proti o deset let mladší soupeřce vůbec nevyšel, ztratila v něm třikrát své podání. V dalších dvou sadách ale čtvrtfinalistce nedávného US Open brejk nepovolila a dvouhodinové utkání zakončila dvěma esy.

O semifinále na turnaji s milionovou dotací se patnáctá hráčka světa Šafářová utká s vítězkou duelu dvou bývalých světových jedniček Any Ivanovičové a Viktorie Azarenkové.