Strýcová vyřadila světovou trojku, dál jdou Kvitová, Plíšková i Šafářová

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Tenistka Barbora Strýcová v prvním kole antukového turnaje v Madridu překvapila vítězstvím 6:4, 6:2 nad světovou trojkou a druhou nasazenou Angelique Kerberovou z Německa. Na silně obsazeném turnaji ve španělské metropoli postoupily také obhájkyně titulu Petra Kvitová, Karolína Plíšková a čerstvá šampionka z Prahy Lucie Šafářová.

Strýcová v dosavadních čtyřech vzájemných duelech s Kerberovou nezískala ani set a v březnu v Miami utrpěla debakl 1:6, 1:6, dnes ale díky aktivnímu výkonu slavila velký úspěch. Čtvrtfinalistka pražského turnaje z minulého týdne poprvé prolomila podání letošní vítězky Australian Open po povedeném kraťasu v desátém gamu a získala díky tomu první set.

Třiatřicátá hráčka světa Strýcová si přenesla pohodu do další sady a ujala se rychle vedení 3:0. V páté hře sice poprvé v utkání přišla o servis a dovolila favorizované soupeřce snížit na 2:3, následně však získala tři gamy za sebou a za 70 minut si došla pro výhru. V druhém kole se třicetiletá Češka utká s Američankou Madison Keysovou.

Loňská šampionka z Madridu Kvitová zvítězila na úvod 6:3, 6:2 nad Španělkou Larrou Arruabarrenaovou. Turnajová pětka vzala domácí hráčce třikrát podání a zápas ukončila čistou hrou. Její příští soupeřkou bude ruská kvalifikantka Jelena Vesninová.

Jedenáctá nasazená Šafářová nastoupila zhruba 26 hodin po triumfu na turnaji v Praze k utkání proti Coco Vandewegheové a v úvodu byl na ní rychlý přesun znát. Jako první ztratila v utkání podání a pustila Američanku do vedení 3:1, ale dokázala srovnat. Česká tenistka si podruhé a naposledy prohrála servis v jedenácté hře a Vandewegheová podávala za stavu 6:5 na zisk sady, Šafářová však vybojovala tie-break.

Zkrácenou hru Češka ovládla 7:4 a v druhém setu už na kurtu dominovala. Po výhře 6:1 postoupila Šafářová do druhého kola, v němž může znovu narazit na svou finálovou soupeřku z Prahy Samanthu Stosurovou z Austrálie.

Semifinalistka pražského turnaje Karolína Plíšková porazila v prvním kole hladce 6:2, 6:1 domácí Lourdes Domínguezovou. Třináctá nasazená tenistka se na kurtu se 111. hráčkou žebříčku zdržela jen 44 minut.

Čtyřiadvacetiletá Plíšková v utkání nečelila ani jednomu brejkbolu a soupeřce o jedenáct let starší vzala podání pětkrát. V druhém kole, jež pro ni loni bylo konečnou, se střetne s Američankou Christinou McHaleovou.

Ve španělské metropoli se dnes ještě představí Kateřina Siniaková.

V mužské části turnaje bude hrát osmý nasazený Tomáš Berdych a po úspěchu v kvalifikaci Radek Štěpánek .