Kristýna Plíšková ve Štrasburku končí, ve čtvrtfinále padla s Garciaovou

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Kristýna Plíšková podlehla ve čtvrtfinále turnaje ve Štrasburku domácí tenistce Caroline Garciaové 6:7, 2:6, i když v první sadě vedla už 5:1 a měla šest setbolů. Pátá nasazená Francouzka tak dál živí šanci na obhajobu titulu.

Pětadvacetiletá Plíšková začala skvěle, jenže poslední game v úvodním setu nedokázala vyhrát a po šesti zahozených setbolech ztratila tie-break 3:7. Neúspěch se na ní výrazně podepsal. Ve druhé sadě za 19 minut prohrávala už 0:5, ale "kanára" odvrátila.

Garciaová, 29. hráčka žebříčku, velký obrat dotáhla k postupu a vyhrála nad 48. tenistkou světa a sestrou světové trojky Karolíny i druhý vzájemný duel v kariéře.