21. června 2017 • 21:24

Berdych se trápil s kanadským mladíkem, v Queen´s Clubu je však ve čtvrtfinále

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tomáš Berdych zvládl na turnaji v Londýně nečekaně vyrovnaný duel s Denisem Shapovalovem z Kanady a po výhře 7:6, 6:7, 7:5 postoupil v Queen's Clubu do čtvrtfinále. Sedmý nasazený Čech bojoval s hráčem z konce druhé stovky žebříčku dvě a čtvrt hodiny.

Oba soupeři si v zápase dlouho drželi podání, přestože jednatřicetiletý Berdych čelil v úvodním setu dvěma brejkbolům. Osmnáctiletý Kanaďan, který si v Londýně zajistil start v hlavní soutěži v kvalifikaci, ale žádnou z šancí neproměnil a úvodní dvě sady tak rozhodoval tie-break. První vyhrál 7:4 Berdych, druhý stejným poměrem Shapovalov.

Do zkrácené hry mířil i třetí set, v němž si oba hráči s přehledem drželi vlastní servis. Ve dvanácté hře ale Kanaďan poprvé nabídl Berdychovi šanci na brejk a český reprezentant ji využil.

Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu mezi Felicianem Lópezem ze Španělska a Francouzem Jeremym Chardym.