Berdych potvrdil roli favorita, v Los Cabos postoupil do čtvrtfinále

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Tomáš Berdych vstoupil do turnaje v Los Cabos hladkým vítězstvím nad Akirou Santillanem z Austrálie. První nasazený český tenista, jenž měl v Mexiku v úvodním kole volný los, vyhrál za necelou hodinu 6:3, 6:1 a ve čtvrtfinále ho čeká Francouz Adrian Mannarino.

Jednatřicetiletý Berdych čelil proti 168. hráči světového žebříčku v úvodním setu jedinému brejkbolu, který v osmé hře odvrátil, a ve druhé sadě se rychle ujal vedení 4:0. Pak si dovolil chvilkové zaváhání a dvacetiletý rodák z Japonska mu prolomil servis, víc už ale Berdych nedovolil.

"Byl to rychlý zápas, ale jsem rád, jak jsem dnes hrál," pochvaloval si český tenista po 56 minutách na kurtu. "Diváci mě hezky přivítali, takže doufám, že tu odehraju co nejvíce zápasů," dodal Berdych, jenž v Mexiku startuje poprvé v kariéře.