Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Luhansk dlouho sahal po zisku tří bodů, ale v šesté minutě nastavení se podařilo Fenerbahce vyrovnat na konečných 1:1. Sledovali jsme vyrovnanou bitvu, kde je remíza spravedlivým výsledkem.
90+6
90+6
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Turecký celek dokázal z poslední šance v utkání vybojovat alespoň bod. SIMON KJÆR sice nejprve z přímého kopu trefil zeď, míč se mu ale odrazil do běhu a následná rána již skončila u tyče.
90+5
Paulinho se před pokutovým územím dopustil faulu a hosté budou zahrávat ještě zajímavý přímý kop. Tohle bude poslední šance utkání.
90+4
Hosté se po volném kopu nedokázali dostat ke střele na branku. Pokračují však v kombinaci na útočné polovině.
90+3
Fenerbahce bude v posledních sekundách nastavení zahrávat volný kop.
90+2
Až nyní se pokračuje ve hře. Uvidíme, kolik minut hlavní sudí přidá.
90+1
Sow se pokoušel ve vápně dostat k centrovanému míči z levé strany, ale srazil se s Ševčenkem. Oba fotbalisté zůstávají ležet na trávníku.
90
Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty!
89
Ukrajinský celek je velice blízko k cennému vítězství. Tlak hostí není nejsilnější.
88
Topol z levé strany dokázal ve vápně najít Emenikeho, ale útočník se dostal do špatné pozice a tak raději nevystřelil.
87
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Vladyslav Kulač, přichází Artem Gordijenko.
86
U branky Ševčenka vznikl chaos, ale domácí nakonec svoji branku ustrážili. Měli však notnou dávku štěstí.
85
Fenerbahce začíná všechny míče nakopávat do pokutového území, kde se pokouší prosadit van Persie a Emenike.
83
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Željko Ljubenović, přichází Jevhen Opanasenko.
82
Na straně Luhansku se začíná připravovat střídání, hra je přerušena.
80
Özbayraklı se uvolnil na pravém křídle a nacentroval do vápna. Jeden z obránců se dostal k míči a srazil jej do náruče Ševčenka.
79
Zpoza velkého vápna zkoušel štěstí Topal, ale jeho pokus nezasáhl branku.
78
Emenike je velice aktivní a pokouší se vstřelit branku. Tentokrát vypálil z hranice velkého vápna a Ševčenko musel zasahovat!
77
Luhansk začíná kromě aktivního bránění také šetřit čas, tudíž nikam při standardních situacích nepospíchá.
75
Útočným akcím tureckého celku něco schází. Domácí obrana se zatím brání bez sebemenších problémů.
74
Emenike se po svém nástupu na hřiště okamžitě dostal ke střele, ale ta byla domácí obranou zablokována.
73
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Alper Potuk, přichází Emmanuel Emenike.
73
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Ivan Petrjak, přichází Paulinho.
71
Po rohovém kopu Luhansku se k odraženému míči dostal Forster, jehož pohotový pokus skončil vysoko nad brankou.
70
Na hráčích Fenerbahce je viditelná nervozita z průběhu utkání, které se pro ně nevyvíjí tím správným směrem.
68
Luhansku se začíná otevírat obrana soupeře a nyní z toho byl málem zajímavý protiútok. Špatná přihrávka Grečyškina však celou akci ukončila.
67
Tentokrát nizozemský útočník vybojoval rohový kop, ale hosté se po něm k zakončení nedostali.
66
Van Persie se pokouší ze všech sil oživit hru svého týmu, ale zatím marně.
64
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
63
Škrtel podruhé v utkání tvrdě dohrál Ljubenović a ten znovu zůstává ležet na trávníku.
61
Fenerbahce bude muset začít otevírat zadní vrátka a to by mohlo být pro domácí celek velice výhodné.
59
Domácí nadále kombinují na útočné polovině a mají tento duel pod kontrolou. Hosté vypadají rozladěně.
58
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Robin van Persie.
57
Fenerbahce se nemůže dostat po inkasované brance do tempa, Luhansku patří poslední minuty.
55
Domácí zahrávali rohový kop, ale hosté se nakonec dokázali ubránit. Nyní jsou u míče a mohou postupovat vpřed.
54
Fenerbahce je inkasovaným gólem zaskočeno a je pod tlakem.
52
Zorja Luhansk právě vstřelila branku!
Obrovská euforie na straně Luhansku! Domácí předvedli rychlý protiútok, který dalekonosnou ránou přetavil v gól DMYTRO GREČYŠKIN. Demirel tady neměl šanci zasáhnout.
51
Fenerbahce kombinuje okolo půlící čáry, ale domácí aktivně napadají.
50
Ševčenko musel poprvé v zápase vážněji zasahovat. Sow dostal výborný pas za obranu a přízemní střelou chtěl poslat svůj tým do vedení. Brankář Luhansku však vyrazil do bezpečí.
49
Fotbalisté Luhansku na začátku druhého poločasu hrají velmi bojácně a začínají se dostávat pod tlak.
47
Fenerbahce kombinuje na útočné polovině a pokouší si připravit střeleckou pozici. Zatím bez úspěchu.
46
Hosté rozehrávkou zahájili druhý poločas. Dočkáme se atraktivnějšího fotbalu?
46
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Salih Uçan, přichází Ozan Tufan.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
V prvním poločase se toho na trávníku příliš nestalo. Největší šanci měl v úvodní minutě zápasu Petrjak, ale hlavou nasměroval míč těsně vedle branky. Výkon Fenerbahce zatím zůstává za očekáváním. Změní se to ve druhém poločase?
45+2
45+2
V nastaveném čase se hraje okolo středové čáry, ani jeden z týmů nechce udělat v závěru chybu.
45
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.
44
Stoch na středu hřiště přišel o míč a následně podkopl svého soupeře. Slovenský hráč může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
43
Hosté v těchto chvílích kombinují na útočné polovině, ale Luhansk má vše pod kontrolou.
42
Čajkovskij se dopustil zbytečného útočného faulu a dostává žlutou kartu.
41
Turecký celek je na útočné polovině naprosto bezradný a dá se očekávat, že do druhého poločasu přijde na hostující straně změna.
39
Demirel si došel do vzduchu pro centrovaný míč a uklidnil hru. Hosté mohou kombinovat a postupovat vpřed.
38
Před brankou Demirela vznikl závar, ale Fenerbahce dokázalo ustrážit svou svatyni. Domácí však budou zahrávat další rohový kop.
37
Po rychlém protiútoku Luhansku se bude zahrávat rohový kop.
36
Stoch ukázal šikovnost a uvolnil za obranou Luhansku Uçana. Turecký fotbalista si ovšem nepohlídal ofsajdové postavení a nemohl zakončovat.
34
Fanoušci na stadionu zatím nesledují žádnou ofenzivní bitvu, hraje se velmi takticky a příliš šancí k vidění nebylo.
32
Petrjak se výborně vrátil do obrany a předvedl pěkný skluz, při němž odebral míč Potukovi.
31
Uçan se pokoušel najít rozběhnutého Sowa vzdušným pasem, ale jeden z obránců tuto přihrávku za svá záda nepropustil.
30
Fenerbahce zaostává za očekávaným výkonem, což se nelíbí holandskému trenérovi na lavičce tureckého celku. Ten své hráče od postranní lajny hlasitě motivuje.
28
V posledních minutách se hraje převážně kolem půlící čáry, ani jednomu z celků se nedaří vymyslet něco závratného.
27
Obrana Fenerbahce musela v dosavadním průběhu řešit daleko více akcí. Škrtel nyní však ukázal své zkušenosti a vyhrál důležitý vzdušný souboj.
25
Na hřišti se nehraje v rukavičkách a k vidění je spousta tvrdých zákroků. Rozhodčí však žluté karty zatím ze své kapsy netahá.
23
Fenerbahce se zatím ze hry do žádné šance nedostalo, obrana ukrajinského celku působí zorganizovaně.
22
Karavajev si na levé straně udělal prostor a vystřelil ze střední vzdálenosti. Demiral na tento pokus viděl a zastavil ho před brankovou čárou.
20
Luhansk kombinuje na útočné polovině a pokouší se dostat k nějaké střele na branku. Hosté ale pozorně brání.
18
Ležícím hráčem je Ljubenović, který byl tvrdě dohrán Škrtelem. Domácí fotbalista však odchází za postranní lajnu a bude zřejmě pokračovat v zápase.
18
Na trávníku zůstává ležet jeden z domácích hráčů, hra je přerušena.
17
Ukrajinský celek se svému soupeři naprosto vyrovnává, dnes nás podle všeho čeká vyrovnané utkání.
15
Sobol z levého křídla poslal do vápna zajímavý centr, ale Demirel byl pozorný a došel si pro míč.
14
Domácí se pokouší o uklidnění hry a v poklidu směřují na útočnou polovinu.
13
Obrana Luhansku si výborně rozebrala útočící hráče a míč odvrátila do bezpečí.
12
Postupný útok přinesl tureckému celku rohový kop.
11
Stoch z volného kopu našel ve vápně hlavu Souzy, jenž napálil míč těsně vedle levé tyče. Tohle byla taky zajímavá šance.
10
Ljubenović na vlastní polovině fauloval a hosté budou zahrávat volný kop.
8
Luhansk bude hrát v tomto duelu podle očekávání na rychle protiútoky, které domácím zatím vycházejí podle představ. Obrana Istanbulu se musí mít na pozoru.
6
Fotbalisté tureckého celku začínají mít optickou převahu a bez problémů se drží u míče.
5
Fenerbahce to zkoušelo postupným útokem po pravém křídle, ale k ničemu to nevedlo.
4
Domácí hrají v úvodních minutách opravdu velmi aktivně a zatím svého soupeře k ničemu nepouští.
3
Fenerbahce se pokouší uklidnit hru, míč drží na středu hřiště.
1
Obrovská šance domácího celku se zrodila hned po úvodním útoku. Petrjak si ve vápně naskočil na centr z pravé strany a zamířil těsně vedle pravé tyče.
1
Luhansk se ujal úvodního výkopu a zahájil tento zápas.
1

FK Zorja Luhansk: Ševčenko – Kameňuka (C), Sivakow, Forster, Sobol – Karavajev, Grečyškin, Čajkovskij, Petrjak – Ljubenović – Kulač.
Náhradníci: Levčenko – Suchockij, Gordijenko, Lipartia, Paulinho, Opanasenko, Čečer.

Fenerbahce Istanbul: Demirel (C) – Özbayraklı, Kjær, Škrtel, Kaldırım – Uçan, Topal, Souza – Potuk, Sow, Stoch.
Náhradníci: Fabiano – van Persie, Köybaşı, van der Wiel, Emenike, Neustädter, Tufan.

Rozhodčí: Kovacs – Artene, Marinescu.
Fenerbahce Istanbul

Turecký klub si zcela jistě dělá zálusk na postupové příčky ve skupině, ale nebude to mít vůbec snadné. I z tohoto důvodu by mělo Fenerbahce na ukrajinské půdě bezpodmínečně vyhrát, aby si situaci nezkomplikovalo hned na začátku.
FK Zorja Luhansk

Od ukrajinského celku se v Evropské lize žádný výrazný úspěch neočekává a ani samotný celek si nedělá velké naděje, působení v Evropě si bude chtít zejména užít. Luhansk dostal do své skupiny kromě Fenerbahce ještě Manchester United a Feyenoord, tudíž se mají fanoušci na Ukrajině nač těšit.
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu z Evropské ligy, kde se zaměříme na duel FK Zorja Luhansk – Fenerbahce Istanbul. Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.