ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Černá Hora  - 13. ledna 2018   17:15

Německo
Německo
3' Weinhold  • 4' Weber  • 7' Weber  • 10' Weber  • 13' Weinhold  • 15' Janke  • 16' Pekeler  • 19' Gensheimer  • 20' Häfner  • 21' Drux  • 22' Häfner  • 24' Gensheimer  • 28' Kühn  • 29' Pekeler  • 31' Weinhold  • 39' Kühn  • 39' Kohlbacher  • 40' Kohlbacher  • 42' Häfner  • 44' Drux  • 46' Drux  • 48' Gensheimer  • 50' Gensheimer  • 52' Drux  • 55' Wiencek  • 57' Drux  • 60' Häfner
32:19
(17:9)
Černá Hora
Černá Hora
7' Bozović   • 8' Lipovina   • 12' Lipovina   • 23' Simović   • 25' Bozović   • 27' Andjelić   • 28' Lipovina   • 29' Lipovina   • 30' Sevaljević   • 32' Lasica   • 38' Bozović   • 44' Lipovina   • 45' Vujović   • 52' Marković   • 59' Andjelić   • 60' Lipovina
Německo
Pichon, Reveret (oba Francie)
Černá Hora

Německo splnilo povinnost ve svém prvním zápase EURO porazilo Černou Horu bez problémů. Němce může trápit pouze to, že brankář Wolff byl ošetřovaný ke konci utkání a měl problémy s chodidlem. Jinak solidní střetnutí odehrál Gesnheimer.

Janke měl v jedenácté minutě již dvě dvojky na svém kontě, a tak do hry zasáhl až posléze ke konci. Černohorci měli největší sílu asi v Bozovičovi na spojce, ale to stačit nemohlo.
Německo – Černá Hora 32:19 (17:9)
Nejvíce branek: Gensheimer 9/5, Drux 5, Häfner 4 – Lipovina 6, Bozović 3, Andjelić 2. Rozhodčí: Pichon, Reveret (oba Francie). Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/1. Vyloučení: 8:5. ČK: Janke (GER).
60'
Lipovina ještě zakončil zápas gólem při nahazovačce s Markovičem na levém křídle.
60'
Ještě Janke dostane třetí dvojku a bude vyloučený za faul na Andjeliče na levé spojce patnáct sekund před koncem.
60'
Bozovič si vyměnil balon se spoluhráčem, ale posléze nezakončila Černá Hora z devítky.
60'
Drux našel Häfnera na levé spojce a ten zakončil z výskoku na přední tyč, kdy si brankář sáhl na míč.
59'
Černá Hora byla vynikající na brankovišti, a tak skóroval z výskoku ze spojky Andjelič.
58'
Jenže právě souhra s pivotem Německu nevyšla a kontrovat bude tak soupeř s Markovičem či Bozovičem.
58'
Německo má výhodu útoku proti soupeři s Groetzkim či Häfnerem a Kohlbacherem na pivotu.
57'
Černohorská nahazovačka neskončila zakončením do sítě z šesti metrů.
57'
Drux obešel zřejmě Bozoviče a střelou po ruce k levé tyči do protipohybu gólmana zapsal gól.
57'
Po technické chybě soupeře útočí Německo.
56'
Bozovič na levé spojce zpomalil hru po nahrávce Andjeviče, Německo se brání 0:6.
56'
Parádní levačka Heinevettera proti zakončení z výskoku z devítky v podání Bozoviče.
56'
Černá Hora hrála na pivotu se Simovičem a na levé spojce s Bozovičem.
55'
Následovala rychlá souhra s Winecekem na pravé spojce a jeho zakončení z šesti metrů na zadní tyč.
55'
M. Vujovič pravačkou do pravé poloviny branky uspěl ze sedmičky.
54'
Lipovina si sám došel na šest metrů pro sedmičku proti třem soupeřům.
54'
Bozovič nahrával na pravou spojku, která získala proti Druxovi devítku.
54'
Heinevetter krásně zmenšil úhel proti zakončení z pravé spojky z šesti metrů.
53'
Wolff je ošetřovaný na německé střídačce pro problémy s chodidlem.
53'
A další devítka, když fauloval Wiencek Pejoviče.
53'
Devítka proti Německu.
53'
Černá Hora může kontrovat Bozovičem na spojce proti obraně 0:6.
52'
Drux ze spojky reaguje přesně, když si Mijuskovič srazil nohou míč do sítě.
52'
Markovič je přesný při trháku pravačkou k pravé tyči před Jankem proti Heinevetterovi.
52'
Drux útočí, stejně tak Geinsheimer na šesti metrech.
51'
Černá Hora uspěla do protipohybu Heinevettera levačkou Lipoviny po nahrávce Bozoviče
50'
Gensheimer z levého křídla překonal brankáře.
50'
Černá Hora vsadila na osobní obranu v době, kdy útočí soupeř.
50'
Poté, co dirigoval hru S. Vujovič na střední spojce, tak udělala Černá Hora takovou nevynucenou chybu.
49'
Roscheck dostane dvojku za faul na Lipovinu na levé spojce.
49'
Weber se z pravé spojky z šesti metrů neprosadil proti Mijuskovičovi.
49'
S. Vujovič a Pejovič spolupracovali na spojce až zasáhl jednoduchým zákrokem Wolff.
48'
Černá Hora má momentálně v brance Mijuskoviče.
48'
Gesheimer proměnil trhák po nahrávce zřejmě Jankeho k levé tyči.
47'
Gesheimer faul z levé strany, devítka pro Černou Horu.
46'
Obrana Černé Hory byla celkem aktivní, ale stejně Drux uspěl z levé spojky před Radojeviče z šesti metrů na zadní tyč.
45'
S. Vujovič překonal ze střední vzdálenosti Wolffa a Německo si vezme timeout.
45'
S. Vujovič nedostal míč z levé spojky na pivota.
45'
Odpískaný faul na Sevaljeviče na středu a volný hod vezme Grbovič.
44'
Drux se přes Pejoviče dostal k zakončení pravačkou z šesti metrů.
44'
Ale především přesnou trefu Lipoviny z pravé spojky na přední tyči po souboji s Jankem.
43'
Černá Hora má postupný útok se Sevaljevičem na levé spojce.
43'
Dvacet procent německých střel nenašlo potřebný cíl.
43'
Úspěšnost zákroků Wolffa se určitě pohybuje okolo padesáti procent.
42'
Navíc zakončení z výskoku z levého křídla v podání M. Vujoviče bylo olíznuto o ruce Wolffa a míč mají Němci.
42'
Souhru spojek ukončila střela Häfnera z levé spojky na zadní tyč, kterou měl černohorský brankář chytit.
41'
Sevaljevič ovšem neuspěl střelou kolem pravého ramena Wolffa.
41'
Také Weber bude vyloučený za faul na levé křídlo M. Vujoviče, navíc sedmička.
41'
S. Vujovič byl při snaze o nahrávku z levé spojky na pivota faulovaný Weinhlodem, který bude vyloučen.
40'
Další rychlý útok až Kohlbacher zakončoval z šesti metrů zřejmě k pravé tyči.
40'
Po zásahu Wolffa bude Německo útočit.
39'
Rychlý brejk Němců skončil výskokem Kohlbachera na šesti metrech a střelou k levé tyči před Bozovičem a Mijatovičem.
39'
Kühn kontruje ze střední vzdálenosti ze spojky, brankář jen máchl rukama.
38'
M. Vujovič našel z levého křídla z úhlu rozběhnutého Bozoviče na levé spojce.
38'
Při postupném útoku Černé Hory je na pivotu připravený Lazovič.
38'
Bozovič je připraven na spojce s Andjeličem, Německo zkusilo obranu 0:6.
37'
Gensheimer je ze sedmičky opět přesný pravačkou do levého horního rohu branky.
37'
Po faulu na Kohlbachera na pivotu uvidíme sedmičku proti Černé Hoře.
36'
Bozovič se prosadil důrazem z pravé spojky přes Pekelera a překonal Wolffa.
36'
Černá Hora reaguje na spojce s Andjeličem a Bozovičem.
36'
Genshimer je přesný pravačkou do levé poloviny branky ze sedmičky!
36'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Igor Marković).
35'
Na druhé straně ovšem nepustil míč do sítě svým zákrokem Mijatovič.
35'
Němci se dobře pohybovali v obraně až zasáhl Wolff proti zakončení ze spojky.
35'
Odpískaný faul Weinholda na levou spojku.
34'
Po faulu na Lazoviče kombinuje outsider zápasu na spojce s Bozovičem.
33'
Tak to bylo neskutečné! Mijatovič chtěl zakončit do prázdné branky, ale Groetzski levou rukou zastoupil za Wolffa.
32'
Černé Hoře vyšla dohrávka do pravého křídla na Lasicu a zakončení pod víko.
32'
Kohlbacher fauloval Lasicu a bude vyloučen.
31'
Weinhold se poté na pravé spojce zbavil obrany a svojí levačkou zakončil do sítě.
31'
Bozovič fauloval Webera na pravé spojce.
31'
Německo jde jako první do útoku ve druhém poločase s Weberem či Weinholdem.
31'
Německo si udělalo exhibici z prvního poločasu proti Černé Hoře. Favorita zápasu zatím celkem drží Gensheimer svými sedmičkami. Wolff odchytal celých třicet minut v německé brance, zatímco Mijatovič byl vystřídaný Mijuskovičem.

Německá obrana je celkem agresivní a ve valné části úvodního dějství měla podobu 0:6. Němce zatím trápí především čtyřgólový Lipovina. V průběhu první třicetiminutovky vedlo Německo již o deset branek.
30'
30'
Po sérii náznaků zakončil Sevaljevič ze sedmičky pravačkou pod vyskakujícím Wolffem.
30'
První černohorská sedmička v zápase po faulu na šesti metrech.
30'
Odpískaný faul na Andjeviče, devítka.
30'
Gensheimer je úspěšný k levé tyči svojí pravačkou proti Mijuskovičovi.
29'
Sedmička pro Němce po faulu na pravé křídlo.
29'
Lipovina vyřešil krátký útok Černé Hory.
29'
Němci kontrují souhrou spojky s Pekelerem na pivotu a ten z šesti metrů v pádu umístil balon do pravé poloviny branky.
28'
Nakonec Lipovina se prosazuje tvrdou levačkou z pravé spojky.
28'
Lipovina ze středu nevystřelila, na chvíli byl na pravé spojce Bozovič.
28'
Kühn reaguje ze střední vzdálenosti do pravé poloviny branky z výskoku do protipohybu Mijuskoviče.
27'
Andjelič se z pravé spojky dostal na šest metrů a přes nedůrazný blok poslal balon na přední tyč.
27'
Vynikající Mijuskovič proti střele ze spojky levou rukou.
26'
Lipovina kooperoval na spojce s Bozovičem až zakročil svojí pravou nohou Wolff proti zakončení z deseti metrů.
26'
Jenže nyní už kontrují klasicky 0:6 po faulu na Lipovinu na pravé spojce.
25'
Němci se rozhodli chvíli pro obranu 1:5 na hrotu s Reichmannem.
25'
Němci nezakončili přesně z pivota.
25'
Timeout Německa!
25'
Lipovina nahrával z pravé spojky na střed Bozovičovi a ten přes protihráče zakončil do horních pater branky ze střední vzdálenosti.
24'
Lipovina byl faulovaný na pravé spojce, devítka proti Němcům.
24'
Gensheimer sice nedohrával akci z pravé spojky do pivota, ale poté z výskoku na šesti metrech před Bozovičem překonal Mijuskoviče.
23'
Simovič snižuje z pivota z šesti metrů po zbavení se Pekelera, který si dával velký pozor, aby nefauloval a nedostal tak dvojku.
23'
Pekeler fauloval v pravé části obrany s Häfnerem, devítka.
22'
Hafner z trháku přidává branku z výskoku do pravé poloviny branky proti Mijuskovičovi.
21'
Druxe nezastavili dva hráči k průniku na levou spojku na šest metrů a technické střele na delší tyč.
21'
Z pohledu střelce pomohla Wolffovi levá tyč.
20'
Pokračujeme útokem Černé Hory na spojce s Lipovinou.
20'
Individuální akce Häfnera skončila střelou z levé spojky po levé ruce na přední tyč proti Mijatovičovi, Černá Hora si vezme timeout.
20'
Gensheimer je připravený na levém křídle, na spojce hraje Kühn, na pivotu Pekeler.
20'
Lipovina spolupracoval s Bozovičem až rukama zasáhl Wolff proti spojce.
19'
Německo sice zpomalilo hru na levé spojce, ale poté přes Lasicu a Radojeviče propadl balon na levé křídlo Geinsheimera a ten překonal brankáře z výskoku.
18'
Weber sice nechal Černou Horu dohrát akci do pravého křídla, ale Lasica zakončoval pouze do levé ruky Wolffa.
18'
Gensheimer tu sedmičku proměňuje do levé poloviny branky svojí pravačkou.
18'
Nejprve Němci hráli Druxem, poté byl faulovaný Pekeler na pivotu Bozovičem, takže sedmička.
17'
Německo reaguje na oslabení tím, že hraje se šesti hráči na hřišti.
17'
Vyloučení v týmu Německo (Steffen Weinhold).
17'
Pekeler a Weinhold bránili až Wolff vychytal levé křídlo.
16'
Černá Hora přežila zakončení z druhé vlny, ale nikoliv dorážku Pekelera z šesti metrů.
16'
Lipovina a Bozovič byli na spojce, zatímco Wolff si poradil se skákavou střelou z levé spojky.
15'
Janke po vynikající práci Pekelera na pozici pivota vyskočil na levé spojce a zakončením na delší tyč donutil soupeře k timeoutu.
15'
Weber, WEinhold a Gensheimer útočí proti obraně 0:6. Na pivotu je Pekeler.
15'
Černá Hora trefila z pravé spojky zadní tyč.
14'
Gensheimer je přesný pravou rukou ze sedmičky k pravé tyči.
14'
Němci budou házet sedmičku, když na levé spojce na šesti metrech byl faulovaný Pekeler. Navíc Lasica bude vyloučen.
14'
Součástí útoku je také Hühn, Německo hraje bez brankáře Wolffa.
14'
Černá Hora neprověřila Wolffa a bude se muset opět bránit proti Gensheimerovi.
13'
Odpískaný faul na Bozoviče na levé spojce, devítka.
13'
Weber a jeho spoluhráč odvedli dobrou pozici na spojce až z pravé spojky překonal brankáře levačkou z výskoku Weinhold.
13'
Německu nevyšla dohrávka Kühnem do levého křídla z levé spojky.
12'
Lazovič držel pivota za dres a dostane dvojku.
12'
Wolff je na střídačce v době, kdy Německo útočí s Druxem.
12'
Lipovina byl vynikající jeden na jednoho na pravé spojce proti Wiencekovi a jeho levačka z šesti metrů zakončila za Wolffa.
11'
Janke fauloval Lipovinu na pravé spojce a je podruhé vyloučen již v 11. minutě.
11'
Pekeler dostane kartu za faul na pivota.
11'
Lipovina je připravený na pravé spojce, Německo zkouší obranu 0:6.
10'
Weber z velké dálky do protipohybu gólmana skóruje poté, co Černá Hora zase reagovala osobní obranou na několik Němců.
9'
Černá Hora nezakončila na Wolffa, který vše oslavil zaťatou pestí, hhraje tak na polovině outsidera zápasu Weber.
9'
Po faulu Winholda je tady devítka, kdy na hřiště je například Bozovič.
8'
Mijatovič ovšem rukama vychytal pravačku Geinsheimera při sedmičce.
8'
Ale stejně se bude házet sedmička po faulu Radojeviče proti soupeři na středu.
8'
Černá Hora nasadila osobku na několik německých hráčů.
8'
Aktivní německá obrana nechala zakončit Lipovinu z pravé spojky do levé poloviny branky.
7'
Vyloučení v týmu Německo (Maximilian Janke).
7'
Wolff v brance, v obraně poté třeba Wiencek či Weber.
7'
Následuje solidní rána Webera ze středu přes blok.
7'
Bozovič se na pravé spojce zbavil soupeře a zakončil na přední tyč po souboji jeden na jednoho.
6'
Německo hraje zatím celkem agresivně v obraně, nyní je její součástí například Weber.
6'
Lazovič vystřídal a nyní hraje na pozici pivota na šesti metrech.
6'
Devítka po faulu Pekelera v pravé části obrany.
6'
Je tady postupný útok Černé Hory proti obraně 0:6 na středu s Lasicou a na pravé spojce s Lipovinou.
5'
Kroky Černé Hory na pravé straně, ale následně bylo Německo zbrklé směrem dopředu.
5'
Lasica vzal devítku z pravé spojky a vyhodil balon na Lipovinu.
5'
Německo nasadilo opět obranu 0:6 proti Lipovinovi či S. Vujovičovi.
4'
Weber vyskočil na devítce na středu a po nahrávce Jankeho z levé spojky zakončil k levé tyči svojí pravou rukou.
4'
Německo hraje bez brankáře sedm na pět.
4'
Sevaljevič fauloval protihráče po levé ruce a dostane tak dvojku.
4'
Rána po ruce a další zákrok Wolffa.
3'
Weinhold se prosadil důrazem z pravé spojky do horních pater branky, na brankovišti byl ještě Pekeler.
3'
Wolff zasáhl rukou proti zakončení z výskoku z pravé spojky na zadní tyč z pohledu střelce.
2'
Faul na spojku, takže karta pro Jankeho (GER).
2'
Mijatovič vykopl zakončení z pravého křídla nohou, první velký zákrok zápasu.
2'
Technická chyba Černé Hory.
1'
Černá Hora hrála trpělivě až S. Vujovič získal proti Pekelerovi devítku.
1'
Německo nasadilo obranu 0:6 v brance s Heinevetterem.
1'
Černá Hora měla výhoz a bude hrát v útoku s Lasicou a v brance s Mijatovičem.
1'

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weinhold, Roscheck, Weber, Fäth, Groetzki, Häfner, Janke, Kühn, Kohlbacher, Drux.

Černá Hora: Mijatović, Mijusković – Cavor, Lazović, Pejović, Marković, Vujović, Radojević, Simović, Vujović, Sevaljević, Bozović, Lasica, Andjelić, Grbović, Lipovina.

Rozhodčí: Pichon, Reveret (oba Francie).
NĚMECKO

Andreas Wolff je házenkářem, kterému změnilo EURO 2016 život. S trofejí v ruce pro vítěze ME zažil (asi) nejemotivnější moment své kariéry. Při výhře svého týmu nad Španělskem 24:17 měl úžasnou 48% úspěšnost zákroků. Díky tomu dostal také ocenění pro nejlepšího německého hráče 2016. Nechyběl ani na OH v Riu v tom samém roce, odkud vlastní bronzovou medaili. Aktuálně jeho práva patří Kielu, kde tvoří dvojici s Dánem Landinem.
NĚMECKO

Uwe Gensheimer nebyl součástí zlatého německého týmu z ME 2016, kde se pro zranění neobjevil. Je mu jednatřicet let, dvakrát se stal nejlepším střelcem Ligy mistrů (Lowen 2010/11, PSG 2016/17). Jedná se o člena All Star týmu z OH 2016 v Riu, kde si Německo došlo pro bronz. V roce 2017 nastoupil za PSG ve finále Ligy mistrů.
ČERNÁ HORA

Rade Mijatovič je šestatřicetiletým brankářem, který hrál za Černou Horu ihned po rozdělení se Srbskem v roce 2007. Jedná se o jednoho z nejzkušenějších hráčů na černohorské soupisce. Miljatovič nastupuje na klubové úrovni za Brest. Je to vůbec nejlepší házenkářský gólman historie Černé Hory.
ČERNÁ HORA

Vuko Borozan je borcem z Černé Hory, který si zahrál v dresu Vardaru Ligu mistrů v sezoně 2016/17 a vstřelil v této soutěži 49 branek. V kvalifikaci o evropský šampionát 2018 byl vůbec druhým nejlepším střelcem ze všech hráčů za Makedoncem Kirilem Lazarovem. Měří 203 centimetrů a ve svém rodném městě začal s házenou.
GER – MNE 27:31
Hezký večer všem fanynkám a fanouškům kvalitní házené! Mistrovství Evropy mužů v Chorvatsku pokračuje druhým hracím dnem, kdy se od 17:15 střetne Německo s Černou Horou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.