Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Martin Bakoš (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:38
Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:54
Jakub Jeřábek (CEC) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:21
Roman Horák (CEC) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:40
Právě skončilo utkání mezi Kunlunem a HC Viťaz. Úvodní třetina vyzněla lépe pro hosty. Po dvou brankách Alexeje Makejeva vedl Viťaz 2:0 a šlo se do periody druhé. V ní rapidně vzrostla aktivita Kunlunu, která vyústila ve snížení. O to se postaral po přihrávce Linuse Vidella Chad Rau. Ve třetí dvacetiminutovce se domácí mocně snažili o vyrovnání, ale ani jedna z jejich šancí brankou neskončila. Nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře a Viťaz tedy uhájil těsné vítězství 1:2 a připsal si do tabulky důležité 3 body.
59:55
Kotouč je za bránou Viťazu. Tohle již jeho hráči zvládnou a zápas vyhrají.
59:24
Teď již však spěchá na střídačku a Kunlunu hraje opět v šesti mužích v poli.
59:15
Buly ve střední pásmu. Karhonen zůstává prozatím v bráně.
59:15
Oddechový čas pro domácí.
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:54
Karhonen uhání na střídačku a domácí zkusí štěstí v závěrečné powerplay.
58:38
Kunlunu se nepovedl přechod do útočného pásma a musí tedy začít z toho svého.
57:56
Tlak Kunlunu sílí. Další šanci zneškodnil opět Saprykin a drží svůj celek nad vodou. Podaří se hostům udržet těsný náskok?
57:06
Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět do jejich obranné třetiny.
57:00
Tomi Sallinen měl na holi vyrovnání! Finský forvard si našel kotouč mezi bruslemi protihráče a ocitl se ve vyložené pozici před Saprykinem. Ten však vytáhl parádní zákrok a puk pravým betonem vykopl mimo bránu.
56:32
Miro Aaltonen nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu a Viťaz se osvobozuje posunutím puku do střední třetiny.
56:06
Ofsajd nyní zastavil Kunlun v útočném snažení. Buly nařízeno v neutrální zóně.
55:31
Jejich kombinace vyústila ve velmi dobrou pozici pro Stanislava Romanova, jenž měl dost času, ale bohužel pro svůj tým zamířil jen do výstroje Karhonena.
54:50
Šikovná kličkovaná jednoho z domácích nenesla ovoce a hráči ruského týmu uhánějí s pukem vpřed.
53:43
A znovu jen šikovný oblouček do útočného pásma, který však dojel nejrychleji jeden z hokejistů Viťazu a Karhonen musel rychle ke své pravé tyči, aby puk nepustil do brány.
53:17
Hosté jen odevzdali kotouč Kunlunu a rychle uhánějí na střídačku. Vypadá to, že už se nebudou nikam hnát a soustředí se na udržení těsného náskoku.
52:27
Špatná rozehrávka hostů zapříčinila střelu od modré čáry, která byla ještě tečovaná, avšak naneštěstí pro domácí na branku nemířila.
52:09
Saprykin nakonec puk raději podržel v lapačce po nahození Fleuryho od pravého mantinelu. Vhazování po levé ruce brankáře Viťazu.
51:39
Viťaz nyní dobře napadá rozehrávku Kunlunu, kterému se čas velmi rychle krátí.
50:01
Enlund dal snad poprvé dnes o sobě vědět. Jeho jedovatou střelu dokázal Saprykin pokrýt a drží tak stále svůj celek o krok napřed.
48:48
Saprykin nyní svůj tým dvakrát podržel! Nejprve na něj z levé strany uháněl hráč Kunlunu a o chvíli později musel zasahovat proti další ráně jednoho z domácích.
47:51
Domácí se s lehkými obtížemi dostali ven z pásma. Puk mají ovšem znovu na holích hosté.
47:09
Zakázané uvolnění na straně Kunlunu Red Star. Hra se tak znovu stěhuje přes Karhonena.
46:49
Saprykin pouze vyrazil nahození od hrazení do rohu, což v danou chvíli bohatě stačilo. Kotouče se následně ujímají jeho spoluhráči.
46:34
Vypadá to však, že bude v pořádku. Led totiž opouští po svých a jede si sednout na střídačku bez doprovodu lékařů.
46:34
Na ledové ploše nyní zůstává ležet Nikita Vyglazov po souboji se dvěma protihráči ve středním pásmu.
45:55
Hráči Kunlunu drží puk v útočném pásmu při mantinelu a snaží si vypracovat střeleckou pozici, zatím však neúspěšně.
45:01
Karhonen ztlumil další dalekonosnou střelu a poté poslal puk do rohu, kde se jej ujímají jeho spoluhráči.
44:40
Saprykin si rovněž sáhl na kotouč po delší době a raději si jej ponechal ve své výstroji. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
44:12
Kotouč již opustil útočné pásmo Viťazu, což neuniklo pozornosti čárového rozhodčího, který píská ofsajd.
44:04
43:48
A další zásah domácího gólmana. Tentokrát se nenechal zaskočit střelou Jakuba Jeřábka. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kunlunu.
43:35
Jeřábek našel od modré čáry Romana Horáka na pravé straně, proti jehož střele bez přípravy se ukázkově Karhonen přesunul a kotouč skryl ve své výstroji.
43:10
Kunlunu se podařilo vyhodit a hosté tak musí pro puk až za vlastní bránu.
42:56
Alexandr Nikulin dostal nabito na pravém kruhu, avšak Karhonen ladně máchl lapačkou a puk v ní ukryl.
42:13
Z velkého úhlu se pokusil zaskočit Saprykina jeden z domácích, ale brankář Viťazu se pohlídal prostor u své pravé tyče.
42:04
Vyloučení v týmu Kunlun (Brett Bellemore – 2 min., sekání).
41:56
Další střela hostů skončila rovněž do Karhonenovi a kotouč se následně odrazil do rohu.
40:50
Nyní bylo poměrně rušno před Karhonenem! Nikita Vyglazov se ocitl úplně sám v mezikruží, avšak ve vyložené pozici napálil pouze domácího brankáře.
40:12
Rychlý postup Viťazu vpřed zastavil Järvinen dobrým obranným zákrokem a následně dostal puk z vlastní třetiny.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:12.
I druhá dvacetiminutovka je za námi. V byli znovu aktivnějším týmem domácí a povedlo se jim snížit. Poté, co přečkali velkou šanci Makejeva se mohli radovat z kontaktní branky. Ve 28. minutě Linus Videll přihrál Chadu Rauovi, jenž bez problémů trefil poloodkrytou klec Saprykina. Svůj další tlak ovšem Kunlun ve vyrovnání nepřetavil a na světelném ukazateli tak svítí stav po druhé třetině 1:2.
40:00
39:14
Z pravé strany posílali domácí hráči puk do předbrankového prostoru, ale tam byli hokejisté čínského klubu dobře zablokování a kotouč poté opustil pásmo. Viťaz může konečně vystřídat.
39:00
Probíhá poslední minuta první části.
38:38
A ani teď nebude moci Afinogenov a spol. vystřídat. Třetí zakázané uvolnění Viťazu během necelé půlminuty.
38:22
Další icing během pár vteřin. Vhazovat se bude znovu v obranném pásmu hostů.
38:11
Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět před Saprykina. Někteří hráči Viťazu se snažili rychle prchnout na střídačku, ale to si sudí pohlídali a posílají je zpět do hry.
37:52
Téměř z poloviny hřiště se odhodlal k dalekonosné střele Tuukka Mäntylä. Saprykin v bráně Viťazu puk bez problémů vyráží.
37:20
A teď jsou dokonce vykázáni do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:58
Nyní se snaží s pukem něco vymyslet Viťaz ve své útočné třetině. Zatím se však zmohl pouze o kombinaci podél mantinelu.
36:14
Karhonena toto nahození se středního pásma nemohlo zaskočit a domácí brankář v pohodě vyrazil puk do rohu kluziště.
35:45
Velká škoda pro Viťaz, že si nepohlídal přechod přes střední pásmo. Ofsajd totiž zastavuje přečíslení 2 na 1.
34:55
Dělovka Janneho Jalasvaary minula bránu Viťazu a ten se následně dostal z tlaku domácích.
34:30
Střelu Tuukky Mätyläho krátce po buly Saprykin dobře viděl a nedělalo mu tedy problém ukrýt puk ve své rukavici.
34:17
34:04
33:58
Karhonena nyní z pravého kruhu prověřil jeden z hostujících hráčů a strážce domácí svatyně puk raději ponechal se své lapačce.
33:43
Čárový sudí rozpažil a zakázané uvolnění se pískat nebude, domácí tedy musí spěchat za kotoučem.
32:59
Střela hostujícího hráče mířila nad bránu Kunlunu a Karhonen tedy situaci jen kontroloval.
32:42
Bakoš s Viklundem si nyní nerozuměli a ze všeho plyne postavení mimo hru. Buly ve střední třetině.
32:17
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Makejev – 2 min., podražení).
32:04
Vyloučení v týmu Kunlun (Jaroslav Alševskij – 2 min., příliš mnoho hráčů).
31:58
Znovu to byl Kunlun, kdo zahrozil útočnou akcí. Saprykin se ovšem nenechal překvapit a druhou branku za svá záda nepustil.
31:18
Nikita Vyglazov si dojel své vlastní nahození a poté připravil střeleckou pozici pro svého spoluhráče, kterému se však nepodařilo Karhonena překonat potřetí.
30:54
Pokus o dlouhou přihrávku Kunlunu nevyšel a vše končí zakázaným uvolněním. Po delší době se tedy musí mít na pozoru brankář Karhonen.
30:38
Až nyní se dokázali osvobodit a mohou poslat do hry čerstvé síly.
30:15
Kunlun nadále tlačí svého soupeře. Další střela domácího beka byla sražená, ale hosté se musí i nadále bránit.
29:53
Saprykin nyní vyjel daleko z brány a schoval puk pod svou lapačku. Vhazovat se bude po pravici brankáře Viťazu.
28:34
Domácí snížení očividně ještě více nakoplo a snaží se bleskově srovnat. Díky dobré hostující obraně se jim to prozatím nedaří.
27:08
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Nyní už je však sníženo a domácí fanoušci tak mají důvod k radosti! Po skrumáži u pravého mantinelu se puku zmocnil Linus Videll, který naservíroval puk na levou stranu na CHADA RAUA, jenž už neměl problém trefit odkrytou bránu Viťazu. Asistence: Linus Videll.
26:30
Tobias Viklund se mohl zasloužit o snížení! Měl dost prostoru na levém kruhu, bohužel pro Kunlun však nemířil přesně a bránu o pár centimetrů minul.
26:01
Vadim Pereskokov si pěkně vybruslil od pravého mantinelu a z mezikruží střílel na Saprykina. Ten dalším výborným zákrokem drží čisté konto.
24:46
Kunlun se i nadále snaží o kontaktní branku, ale to se mu prozatím nedaří.
23:58
A mohlo to být 0:3 pro hosty! Afinogenov s Makejevem ujížděli proti jedinému obránci. Prvně jmenovaný našel krásnou žabičkou hůl dnešního dvougólového střelce, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu. Karhonen však zázračně vyrazil jeho střelu držadlem hole.
23:23
Na druhé straně se nyní pořádně zapotil Saprykin, jenž musel čelit nebezpečným pokusům hráčů Kunlunu. Se všemi si ovšem dokázal poradit.
22:50
Trochu prostoru dostal na levém kruhu jeden z hostujících hráčů a ihned obdržel přihrávku a následně pálil bez přípravy. Karhonen si však připsal další úspěšný zákrok do statistik zápasu.
21:51
Čárový sudí nyní signalizuje ofsajd a hosté musí vyklidit útočné pásmo. Kunlun má tedy čas na rozehrávku.
21:25
V útočném pásmu sice drželi puk na vlastních holích, ale nedokázali na Saprykina vystřelit a poté o pásmo vinou nepřesné přihrávky přišli.
20:29
Afinogenov měl dobrou rychlost, ale nepovedla se mu stahovačka, a tak se domácí ubránili a mohou zaútočit.
20:06
Viťaz se ihned po buly snažil o rychlé vysunutí svého útočníka, ale vše skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se tedy bude před Saprykinem.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:20.
První perioda zápase je minulostí. V první polovině třetiny byli aktivnější domácí hokejisté, ale svou převahu nevyužili. Varováním jim poté nebyla ani šance Golovkova, a tak přišel trest. Po přihrávce Romana Horáka prostřelil Karhonena Alexej Makejev a poslal tak svůj tým do vedení. V 18. minutě to již bylo o dvě branky. Znovu to byl Alexej Makejev, který zužitkoval pas Maxima Afinogenova a svou střelou vymetl pavučiny v horním rohu brány Kunlunu. Viťaz si tedy odnáší do kabin vedení 2:0.
20:00
19:49
Viťaz dostal puk do útočného pásma, kde s největší pravděpodobností celou třetinu dohrají.
19:13
Kotouč je nyní ve středním pásmu a oba týmy střídají.
18:48
A ti teď hostům pořádně zatopili. Kunlun si totiž vytvořil velký tlak a vše musel řešit Saprykin ve spolupráci se svými spoluhráči.
18:20
Další útok Viťazu již gólem neskončil a k puku se po delší době dostávají domácí.
17:05
Viťaz právě vstřelil branku!
V krátkém časovém rozmezí přidává ruský celek druhý gól a manko Kunlunu je již dvoubrankové! Znovu to byl ALEXEJ MAKEJEV, který dostal vynikající přihrávku do prostoru pravého kruhu a svou střelou zápěstím trefil náramně vzdálenější šibenici Karhonenovy svatyně. Asistence: Maxim Afinogenov.
15:45
Oba týmy hrají v plném počtu.
14:43
Při hře 4 na 4 se hosté ujímají vedení! Roman Horák skvěle našel na levé straně rozjetého ALEXEJE MAKEJEVA, který přebruslil obránce a z boku se hnal na Karhonena. Domácího brankáře poté prostřelil ranou mezi nohy a spolu se svými spoluhráči se tedy může radovat z vedoucího gólu. Asistence: Roman Horák, Pavel Lukin.
14:15
Ofsajd nepustil hosty do dalšího ofenzivního výpadu. Vhazování nařízeno ve středním pásmu.
13:45
Vyloučení v týmu Kunlun (Jaroslav Alševskij – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., sekání).
13:45
13:43
Pankovovi prostrčení puku v útočném pásmu nevyšlo a do protiútoku se hnali domácí. Zach Jüe zkoušel své štěstí, avšak mířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Saprykin.
13:02
Zakázané uvolnění Viťazu vrací hru zpět před Saprykina.
12:34
Vynikající práci nyní odvedl Miro Aaltonen. Krásnou stahovačkou se zbavil obránce a z prostoru mezi kruhu vyslal střelu do spodní části brány. Karhonen musel zasahovat levým betonem.
12:17
Fleury se dobře prosmýkl do útočné třetiny a poté střílel z levé strany. Saprykinovi jeho rána sice vypadla z výstroje, ale následně se po puku vrhl a nedovolil tak soupeři dorážet.
11:45
Po další komerční přestávce se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
11:19
Nyní už to však tak snadné neměli. Viťaz totiž svého soupeře výborně zatlačil a dokázal si vypracovat první gólovou šanci zápasu! K odraženému puku se dostal na pravé straně Igor Golovkov, na kterého zívala prázdná brána. Ten však z poměrně složité pozice zamířil pouze do boční sítě.
10:34
A znovu výborná obrana domácího mužstva dostala soupeře ven z jeho útočného pásma.
09:21
Na druhé straně se pokusili ohrozit bránu i hokejisté Viťazu. Rána z levé strany jen těsně prosvištěla kolem vzdálenější tyče Karhunenovy brány.
08:55
Domácí se znovu nenechali dostat pod tlak ve vlastní třetině a vyrazili do protiútoku. Saprykin musel opět zasahovat proti šikovné střele zápěstím.
08:15
Postavení mimo hru zastavilo útočné snahy Kunlunu a vhazovat se bude v neutrální zóně.
07:38
Ruský tým se sice díky šikovnému nahození dostal do pásma, ale po chvíli jej zase ztratil. Puk však získal bleskurychle zpátky po špatné rozehrávce domácího zadáka.
06:53
Jalasvaarovo nahození nadělalo menší zmatky před hostující bránou, ale hráči Viťazu dokázali dostat puk do bezpečné vzdálenosti od svého brankáře.
06:41
Joonas Järvinen si v prostoru levého kruhu srovnal puk na čepeli a poté vypálil zápěstím. Jeho střela by šla sice mimo branku, ale Saprykin ji pro jistotu schoval ve své lapačce. Následovat bude komerční pauza.
05:40
Fleury obkroužil branku Viťazu, poté přihrál svému spoluhráči na modrou čáru, který následně vypálil velmi tvrdě, avšak jeho ránu zastavilo klubko těl před Saprykinem.
04:50
Znovu si ofenzíva Viťazu vylámala zuby na obraně domácích. Ti poté puk posunuli do útočné třetiny a odjíždějí střídat.
04:08
Rychlý přechod nyní převedl celek z Číny. Jeden z jeho hráčů cpal puk do předbrankového prostoru, ale svým pasem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
03:11
Střela od modré čáry ke Karhunenovi vůbec neprošla. Zablokoval ji totiž jeden z domácích hráčů a puk poté vycestoval z obranné třetiny Kunlunu.
02:40
Fleury se snažil umotat svého strážce za bránou hostů, avšak puk mu utekl a zaútočit může znovu ruský celek.
01:32
První zákrok si připisuje Saprykin proti střele z pravého kruhu. Kotouč vyrazil jen do rohu, kde jej posléze získali jeho spoluhráči.
00:58
O první útočný výpad se pokusil i Viťaz, ale domácí obrana působila velice kompaktně a svému soupeři nic nedovolila.
00:15
Úvodní buly sice vyhráli hosté, ale Kunlun dobrým napadáním získal kotouč do své moci a operoval s ním v útočném pásmu. Po chvíli jej však opět odevzdal soupeři.
00:01
Ty právě dozněly a utkání za malou chvíli začne.
Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu a následovat budu hymny Ruska a Číny.

Kunlun: Karhunen (Kuzmin) – Jalasvaara (C), Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin – Rau, Collins (A), Videll – Fleury, Marcinko, Bakoš (A) – Ponikarovskij, Enlund, Sallinen – Pereskokov, J. Alševskij, Jüe.

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – A. Semjonov (C), Golovkov, Jeřábek, P. Lukin, Gimajev, S. Romanov, Jepišin – Afinogenov (A), A. Nikulin, Makejev – Kopejkin (A), Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Švec-Rogovoj, Cyganov, Pankov.

Rozhodčí: Bondar, Gusev – Ivanov, Černyšjov.
Vzájemná utkání

Kunlun s Viťazem spolu prozatím nesehráli žádný zápas, a tak to bude dnes pro oba premiéra.