To je z Brna vše. Přeji pěkný zbytek úterního večera a na počtenou.
Kometa výhrou přeskakuje Kladno v tabulce a posouvá se na druhé místo. Hráči utkání byli zvoleni Jaromír Jágr (Kladno) a Martin Falter (Kometa).
Kometa si pojistila výhru ještě dvěma brankami v závěrečné třetině. Důležité však bylo, že brněnští hráči dokázali udržet na úzdě obě útočná esa soupeře. Velkou zásluhu na tom má brankář Martin Falter, který si připisuje první čisté konto v sezóně.
60:00
59:49
V závěru měl Falter ještě kousek štěstí, kdy puk projel jen těsně kolem pravé tyče.
59:10
Martin Falter o čisté konto dnes velmi stojí a likviduje nebezpečnou střelu z pravého kruhu.
58:54
Dva Tomášové se pustili do křížku a byla z toho menší šarvátka a také vyloučení. Za Kladno je vyloučen Tomáš Plekanec (KLA) a za Kometu Tomáš Malec (KOM). Oba dva tresty jsou svorně za hrubost.
58:31
Kladno by chtělo zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale ačkoliv se dostane do obranného pasma Komety dostane, nedokáže si vypracovat žádnou střelu.
57:52
Hořava se zkoušel individuálně prosadit, ale přes kladenské hráče se neprokličkoval.
57:10
Vypadá to už na pouhé dohrání utkání. Kometa už se moc do útoku nehrne, a to ani ve své přesilové hře.
56:19
Jan Hlaváč teď odvedl velký kus práce a s pukem na holi ušetřil Kladnu spoustu času.
55:49
Kometa dlouho kombinovala a nakonec tato kombinace skončila střelou Krejčiříka od modré. Mladý brněnsý obránce však pálil vedle.
54:24
Čtyřminutovou přesilovku si tak dnes zahraje i Kometa, ta dnes přetavila své přesilové hry v dva góly.
53:54
Dvojité vyloučení na straně Kladna. Jaromír Jágr (KLA) vyloučen na dvě plus dvě minuty. Nejprve za hákování a pak zastavil dalším hákováním ve velké šanci Erata.
53:05
Malec dobře v obranné práci ve středním pásmu a získal další cenné vteřiny pro Komety. I když brněnští hráči už teď spíše hrají za čisté konto Faltera.
52:30
Kladno si vytvořilo notoricky známý zámek, ale nedokázalo si vypracovat žádnou střeleckou příležitost. Kometa po chvíli vyhodila.
51:33
Kometě se povedlo vyhodit puk až za kladenskou branku. Přesilovka pro hosty tedy šťastně nezačala.
51:24
Kladno si zahraje přesilovku. Vyloučen je Roman Erat (KOM) na dvě minuty za hákování.
50:58
Kameš pálil tvrdě od modré čáry, jeho pokus však šel pouze nad bránu. Přesto Kladno zůstalo u puku.
50:00
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků (vyprodáno). Patnáctý domácí zápas Komety, po patnácté vyprodáno.
50:00
Nahození Komety od modré schoval Chábera do své lapačky a přerušil hru.
49:06
V KAJOT ARENĚ panuje dobrá nálada a běží tu jedna mexická vlna za druhou.
48:22
Plekancova formace se snažila něco vymyslet v útočném pásmu Komety. Přihrávka mířila na Jágra, ale nedostala se k němu.
47:05
Jakub Svoboda v dalším individuálním rozletu, opět přihrával před bránu, ale znovu jeho přihrávka na nikoho ze spoluhráčů neprošla.
46:23
Libor Procházka si najel na pravý kruh na přihrávku zpoza brány, vyprášil však pouze Falterovy betony, který už může výrazně pomýšlet na udržení čistého konta.
45:36
Petrovický jel do dobrého přečíslení s Holcem. Prvně jmenovaný se rozhodl pro individuální akci, ale Kladno se stačilo vrátit. Brno však zůstalo u puku a na Cháberu pálil z první Erat.
44:55
Série několika šancí Komety. Nejprve neprocpal Jakub Svoboda přihrávku na Divíška. Puk však ještě skončil na modré čáře, odkud příšla nebezpečná střela. Puk se odrazil ke Svobodovi, který nebýt bráněn, skóruje do prázdné brány.
44:02
Látalova střela byla ještě posouzena videem a potvrdila opravdu trefení kontstrukce Falterovy branky.
43:48
Martin Látal pálil z pravého kruhu a Faltera teď zachránila branková konstrukce.
43:05
Kometa právě vstřelila branku!

Hotovo? Kometa po kratší odmlce opět skóruje a už má velmi pohodlný náskok. Střelu Borise Valábika šikovně tečoval před bránou TOMÁŠ DIVÍŠEK (7) a Chábera byl bezmocný. Asistence: Boris Valábik, J. Svoboda.
42:35
Plekanec se probíjel do útočného pásma. Napřáhl ke střele, jeho pokus byl však zblokovaný.
41:30
Troufám si tvrdit, že teď už to bude mít Kladno těžké, i když se několikrát v sezóně už dokázalo vrátit do ztracených zápasů.
40:45

Domácí využívají další přesilovou hru. Zpoza brány nahrával Hořava a LEOŠ ČERMÁK (4) jeho nabídku proměnil ve třetí gól. Asistence: Miloslav Hořava, Martin Dočekal.
40:01
V káždé třetině jeden gól, to je zatím krédo Komety. Kladno nevyužilo dlouhou čtyř minutovou přesilovku, naopak domácí právě v početní výhodě vstřelili druhou branku, dostatečně důrazný byl před bránou Holec.
40:00
39:56
Vyloučen Petr Mocek (KLA) na dvě minuty za zdržování hry. Velkou část přesilovky si Kometa přenese do třetí třetiny.
39:34
Čermák nahrával Hořavovi, ten však nedokázal puk zpraocvat a tím pádem i zakončit.
38:36
Kometa jela do přečíslení dva na jednoho. Jakub Svoboda nahrával Divíškovi, který neposedný puk chvíli zpracovával a pak poslal přihrávku před bránu. Svobodovi chybělo málo, aby skóroval do prázdné brány.
38:03
Libor Procházka pálil od modré, ale jeho střela s k Falterovi nedostala, byla zblokována.
37:22
Tento stav už vypadá pro Kometu velmi nadějně, ale Kladno chce ještě do konce třetiny snžíti a tak se tlačí do útoku.
36:28

Brno využívá přesilovku a dostává se do dvoubrankového vedení. Roman Erat ostře pálil z pravého kruhu a Chábera měl se střelou velké problémy. Vytvořil se závar. Do betonů brankáře dorážel Róbert Petrovický. Puk do brány dotlačil ale až MIROSLAV HOLEC (8). Asistence: Róbert Petrovický, Roman Erat.
36:11
Holec nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost, čímž se dostal do výhody. Jeho střelu ale likvidoval Chábera a stačil i na dorážku.
35:50
Jakub Svoboda si zpoza brány vyjel do zakončení a pálil. Chábera si však dobře vyjel a střelu zlikvidoval.
35:10
Kometa se sama vyhání nepřesnou rozehrávkou z útočného pásma a bude muset začínat zakládt útok ze středního pásma.
34:57
Zatím se dnes moc nevylučuje. Ale nyní se bude. Vyloučen je Petr Mocek (KLA) na dvě minuty za faul kolenem na Dočekala. Přesilovka pro Kometu.
34:04
Holec si nabruslil po pravé straně do útočného pásma a přes obránce zkusil zakončit bekhendem, puk nakonec skončil nad bránou.
33:25
Utkání zatím zůstává dlužno větší atraktivitě. Diváci toho k vidění zase až tolik nemají a je to vidět i na počtu střeleckých pokusů.
33:11
Melka se dostal k puku před bránou, jeho střela však byla ještě tečována a neměla gólové parametry.
32:28
Nahození Komety šlo vedle, ale Chábera ho raději ještě pojistil.
32:00
Majeský pálil a trefil nešťastně odraženým pukem protihráče, ten je však v pořádku.
31:08
Chábera raději po brněnském nahození podržel puk a přerušil hru.
31:00
Látal dostal přihrávku na levý kruhu a ihned pohotově pálil. Jeho dobrou střelu si však našla Falterova lapačka.
30:21
Kometa přečkala čtyřminutové oslabení, což ji může posílit. Naopak Kladno si určtě představovalo svoji výhodu zcela jinak.
29:30
Přesilovka Kladna se pomu chýlí ke konci. Jágr byl na ledě nepřetrřitě, hostům to však k výhře nepomohlo.
28:56
Patera opět číhal u pravé tyče a odtud si vyjel až do střelecké pozici. Faltera však znovu nepřekonal.
28:43
Až na Jágrovu akci se zatím Kladnu v přesilovce příliš nedaří. Teď je zastavil v útoku ofsajd.
28:15
Jeden z kladenských hráčů se snažil ještě vymámit puk z bněnského gólmana a hned se na pomstu vydala trestná výprava domácích hráčů.
27:45
Kometa se dvakrát za sebou dokázala osvobodit. Jágr a spol. už jsou na ledě poměrně dlouho.
27:19
Krušné časy nyní zažívá Kometa a Falter má práce nad hlavu. Zatím se však Brnu daří všechny útoky přestát.
26:24
Jaromír Jágr teď předvedl svoji extratřídu, vymotal dva protihráče a nahrával Paterovi stojícímu u bližší tyče. Falter však stačil u tyče utěsnit místo svým betonem.
26:03
Vyloučen Tomáš Divíšek (KOM) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Velmi dobrá šance pro Kladno na srovnání.
25:50
Kladno nyní bylo v menším útlumu, ale rychle přišla odpověď v podobě utajené střely z vrcholů kruhů, Falter úspěšný.
25:11
Krejčiřík pálil po vhazování, jeho střela se však zastavila v chumlu těl. Nicméně k odraženému puku se dostal Hořava a Chábera musel zasahovat levým betonem.
24:55
Nahození Žižky ukryl Chábera v lapačce a raději přerušil hru. Vhazovat se bude právě před ním.
24:19
Petrovický s Holcem spolupracoval v útoku. Petrovický ale nakonec nezachytil přihrávku mířící za branku.
23:36
Plekanec pálil od levého mantinelu, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch, Falter ani nemusel zasahovat.
23:07
Macholda střílel od modré, ale puk už měl pod nohama a podle toho to také vypadalo. Falter neměl s lehkou střelou žádné problémy.
22:21
Holec vybízel Erata k šanci, ten se však nakonec z mezikruží do zakočení nedostal. Poté v pádu zakončoval Valach a jeho pokus nakonec minul bránu.
21:37
Divíšek se rozjel do útočného pásma a nakonec vylslal střelu zpoza obránce, která skončila ve výstroji Chábery.
21:16
Falter nejprve likvidoval střelu od modré. K nebezpečné dorážce se pak dostal ještě Majeský, i tentokrát byl Falter úspěšný. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:26
Druhá třetina rozehrána. Na ledě už není Hynek Zohorna, vypadá to i na vypadnutí Jozefa Kováčika. Smůlu na zranění si Kometa ještě zřejmě nevybrala.
20:01
V první třetině jsme viděli jednu branku. Ve 4. minutě využil Hořava chybné přihrávky Patery a překonal střelou z mezikruží brankáře Cháberu. Od brněnského gólu byli aktivnější hosté, kteří měli více ze hry a několik dobrých šancí, největší měl Jágr, ale proti Falterovi neuspěl.
20:00
19:27
Malec pálil tvrdě od modré. Chábera si připsal úspěný zákrok. Kladenský brankář musel čelit v závěru třetiny několika nebezpečným střelam.
18:46
Hořava držel ve spolupráci se spoluhráčem delší dobu za Cháberovou brankou. Kladno se však dokázalo ubránit a se sitací si poradit.
18:13
Jaromír Jágr ve velké šanci. Nabruslil si až před Faltera, zatáhl puk na levou stranu a poté zakončoval. Brněnského brankáře však trefil pouze do betonů.
17:39
Eberle zavezl puk do útočného pásma, ke střele se však nedostal. Na druhou stranu to zkoušel Erat, ale byl za brankou soupeře odstaven. Na ledě se neobjevuje Hynek Zohorna, kterého právě nahradil v této formaci Erat.
16:26
Plekanec nyní hraje i v jíném útoku. Není to však zvykem. Takhle ho vidíme podruhé.
15:51
Teď sice Rytíři drží Kometu v obranné třetině i s jinou formací, ale tady je to bez střel. Falter je tak relativně v bezpečí.
15:16
Bojuje se ve středním pásmu. Kometa má výrazné problémy pouze pokud je na ledě Plekancova formace.
14:15
Kladno mohlo jít do přečíslení, ale Kometa se stihal rychle vrátit, takže nakonec střílel Plekanec z levého kruhu, jeho tvrdý pokus skončil nad.
13:30
Další kladenské vyhození. Kometa následně zavezla puk do útoku a ten skončil po teči jednoho z kladenských hráčů mimo ledovou plochu.
12:55
Stále stejná písnička. Kladno nemá v oslabení vůbec žádný problém a vyhazuje jeden puk za druhým.
12:21
Další kladenské vyloučení. S přesilovkami má Kometa už delší čas problémy, je to zaviněno i velkou marodkou.
12:05
Kometa nezačíná přesilovku úspěšně. Prohrála vhazování a Kladnu se povedlo osvobodit.
11:51
První vyloučení utkání. Vyloučen Jan Piskáček (KLA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesiovka pro Kometu.
11:25
Kometa se nemůže dostat do hry, až teď se jí podařilo pořádně se osvobodit a zavézt puk do útočné třetiny.
10:48
Elitní kladneská foramce zůstala na ledě a opět dostala Kometu pod tlak. Ke střele z mezikruží se dostal Patera, ale pálil pouze do brněnského brankáře.
10:21
Kladno je teď rozhodně aktivnější, o tom není sporu. Lajna Patera, Plekanec, Jágr teď motala domácí obranu a situace skončila střelou Jaromíra Jágra do lapačky Faltra.
09:21
Kometa má nyní problém s rozehrávkou a nemůže se pořádně dostat ze své třetiny. Rezultovala z toho šance pro Kladno, přihrávku před bránu dostal Lukáč, ale nedokážl puk pořádně zkrotit a zakončit.
08:50
Holec se s pukem dostal do útočného pásma, ale zároveň také do ofsajdu.
08:17
Už notnou dobu drželo Kladno Kometu v šachu, ale ke střele se nedostalo, takže úspěšnou čárku si může udělat obrana Komety.
07:47
Kladno se snaží být aktivní, ale v útočné třetině se mu zatím nedaří podle představ a hraje se převážn kolem mantinelů.
07:29
Plekanec projel s pukem až do útočné třetiny, objel bránu, pak se však ocitl na ledě. Mezitím Jágr podrazil Kováčika. Rozhodčí ale byl blízko a hraje se dál.
06:18
Dva nebezpečné střely teď putovaly na kladenskou branku. Nejprve pálil vedle Erata. Hořava pak z mezikruží trefil pouze hůl protihráče.
05:39
Kometa si užívá lepšího vstupu do utkání než soupeř po docela velké době. Brnu se totiž první třetině v posledních zápasech moc nedaří a často rychle ztrácí
05:23
Hra má velmi dobré tempo, a jak už jsem jednou zmiňoval moc se hra nepřerušuje.
04:18
A mohlo to být už dva nula. Do velké šance se dostal Hynek Zohorna, který dostal přihrávku do mezikruží, kde byl úplně sám. Zkusil kličku do bekhendu, která ale gólem neskončila.
03:39

Domácí se ujímají vedení. MILOSLAV HOŘAVA (5) vystihl přihrávku Patery v obranném pásmu Kladna a mohl ihned střílet z mezikruží. Cháberu sice prostřelil se štěstím svojí střelou švihem, ale puk v síti skončil. Bez asistence.
03:10
Dočekal obral o puk Jágra, v přechodu do útočné třetiny však nechal puk za sebou a dostal se do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:28
Zatím se hraje poměrně dlouho bez přerušení, oba týmy se vystřídaly v útočení a usadily se před brankami. Jen Kladno však dokázalo zakončit. Stířell Eberle, ale pálil jen do výstroje Faltera.
01:41
Na ledě se prohání v dresu Kladna hráč s číslem 22, ale nemáme vůbec tohle číslo v zápise, takže se jen můžeme dohadovat, o koho se jedná.
00:59
Kometa se nemohla dostat přes střední pásmo, teď je bitva převážně o tuhle území, i Kladno má problémy se založením útoků.
00:37
Utkání rozehráno. Kometa vyhrála vhazování a řítí se do prvního útoku, který však nebyl úspěšný a tak se hra otočila a z pravého kruhu střílel Patera. Falter se pak musel vyznamenat i proti další střele a předvedl ukázkový zákrok lapačkou.
00:01
Ještě před utkáním vhodí čestné buly vítězka loňského i letošního Fed Cupu Lucie Šafářová, kterou provází skandování a velký potlesk.
ROZHODČÍ: Baluška, Müllner - Hlavatý, Tošenovjan.
SESTAVA KLADNO: Chábera (Cikánek) - Černošek, Piskáček, Majeský, Doudera, Mocek, Macholda, L. Procházka, Kameš - Jágr, Plekanec, Patera (C) - Kuchejda, Melka, Dalecký - Redlich, Kuchler, Hlaváč - Eberle, Lukáč, Látal.
Trenér: Zdeněk Vojta.
SESTAVA KOMETA: Falter (Čiliak) - Žižka, Valach, Bičánek (C), Krejčiřík, Valábik, Malec, Kováčik - Dočekal, Čermák, Hořava - J. Svoboda, J. Hruška, H. Zohorna - Holec, Divíšek, Petrovický - Wasserbauer, Němec, Erat - Mrázek.
Trenér: Zdeněk Venera.
V jednu chvíli disponovali RYTÍŘI KLADNO kompletním útokem z NHL - Židlický, T. Kaberle - Tlustý, Plekanec, Jágr. Kladno plnilo haly a přehrávalo soupeře svojí útočnou hrou, leč momentálně hrají za Kladno už pouze Jágr s Plekancem. Židlický po utkání s Libercem zamířil do zámoří, kde už nějakou dobu pobývá i Tomáš Kaberle. Jiří Tlustý, který měl mít namířeno dočasně do KHL, nyní laboruje se zraněním. Kladno je v tabulce o místo před Kometou, tedy na druhém místě, má však o odehrané o dva zápasy více.
KOMETU BRNO trápí stále velká marodka. To se samozřejmě projevuje i na nestabilitě výsledků. Poslední dva domácí zápasy sice Brno vyhrálo, ale naposledy prohrálo v Chomutově. Stále se však Kometa v tabulce drží velmi vysoko, a to má ještě oproti většině ostatních týmu dva zápasy k dobru. Těšit také může Jihomoravany, že do hry se proti Pirátům zapojil jeden z dlouhé řady marodů Tomáš Divíšek. Nikdo další se však němu v úterý pravděpodobně nepřidá.
Dobrý středeční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 28. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Kladnem. Utkání začíná v 18:00.