60:00
59:47
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci se definitivně zachraňují v nejvyšší divizi mistrovství světa! MARKO DAŇO vystihl rozehrávku a ač byl faulován, dokázal dovést puk až do odkryté klece - 5:3! Bez asistence.
59:32
Lotyši si nyní bláhově mysleli, že mají oddechový čas, ale ten si vybrali již po třetím inkasovaném gólu. Rozhodčí je vyhánějí hned na led.
59:32
Hra je přerušena po střele od červené čáry, vhazovat se bude před Nagym.
59:01
Brankář Punnenovs odjíždí na střídačku!
58:18
Začaly poslední dvě minuty Lotyši mají souvislý tlak.
57:23
Skuratovs předvedl hrubou chybu v rozehrávce, po které mohl definitivně rozhodnout Michal Uhrík, jenže při střele mu kotouč sjel z čepele a nedokázal tak ani zakončit!
56:08
Lotyši se tlačí do obranné třetiny Slovenska a snaží se ještě jednou srovnat stav dnešního zápasu.
54:35
Obrovská radost na slovenské straně! Lotyšům se sice podařilo srovnat a byli nyní aktivnějším celkem, výstavní střela ANDREJE BÍREŠE od modré příklepem mířila přímo do šibenice Punnenovsovy branky - 4:3! Asistence: Peter Čerešňák a Marko Daňo.
53:19
Lotyši avšak udělali chybu na modré čáře a také půjdou do čtyř. Za záchrannou brzdu zatáhl kapitán Edgars Siksna (LAT) a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Pokračovat se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.
53:13
Ale to jim příliš dlouho nevydrželo. Slovensko totiž hrálo v šesti a bude se opět bránit. Lotyšsko má další příležitost otočit skóre ve svůj prospěch.
52:46
Slováci s obrovským štěstím oslabení přežili a hrají v plném počtu.
52:28
A nyní Edgars Siksna od červené čáry také napálil tyčku Nagyho klece! Dějí se zde neuvěřitelné věci!
51:55
Drtivý tlak Lotyšů! Edgars Kurmis trefuje tyč!
51:17
Lotyši aktivně kombinovali, střelu Siksny vyrazil Nagy vysoko nad.
50:46
Situace slovenského týmu bude nyní ještě horší. Za vyhození kotouče mimo hrací plochu dostává další dvě minuty kapitán Karol Korim (SVK).
50:22
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyšskému celku se to přece jen povedlo! Po několika přihrávkách v přesilové hře přišla střela od EDGARSE KULDY modré čáry v podání, která skončila až ve slovenské síti! Dnes se může stát ještě cokoliv - 3:3! Asistence: Edgars Siksna a Nikita Jevpalovs.
50:03
Nyní však Slováci budou prožívat krušné chvilky. Za sekání si usedá za katr Tomáš Mikúš (SVK).
49:00
Teodors Blugers vedl protiútok Lotyšska tři na jednoho a rozhodl se pro střelu. Ta mířila doprostřed branky a Nagyho nezaskočila.
48:47
Lotyšsko je v pěti.
48:29
Slovákům se nedaří usadit se v útočné třetině.
46:47
Nikolajs Jelisejevs (LAT) však nyní utlumí tak Lotyšů, když dostává dvě minuty za sekání. Jednalo se o zbytečný faul v útočném pásmu.
46:44
Nikita Jevpalovs zkoušel srovnat stav zápasu, jeho přízemní střela ale slovenského brankáře nezaskočila.
46:17
Zatím to zkouší ale z velkých vzdáleností odkud dnes již dvakrát uspěli. Nyní si však Nagy střelu Laurise Rancevse bez problémů pohlídal.
45:51
Jsem velmi zvědav, jak se nám bude posledních patnáct minut vyvíjet. Lotyši jsou nyní psychicky hodně nahoře a snaží se o smazání těsného náskoku.
45:14
Tak jsem to zřejmě zakřikl. Lotyši se přibližují na rozdíl jediné branky, když brankář Nagy propustil do své sítě střelu tahem těsně za modrou čarou a zjevně nemá čisté svědomí. Autorem gólové trefy byl NIKITA JEVPALOVS - 3:2! Asistence: Teodors Blugers.
44:38
Sledujeme úpornou snahu Lotyšů o zdramatizování zápasu, slovenský celek se však bez větších problémů brání.
42:49
Slovenskou akci zastavil ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.
42:16
Zdá se mi, že slovenský tým hraje v úvodu třetí třetiny hodně zataženě a vyčkává na chyby soupeře. Lotyši mají mírnou převahu.
41:36
Nepřesnost v rozehrávce slovenského celku znamená zakázané uvolnění. Vše se tedy stěhuje před Nagyho.
40:34
Tomáš Mikúš měl hned v úvodu třetí třetiny dobrou příležitost, jeho rána však skončila na Punnenovsově hrudi.
40:01
Slovenský celek ve druhé třetině dvěma brankami definitivně strhl vedení na svoji stranu a má nakročeno nejen k vítězství, ale také k záchraně v nejvyšší divizi hokejistů do dvaceti let. Poslední perioda startuje zhruba v 13:40.
40:00
39:44
A přece jen to mohlo být ještě zajímavější! Ozolinš se objevil před brankoviště úplně sám a donutil Nagyho k dalšímu skvělému zákroku!
39:01
Nahození Siksny od modré čáry zadunělo o beton slovenského brankáře.
38:10
Lotyši se snaží do konce druhé třetiny ještě zdramatizovat utkání, po nepřesné přihrávce však nyní přišlo zakázané uvolnění.
37:57
Arturs Ševčenko se obtočil kolem branky a bekhendovou střelou poslal puk přímo do Nagyho náruče.
37:39
Další protiútok Lotyšska zastavilo postavení mimo hru.
36:49
Patriks Skuratovs napálil od modré spojnici tyče a břevna slovenské branky!
35:12
Time-out lotyšskému výběru pomohl, Nagy nyní musel předvést hned několik kvalitních zákroků. Ani jednou však puk za svá záda nepustil.
33:19
Lotyšsko si vybralo oddechový čas a střídá brankáře. Elvis Merzlikins po třech inkasovaných gólech přepouští místo mezi tyčemi Ivarsu Punnenovsovi!
33:19
Tým vedený Ernestem Bokrošem je stále blíže k záchraně! Nyní navyšuje své vedení na dvoubrankové, když přesilovou hru využil MARKO DAŇO a potřetí překonal brankáře Merzlikinse - 3:! Asistence: Tomáš Nechala.
32:48
Nikita Jevpalovs (LAT) dostává dvě minuty za podražení, Slovensko má možnost navýšit své vedení.
32:22
Slovenský výběr chce definitivně zlomit odpor soupeře a rozhodnout o své záchraně.
30:54
Slovenští hráči otáčejí skóre zápasu ve svůj prospěch! Skvělou práci odvedl TOMÁŠ MIKÚŠ, který nejprve objel dva protihráče a bekhendem vystřelil. Jeho pokus ještě gólem neskončil, avšak následná dorážka už ano - 2:1! Asistence: Matúš Matis a Michal Uhrík.
30:07
Snad poprvé se dnes ozvaly slabě zaplněné ochozy v Paláci sportu, když to vypadalo na nějakou potyčku mezi hráči obou celků. Bystří čároví rozhodčí však všemu rychle zamezili.
30:07
Lotyši nakoukli do útočné třetiny, střela Nimanise z ostrého úhlu však měla malou šanci na úspěch.
29:05
Je taková přehazovaná, žádný celek si dlouho kotouče neužije. Řekl bych, že dnes již příliš branek neuvidíme.
27:19
Roberts Lipsbergs obdržel kotouč hned po vhazování, tvrdou ránu následně poslal do Nagyho betonu.
26:51
Nepříliš záživný hokej bude nyní okysličen reklamní pauzou. Hráči mají pár sekund na poradu.
25:52
Réway z rychlého protiútoku nabízel kotouč na hůl Uhríkovi, tomu k puku chyběly pouhé centimetry.
25:23
Slovenská první pětka nyní dlouho držela soupeře pod pokličkou, hrálo se ale zejména v rozích.
24:13
Úvod druhé části zatím nenaskýtá takové tempo jako třetina první, ani jedno z mužstev si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.
23:28
Lehká střela Laurise Rancevse zapadla přímo do Nagyho lapačky. Vhazovat se bude po pravé ruce slovenské jedničky.
22:40
Bruno Mráz se zpoza branky prokličkoval až před ní, jeho bekhendové zakončení ale lotyšský gólman za svá záda nepustil!
21:11
Na druhé straně pálil Kuzmenkovs, jeho pokus byl odražen do ochranné sítě.
20:48
Matúš Matis hledal přihrávkou před brankou Daňa, ten však nedokázal kotouč zpracovat.
20:01
V souboji o udržení po první třetině zápasu mezi Slovenskem a Lotyšskem je vše otevřené. Tým z Pobaltí se dokázal dostat do brzkého vedení, ale pět minut před pauzou srovnal Bíreš. Slovákům stačí k záchraně bod, ale z dnešního zápasu chtějí rozhodně tři. Druhá dvacetiminutovka začne asi v 12:53.
20:00
19:56
V samotném závěru natáhl od pravého mantinelu Roberts Lipsbergs a ukryl puk do Nagyho rukavice.
19:41
Úvodní dějství se pouze dohrává, Lotyšsko vyhodilo přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
18:48
Mikúš hledal chytrou zadovkou Daňa, ten však jeho úmysl zřejmě nepochopil. Slovenský protiútok je tak rázem u konce.
18:16
Další přerušení zásluhou Nagyho, tentokrát však ukryl kotouč do své lapačky.
18:07
Rinalds Rosinskis dostal přesnou přihrávku na modrou čáru, jeho ránu tahem odrazil Nagy až do ochranné sítě. Hra ale zůstane v obranném pásmu Slováků.
17:24
Milan Kolena vyslal skrytou střelu, té však scházela přesnost.
17:10
Lotyšský výběr si nedal pozor na postavení mimo hru. Navíc je jeho ofsajd posouzen jako úmyslný.
16:47
Rosinskis se tlačil do zakončení, jeho bekhendový pokus však skončil až na plexiskle za brankou. Následně Slováci posílají kotouč na icing.
15:56
Slovenské hráče vstřelená branka evidentně povzbudila a nyní to jsou oni, kdo diktuje tempo. Merzlikins si musel připsat další nelehký zákrok proti Rewayově střele.
14:03
Slovenští hráči sice početní výhodu zužitkovat nedokázali, avšak tři vteřiny po návratu vyloučeného hráče, mažou náskok svého soupeře! Na brankovišti odvedl skvělou práci ANDREJ BÍREŠ, když nadvakrát dorazil puk za záda ležícího Merzlikinse - 1:1! Asistence: Karol Korim a Richard Mráz.
14:00
Lotyšský výběr hraje v plném počtu.
13:21
Přesilovka se zatím Slovensku vůbec nedaří. Lotyši se brání téměř bez chyb.
12:44
Sami se ale nepřesnou rozehrávkou připravují o útočnou třetinu.
12:29
Slováci nyní postavili pětiúhelník a snaží se kombinovat.
12:00
Nyní si celek vedený trenérem Ernestem Bokrošem vyzkouší přesilovou hru. Nikolajs Jelisejevs (LAT) je potrestán menším trestem za hákování.
11:40
Slovensko má sice územní převahu, ale žádné dobré příležitosti z toho zatím nevyplynuly.
10:51
Jeden kotouč za druhým nyní sviští naskrz lotyšským brankovištěm, brankář Merzlikins se má co ohánět. Na kontě vstřelených branek Slovenska však stále svítí nula.
09:52
Střela Jevpalovse letěla mimo branku, gólman Nagy ji pouze očima zkontroloval.
09:19
Kriss Lipsbergs si teď zavařil v rozehrávce, složitou situaci ale dokázal bez problémů vyřešit.
08:08
Otěže a aktivitu přebral slovenský výběr, který svého soka motá v jeho obranné třetině. Zatím se ale nemůže dostat do předbrankového prostoru.
07:21
Po vyhraném buly vypálil Emil Bagin a dělovkou trefil břevno lotyšské branky! Z první poté dorážel ještě Réway, ale ani jeho pokus za zády Merzlikinse neskončil!
07:15
Ihned po vhazování posílají Lotyši puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
07:08
Kriss Lipsbergs chtěl obloučkem vyhodit kotouč a zasáhl horní konstrukci stadionu. Správně by to měly být dvě minuty, nicméně podle gestikulace rozhodčích se tak neděje. Pouze se bude vhazovat před Mezlikinsem.
06:11
První nadějnější slovenskou příležitost měl Matúš Matis, jenže střelu z mezikruží přizvedl nad branku Kulda.
05:12
Slováci byli nyní donuceni dokonce vyhodit na zakázané uvolnění.
03:15
Toto asi slovenský výběr neočekával, Lotyšsko je nyní jednoznačně lepším mužstvem.
01:26
Aktivita týmu z Pobaltí v úvodu zápasu je odměněna! KARLIS OZOLINŠ zaskočil slovenského brankáře Nagyho střelou z pravého kruhu a posílá lotyšský celek do vedení - 0:1! Asistence: Rihards Bukarts.
00:31
Hned první minuta přinesla velmi nebezpečnou příležitost Lotyšska! Siksna nahodil kotouč na Nagyho, ten ho pouze vyrazil a dal tak možnost lotyšským hráčům dorážet. Skrumáž na brankovišti ukončil až píšťalkou hlavní rozhodčí!
00:01
Úvod zápasu se zhruba o deset minut zpozdí, zde v Ufě se to již stalo tradicí.

Slovensko: Nagy (Romančík) - Čerešňák, Nechala, Mikúš, Daňo, Matis - Rusina, Bagin, R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Bajanik, Korim, Kolena, Uhrík, Reway - Buri, Hudec, Rapáč, Fujerik

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) - Rosinskis, Lipsbergs K., Kulda, Blugers, Jevpalovs - Siksna, Zvirbulis, Lipsbergs R., Kuzmenkovs, Jelisejevs - Nimanis, Skuratovs, Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Augstkalns, Siksnis, Ševčenko, Rancevs

Rozhodčí: Jablukov (GER), Levonen (FIN) - Haster (SWE), Sivov (RUS).
Uvidíme, zda už se slovenská dvacítka dokázala oklepat z hrozivé porážky 3:9 od USA nebo zda je psychika týmu natolik nalomená a Lotyši překvapí. Přece jen je to pro ně jedna z posledních šancí, jak se udržet mezi elitou.
Sestoupit tak zatím můžou tři týmy až na Finsko, které nasbíralo šest bodů a nad ostatními týmy má luxusní náskok a zítřejší zápas Slovenska s Lotyšskem nám hodně napoví, jak bude skupina vypadat.
V případě jakéhokoliv bodového zisku se totiž Slovensko udrží v elitní skupině mistrovství světa hráčů do dvaceti let i pro příští rok a to bez ohledu na výsledky ostatních soupeřů. Z čtyřčlenné tabulky totiž sestupuje pouze jedno mužstvo. Slováci mají na svém kontě dva body, Němci jeden a Lotyši jsou jako jediní bez bodu.
Na Slovensko zítra v poledne čeká zápas ve skupině o udržení s týmem Lotyšů a podle slov slovenských hokejistů včetně trenéra Ernesta Bokroše půjde o jejich vůbec nejdůležitější zápas na letošním šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:10.