Challenger Andria - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sergej Stachovskij : Zdeněk Kolář - 21. listopadu 2016   20:13

6 (5)

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
A je dobojováno! Zdeněk Kolář zažil dva velmi odlišné sety, v tom prvním se mu vůbec nedařilo a za celý set dokázal uhrát pouze devět fiftýnů! Do druhého setu ale vstoupil mnohem lépe, daleko méně kazil a svému soupeři dost zatápěl! Za stavu 3:3 přišel Zdeněk Kolář o svůj servis, v následující hře ale soupeře také brejkl a o vítězi druhé sady tak musela rozhodnout až zkrácená hra. V té dokázal vyhrál Stachovskij, když svému soupeři povolil uhrát pět míčků. Sergej Stachovskij tak dokázal potvrdit roli favorita a českého tenistu porazit.
Konec zápasu
7:6
Stachovskij dokázal proměnit hned svůj první mečbol a v dnešním utkání tak vítězí po setech 6:1 a 7:6!
6-5
Stachovskij si podržel svůj servis, vede 6:5 a má tak mečbol! Na servis jde ale Kolář!
5-5
Stachovskij se nechce nechat zahambit a i on zahrál eso!
4-5
Kolář přidává eso a tím jde do vedení 5:4!
4-4
A Kolář přidává vítězný forhendový úder křížem.
4-3
Druhý servis si Stachovskij podržel a vede tak 4:3, na servis jde Kolář.
3-3
Výborný return Koláře a poté přišla chyba ukrajinského hráče, minibrejk je pryč!
3-2
Stachovskij returnoval pouze do autu, Kolář tak snižuje na 2:3!
3-1
Máme tu první minibrejkm Zdeněk Kolář chyboval z forhendové strany.
2-1
A poté přidává Stachovskij eso!
1-1
Stachovskij si pomáhá přímým bodem ze servisu!
0-1
Tu začíná lépe český tenista!
6:6
Stachovskij srovnává na 6:6 a máme tu tak zrkácenou hru!
40-15
Stachovskij se vydal k síti, toho si Kolář všiml, ale nepřidal přesný prohoz.
30-15
A zrovna tak dopadl i další return českého mladíka.
15-15
Kolářův return skončil jen v deblovém koridoru.
0-15
Stachovskij se po returnu soupeře vyhodil z kurtu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Sergej Stachovskij.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Pokud se nepletu, tak Zdeněk Kolář získává svou dnešní vůbec první čistou hru! Jde do vedení 6:5 a má tak jistotu minimálně zkrácené hry!
0-40
Nevynucenou chybou daroval Stachovskij svému soupeři tři gemboly!
0-30
A po něm následuje dnešní páté eso Zdeňka Koláře.
0-15
Skvělý servis Koláře!
5:5
Čistou hrou srovnává Stachovskij na 5:5!
40-0
Kolář nedokázal u sítě odpovědět na prudký míček od soupeře.
30-0
A další fiftýn připisuje na své konto Stachovskij.
15-0
Přímý bod z podání pro ukrajinského playera!
4:5
4:5
4:5
Zdeněk Kolář si v této výměně hodně zaběhal, ale vyplatilo se, fiftýn uhrál a vede 5:4! Stachovskij půjde po pauze servírovat na udržení se v druhém setu!
15-40
A Kolář si v další výměně od základní lajny vybojoval dva gemboly.
15-30
Kolář si získal přízeň diváků, kteří pochopitelně chtějí zápas, co nejdelší. Teď mu zatleskali za vítězný úder.
15-15
Opět jsme viděli dlouhou výměnu, tentokrát ale s lepším koncem pro Ukrajince.
0-15
Dlouhá hra od základní lajny končí lépe pro českého hráče.
4:4
Po returnu Koláře zahrál Stachovskij vítěznou smeč, je srovnáno 4:4!
40-30
A zatím ani nedostane, přímý bod ze servisu!
30-30
K brejkbolu se ale v tomto gemu zatím nedostává.
15-30
Nevynucená chyba ukrajinského hráče, Kolář je v poslední době lepším tenistou!
15-15
Výborná ofenziva Zdeňka Koláře, který si po returnu dobře připravil útok a svého soupeře do výměny vůbec nepustil.
15-0
Stachovskij zahrál úder přesně na lajnu, Kolář o malý moment později takové štěstí neměl.
3:4
3:4
3:4
Přímým bodem ze servisu zakončil Kolář tento gem a vede ve druhém setu 4:3!
15-40
Další chyba turnajové jedničky, Kolář má dva gemboly.
15-30
Stachovskij se snažil Koláře, který byl u sítě, prohodit, ale trefil jen síť.
15-15
Následně ale český tenista chyboval.
0-15
Kolář hodně zvedl svou hru oproti prvnímu setu a soupeři zle zatápí.
3:3
Dlouhá výměna tentokrát patří Zdeňku Kolářovi, který si tak bere své ztracené podání zpět a srovnává na 3:3!
40-A
Jenže přichází třetí možnost po chybě Stachovskijho.
40-40
A ten druhý nakonec také, Kolář měl Ukrajince na lopatě, ale zbytečně chyboval, to je velká škoda!
30-40
První brejkbol dokázal u sítě Stachovskij odvrátit. Co ten druhý?
15-40
Vítězný return Zdeňka Koláře, český tenista disponuje svými dnešnímu prvními brejkboly!
15-30
Dlouhá výměna od základní lajny končí lépe pro Ukrajince, Kolář chyboval.
0-30
Kolář se teď výborně dostal z velké defenzivy a nakonec u sítě dokázal přetlačit svého soupeře!
0-15
Čopovaný úder ukrajinského hráče zastavila jen síť.
3:2
3:2
3:2
A čtvrtý brejkbolový pokus už Stachovskij proměňuje a v druhém setu jde do vedení 3:2!
A-40
Už to vypadalo, že se Kolář dočká také gembolu, ale opak je pravdou, gembol ho stála velká chyba u sítě při voleji!
40-40
Kolář byl úspěšnější v přetahované u sítě a zdárně tak odvrací i třetí brejkbol!
A-40
Stachovskij má třetí brejbkol v tomto gemu, opět Kolář chyboval.
40-40
Kolář se vydal k síti a vítězným bekhendem obouruč hraném po lajně odvrací další brejkbol!
A-40
Jenže Kolář trefuje z nabíhaného forhendu pásku a je tu brejkbol číslo dva.
40-40
Dnes vůbec poprvé se Kolářovi povedlo odvrátit brejkbol soupeře. Je tu shoda!
40-30
Stachovskij si po další chybě svého soupeře vysloužil první brejkbol v druhém setu.
30-30
Jenže následně trefuje český tenista pásku.
15-30
Kolář si teď vysloužil potlesk za přesný obouručný bekhend křížem, na který Stachovskij nedosáhl.
15-15
Return soupeře byl až moc dlouhý.
15-0
Kolář udělal další dvojchybu. Dnes již svou třetí.
2:2
Stachovskij si bez potíží drží servis a srovnává ve druhém setu na 2:2!
40-15
Stachovskij se opět vydal hned po servisu na síť a dobře udělal, jsou tu dva gemboly!
30-15
Kolář byl ve velké defenzivě a tak není moc divu, že míček poslal do sítě.
15-15
Stachovskij si tentokrát uhrál fiftýn na síti, kde vše zakončil vítězným volejem.
0-15
Stachovskij začíná tento gem nevynucenou chybou.
1:2
Už v tento moment uhrál Zdeněk Kolář ve druhém setu více fiftýnů, než v tom prvním.
1:2
1:2
Esem zakončil Zdeněk Kolář tento gem a vede 2.1!
30-40
Kolář měl teď úplně odkrytý kurt, přesto zahrál jen do pásky, to je velká a zbytečný chyba.
15-40
Dvojchyba českého tenisty.
0-40
Kolář zahrál křížem přesně na zadní lajnu, Stachovskij poté chyboval!
0-30
Return Ukrajince končí jen za základní lajnou.
0-15
Přímý bod z podání pro českého tenistu.
1:1
Kolář ale svého soupeře do problémů na servisu nedostane, přesto se mu teprve podruhé v utkání povedlo získat nějaký fiftýn na returnu.
40-30
Kolář tentokrát zahrál vítězný úder k lajně, Stachovskij se jen díval!
40-15
Stachovskij chtěl výměnu ukončit vítězným forhendem křížem, míček ale skončil v těsném autu.
40-0
Kolář špatně returnoval i na druhý servis soupeře.
30-0
Kolář pokazil svůj bekhendový úder, míček skončil jen v síti.
15-0
Ukrajinec začíná přímým bodem ze servisu.
0:1
Celkem bez potíží si dokázal Zdeněk Kolář udržet svůj servis a vede zkraje druhého setu 1:0!
15-40
Další eso Zdeňka Koláře.
15-30
Následně si pomohl Kolář servisem a poté zahrál vítězný úder.
15-15
Kolář se vydal na síť, toho si Stachovskij ale všiml a skvěle ho prohodil.
0-15
Kolář začal druhý set esem.
6:1
Čistou hrou ukončuje Sergej Stachovskij první set, který opanoval 6:1, svému soupeři dovolil uhrát jen 9 fiftýnů!
40-0
Stachovskij disponuje hned třemi setboly!
30-0
A další fiftýn pro nasazenou jedničku turnaje.
15-0
Sedmý gem začal lépe pro Ukrajince.
5:1
A také ho proměňuje, díky čemuž snižuje na 1:5! Stachovskij ale půjde servírovat na vítězství v prvním setu!
30-40
Svůj vůbec první gembol si vybojoval Zdeněk Kolář.
30-30
A to se mu také povedlo, máme tu stav 30:30.
15-30
Teď ale získává fiftýn Stachovskij a určitě se bude znovu snažit potrápit Zdeňka Koláře na servisu.
0-30
A další fiftýn pro českého tenistu, který usiluje o svůj první gem v utkání.
0-15
Kolář začíná šestý gem lépe.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
5:0
5:0
Další v pohodě odservírovaný gem v podání ukrajinského hráče, Stachovskij vede již 5:0 a po přestávce půjde Kolář odvracet kanára!
40-15
A rázem jsou tu také dva gemboly pro Stachovskijho.
30-15
Stachovskij se ale znovu dostává při svém servisu do vedení v tomto gemu.
15-15
Následující fiftýn patří českému mladíkovi.
15-0
Stachovskij začíná pátý gem esem.
4:0
A i v tomto případě využívá ukrajinský tenista hned první brejkbol a vede tak v prvním setu již 4:0!
40-30
Stachovskij má další brejkbolovou možnost!
30-30
Je tu stav 30:30, přijde gembol nebo brejkbol?
15-30
Stachovskij ale jistě ještě zabojuje o tento gem.
0-30
A následně přichází další fiftýn pro českého hráče.
0-15
Kolář přerušuje dlouhou sérii fiftýnů soupeře esem!
3:0
3:0
3:0
Tak bohužel ne, Stachovskij si připisuje druhou čistou hru v řadě, bez potíží potvrzuje brejk z předchozí hry a vede 3:0!
40-0
Ukrajinský tenista má znovu tři gemboly, dokáže opět Kolář zabojovat?
30-0
Stachovskij přidává již své třetí dnešní eso.
15-0
Šestý fiftýn v řadě pro ukrajinského hráče.
2:0
Čistou hrou dokázal Sergej Stachovskij vzít svému soupeři servis a vede tak na začátku utkání již 2:0!
40-0
Stachovskij disponuje hned v úvodu třemi brejkboly!
30-0
A teď přišla také první dnešní dvojchyba, kterou má na svědomí Kolář.
15-0
Úvodní fiftýn druhého gemu patří ukrajinskému tenistovi.
1:0
Stachovskij si nakonec dokázal svůj servis podržet a ujímá se vedení 1:0!
40-30
A následně i druhý. Zdramatizuje ještě Kolář první gem?
40-15
Také Kolář získává svůj dnešní první fiftýn.
40-0
Druhé eso v tomto gemu a Stachovskij má tři gemboly.
30-0
Další fiftýn pro ukrajinského tenistu.
15-0
Stachovskij začíná zápas esem.
0:0
Zdeněk Kolář – O deset let mladší český tenista se nachází v žebříčku na 246. pozici, což je pro tohoto mladíka také zatím nejvyšší meta. Naposledy startoval minulý týden také v Itálii na challengeru v Brescii, ten pro něj skončil ve čtvrtfinále, kde nestačil ve dvou setech na Carusa. V hale letos sehrál 16 utkání, z nichž desetkrát zvítězil a šestkrát odešel poražen.
Sergej Stachovskij – Třicetiletý tenista z Ukrajiny je momentálně v žebříčku ATP na 115. pozici. Ve své kariéře byl dosud nejlépe na 31. místě. Naposledy se před necelými 14 dny představil na challengeru v Bratislavě, kde dokráčel až do semifinále turnaje, tam ho ale zastavil domácí tenista Gombos. V hale letos Stachovskij sehrál 16 utkání, přičemž devětkrát zvítězil a sedmkrát odešel poražen.
Dobrý večer přeji všem fanouškům tenisu. Dnes se rozjíždí halový challenger v italské Andrii (42,500 €) a my se společně podíváme na utkání prvního kola, které sehraje Sergej Stachovskij a Zdeněk Kolář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.