OH - Atletika - 400 m překážek - rozběhy (muži) -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   04:25

400 m překážek - rozběhy (muži)

Do semifinále na 400 metrů přes překážky postoupili z každého rozběhu čtyři nejrychlejší a čtyři běžci na čas. A jedním z nich byl i Vít Müller, jenž sice dokončil pátý rozběh na pátém místě, nicméně čas 49,59 stačil na proniknutí do další fáze.

7. Jabir Madari Palliyalil (IND) 50,77
Skvěle! Vít Müller byl blízko postupu, který nakonec vybojoval! Sice se nevešel mezi nejlepší čtyřku, ale z pátého místa postoupil na čas. V těsném souboji nestačil na čtvrtého Smidta.
Vít Müller měl nejrychlejší start, ale ž jej z vedlejší dráhy dotahuje Zazini. Postupují ale čtyři nejrychlejší, šance na postup žije!

7. Jordin Andrade (CPV) 50,64
Vítězství slaví Kyron McMaster. Ve finiši ještě zrychlil, zatímco Rowe začal uvadat, ale i třetí místo jej posouvá do semifinále. Druhý doběhl Copello, třetí Kendziera.
Jako první skáče přes překážky jamajský reprezentant Shawn Rowe, ale příliš neztrácí ani McMaster. Bude to zřejmě souboj mezi těmito dvěma závodníky.

7. Gerald Drummond (CRC) 49,92
Warholmovi po tři čtvrtiny závodu dokázal mírně sekundovat jen Happio. Tomu ovšem v cíli došlo a přes Francouze se přímo do semifinále probojovali Bar, Sibilio a Campbell.
Drummond měl problém s bloky, proto se odstartovalo až napodruhé. Za postupem a vítězstvím míří favorizovaný Warholm, jenž v sedmičce utíká ostatním.

8. Ned Azemia (SEY) 51,67
Parádní výkon v podání Jaheela Hydea. Jamajčan nedal soupřům žádnou šanci a rozběh opanoval výsledkem 48,54. Dalšími postupujícími jsou Selmon, Jamauči a Preis.
Skvěle odstartoval Jamajčan Jaheel Hyde. Nabral vysoké tempo a ještě před zatáčkou dostihl Fernándeze běžícího ve čtyřce.