OH - Atletika - 100 m - semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   12:15

100 m - semifinále (muži)

12:15 Semifinále - muži

To je ode mě pro dnešek z těchto semifinálových běhů mužů na 100 metrů vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešní dne, například sledováním některého z dalších olympijských klání v Tokiu. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
8. Enoch Adegoke (NGR) 10,00.995 – Q
Na čas postupují nakonec ze třetího rozběhu Ital Lamont Marcell Jacobs a také čtvrtý Jihoafričan Akani Simbine. Naopak velkým překvapením skončilo vystoupení Yohana Blakea a Trayvona Bromella, který nezopakuje čtvrté místo z Ria. Největším překvapením ale zřejmě zůstane nepostoupení světového lídra letošních tabulek Trayvona Bromella, který za svým maximem zaostal o 23 setin sekundy a královská disciplína na 100 metrů pro něj končí už v semifinále! Finále tak bude mít hodně zajímavé složení, ve kterém bude chybět nejužší špička.
Semifinále mužů na 100 metrů právě skončilo.
Výsledky 3. rozběhu:
1. Ping-tchien Su (CHN) 9,83.827 (AR)
2. Ronnie Baker (USA) 9,83.829 (PB)
3. Lamont Marcell Jacobs (ITA) 9,84 (AR)
4. Akani Simbine (RSA) 9,90
5. Chijindu Ujah (GBR) 10,11
6. Jason Rogers (SKN) 10,12
7. Arthur Cissé (CIV) 10,18
8. Paulo André Caimo de Oliveira (BRA) 10,31
3'
Třetí semifinále přineslo nejtěsnější souboj o postupujících do finále! Číňan Ping-tchien Su vystartoval z bloků jako první a zdálo se, že se přes něj zbytek startovního pole ve zbytku trati přeženou. Su dokázal vyvinout velkou rychlou a překvapivě se stává vítězem třetího rozběhu v novém kontinentálním rekordu 9,83! Společně s ním do finále proklouzl i Ronnie Baker ze Spojených států, který byl pomalejší jen o 2 tisíciny sekundy. Pod deset sekund se v tomto rozběhu dostal ještě Ital Jacobs v dalším kontinentálním rekordu a Jihoafričan Simbine.
8. Femi Ogunode (QAT) 10,17
2'
Druhé semifinále bylo časem pomalejší než první. Skvěle vystartoval ve třetí dráze Trayvon Bromell. Jeho soupeři ale dokázali v druhé polovině trati přidat na rychlosti a favorizovaný Američan končí až třetí, což musel potvrdit fotofiniš, s druhým Nigerijcem Adegokem prohrál o 1 tisícinu sekundy! Z prvního místa postupuje Brit Zhamel Hughes, který se jako jediný dostal pod 10 sekund (9,98).
Výsledky 1. rozběhu:
1. Fred Kerley (USA) 9,96
2. André De Grasse (CAN) 9,98
3. Ferdinand Omanyala Omurwa (KEN) 10,00 (NR)
4. Gift Leotlela (RSA) 10,03
5. Jimmy Vicaut (FRA) 10,11
6. Yohan Blake (JAM) 10,14
7. Usheoritse Itsekiri (NGR) 10,29
Reece Prescod (GBR) DQ
1'
Druhý start už se obešel bez problémů. Velmi dobrý start měl Jimmy Vicaut, v polovině trati byl ale pohlcen soupeři. Pro vítězství si doběhl Američan Fred Kerley, za kterým se s jistotou dostal do finále ještě André de Grasse. Naopak zcela jistě končí Yohan Blake, který doběhl až šestý.
1'
Sprinteři si budou muset start opakovat. Reece Prescod z Velké Británie je diskvalifikován za ulitý start.
Událost právě začala.
Královská disciplína běhu na 100 metrů nabídne po včerejších rozbězích už své semifinále a málem v něm chyběl veliký aspirant na olympijské zlato Trayvon Brommel. Američan totiž pořádně vypustil závěr a ve svém rozběhu doběhl až čtvrtý, neměl tedy automaticky jistý postup. Měl však štěstí, protože postoupil na čas.

Při absenci zlatého i stříbrného medailisty z Ria se dále musí počítat s bronzovým André De Grassem z Kanady či čtvrtým Yohanem Blakem. Oba tito aspiranti na medaili startují v 1. semifinále v drahách 5, resp. 6, tedy hned vedle sebe.

Kvalitních sprinterů je ale ve startovní listině celá řada. O cenné kovy si to bude moci rozdat ve finále pouze jen 8 nejlepších.
Postupový klíč

Do finále postoupí z každého rozběhu dva nejrychlejší sprinteři, dva další nejrychlejší mimo přímá postupová místa pak na čas.