OH - Atletika - 400 m překážek - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   05:20

Ukončeno

400 m překážek - finále (muži)

05:20 O medaile (Finále) - muži
NOR 1. K. Warholm
USA 2. R. Benjamin
BRA 3. A. dos Santos
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Karsten Warholm přepsal dějiny. Byl sice světovým rekordmanem ještě před olympijským finále, ale tento fenomenální Nor na čtvrtce překážek pokořil jako první v historii hranici 46 vteřin, a to o šest setin. Skvěle běžel už po startu bylo jasné, že jeho největší konkurent Benjamin je bez šance, přestože také zaběhl fantastický čas. Svůj dosud nejlepší čas vylepšil o téměř osm desetin a vyvstává otázka, zda náhodou nedokáže své limity ještě posouvat.
Konečné pořadí

1. Karsten Warholm (NOR) 45,94 s (WR)
2. Rai Benjamin (USA) 46,17
3. Alison dos Santos (BRA) 46,72
4. Kyron McMaster (IVB) 47,08
5. Abdelrrahman Samba (QAT) 47,12
6. Yasmani Copello (TUR) 47,81
7. Ramus Magi (EST) 48,11
8. Alessandro Sibilio (ITA) 48,77
Fantastický čas Karstena Warholma! Ale jaký! Norský čtvrtkař vystartoval jako blesk a fantastické tempo udržel až do cíle, který protnul v čase 45,94, přičemž do této chvíle byla hodnota světového rekordu na hodnotě 46,70! Starý světový rekord by překonal i stříbrný Benjamin a bronzový dos Santos, nicméně král je jen jeden, a to je Warholm.
Největší favorit Warholm odstartoval výborně a už dohání vedle sebe běžícího dos Santose? Udrží zběsilé tempo až do konce? Velmi dobře běží také Benjamin.
Závod začal.
Na čtvrtce mužů přes překážky se očekává velký souboj mezi Karstenem Warholmem a Benjaminem Raiem. Oba proti sobě běželi už v semifinále, v němž ale ani zdaleka nepředvedli to nejlepší a v závěru pošetřili síly, Nor do něj doběhl o sedm setinek dříve.

Očekávaný souboj by klidně mohl vyvrcholit i stanovením nového světového rekordu, který drží právě Warholm, v červenci zaběhl na domácí trati v Oslu čas 46,70. Pokud by se zapojil do souboje o zlato ještě někdy, bylo by to velkým překvapením. Na bronz je největším kandidátem Alison Santos z Brazílie, hlavně se Sambou se ovšem nečeká lehké pořízení.
Startovní listina

1 Alessandro Sibilio (ITA)
2 Yasmani Copello (TUR)
3 Kyron McMaster (IVB)
4 Rai Benjamin (USA)
5 Karsten Warholm (NOR)
6 Alison dos Santos (BRA)
7 Abderrahman Samba (QAT)
8 Rasmus Magi (EST)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné úterní ráno a vítám vás při sledování mužské čtvrtky přes překážky, v němž se očekává dramatický souboj o zlato.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:20.
Články odjinud