OH - Atletika - Trojskok - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   04:00

Ukončeno

Trojskok - finále (muži)

04:00 O medaile (Finále) - muži
POR 1. P. Pichardo
CHN 2. J. Ču
BDI 3. H. Zango
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek vše z tohoto přenosu. Určitě se ale podívejte i na další onlajny. Na počtenou.
Konečné pořadí

1. Pedro Pichardo (POR) 17,98m
2. Ja-ming Ču (CHN) 17,57
3. Fabrice Hugues Zango (BUR) 17,47
4. Will Claye (USA) 17,44
5. Yasser Mohamed Triki (ALG) 17,43
6. Necati Er (TUR) 17,25
7. Donald Scott (SUA) 17,18
8. Jao-čching Fang (CHN) 17,01
9. Andrea Dallavalle (ITA) 16,85
10. Cristian Napoles (CUB) 16,63
11. Emanuel Ihemeje (ITA) 16,52
12. Melvin Raffin (FRA) -
Konec
Portugalec Pedro Pichardo ani tentokrát neodházel a tak mu zůstává výsledek ze třetího kola, celých 17,98 metrů, což je dostatečný výsledek ke zlaté medaili!
V posledním kole se Ja-ming Ču neprezentoval dobrým vrhem, pohými patnácti metry a dvěma centimetry. Bude tak stříbrný.
Willu Clayovi chybělo do vylepšení rekordu devět centimetrů. Do překonání Zanga pak dvanáct centimetrů! Zango tak končí na třetím místě!
Necati opět nebyl úspěšný, takže skončí šestý. Triki útočil na 17m, což se mu podařilo, ale rekord nepřekonal a bude celkově pátý.
Fang ani Scott nedokázali překonat své maxima. Zůstávají tak na osmé a sedmé pozici.
Šesté kolo
Následoval Zago, který se dostal na 17,31m. Ja-ming Ču pak na 17,57, což je jeho nejen dnešní nejlepší, ale taky kariérní nejlepší výsledek. Portugalec neodskákal.
Yasser Mohamed Triki také vylepšuje a jde hned za Číňana s 14,43 metry, což je alžírský národní rekord. Will Claye skočil 17,04 metrů, ale jeho top výsledek má o čtyřicet centimetrů více.
Necati Er nedokázal ani odskákat. Naopak Ja-ming Ču ( skočil 17,57 metrů a to je jeho nejlepší výsledek. Jde na čtvrté místo. A zaznamenává svůj osobní kariérní rekord.
Páté kolo začalo hrůzou Jao-čching Fang, který odskákal tristních 14,60 metrů. Následoval ho Scott, který nezaznamenal dobrý pokus, jen 16,79 metrů.
Páté kolo
Claye se oproti svému dnešnímu nejlepšímu pokusu výrazně zhoršil, Zango ani nezaznamenal úspěšný pokus a to stejné pak Portugalec.
Ja-ming Ču se nezlepšil, takže mu zůstane výsledek z druhého kola. Stejně tak Alžířanovi Trikimu.
Jako první šel nyní na řadu Jao-čching Fang, který zaznamenal 17,07 metrů, což je jeho dnešní nejlepší výsledek. Následoval ho Scottt, který taktéž vylepšil na 17,18m.
Čtvrté kolo
Po třetím kole se nejhůře umístili Andrea Dallavalle, Cristian Napoles, Emanuel Ihemeje a Melvin Raffin, kteří tak dále nepokračují.
Jao-čching Fang na posledním skoku opět v šestnáctkovém rozpětí. Asi to stačit bude. Zango i na třetím skoku razantně vylepšuje a nyní už má na kontě 17,42 metrů. Triki se zhoršil o dvě setiny a Necati Er zase vylepšil bez dvou setin o celé dva metry!
Pedro Pichardo naopak svůj výsledek vylepšil na 17,98 metrů, čímž překonal národní portugalský rekord a upevnil pozici na prvním místě. Scott skočil slabších 16,86.
Ja-ming Ču tentokrát nenavýšil a nepřekonal svůj osobní kariérní rekord, který zaznamenal v předchozím kole. Ihemeje nyní skočil jen 16,04 a to už s jistotou nebude stačit. Napoles opět nedokázal připsat úspěšný pokus a Raffin ho pro jistotu nezvládl ani jednou. V soutěži tak končí.
Na start třetího kola se postavil Claye, který vylepšil na 17,44m zaostal tak o 0,02 metrů za svým sezónním maximem, které skočil ve druhém kole. Dallavalle opět jen v šestnáctkovém rozpětí. To asi nebude stačit na další postup.
Třetí kolo
Jao-čching Fang skočil méně, než v předchozím pokusu. Hodně se naopak zlepšil reprezentant Burkiny Faso, dokonce o 0,9 metru. Triki se zlepšil také, a s nynějšími 17,42 metry je zatím třetí. Turek Necati Er skočil naopak hodně špatně, jen 15,2m.
Pedro Pichardo se dostal na úplně stejný výsledek, jako v prvním kole, 17,61 metru mu stačí na průběžné první místo. Francouz Raffin ani na druhý pokus nezaznamenal úspěšný skok. Tentokrát se to nepovedlo ani Donaldu Scottovi, kterému tak zůstává výsledek z prvního kola.
Ihemeje a Napoles si připsali po neúspěchu v prvním kole své první úspěšné pokusy. Nebyla to ale žádná hitparáda. 16,63 naměřili Kubánci, 16,52 Italovi.
Dosavadní lídr Claye druhý pokus úspěšně nezvládl. Následoval ho Dallavalle, který se zlepšil o 0,23 metrů. Třetí přišel na řadu Ja-ming Ču, který dokázal výsledek dokonce vylepšit o 0,8 metrů a s celkovými 17,41 metry zaznamenal svůj osobní rekord!
Druhé kolo
Zango zaznamenal pouze 15,91 metrů a bude to nejméně ze všech platných pokusů. Triki pak "udělal" třetí nejlepší výsledek. A jako poslední vystartoval turek ER, který zaznamenal 16,84.
Donald Scott se řadí průběžně na třetí místo, za svého kolegu z USA. o 0,04m. Naopak druhý Číňan Jao-čching Fang svého krajana předběhne.
Portugalec Pichardo se dostal na 17,61 metrů a to znamená průběžné vedení! Po něm se na to vydal Francouz, který ale úspěšný pokus nezaznamenal.
Dále skákali dva Italové. Zatímco Dallavalle skočil o 0,01m méně, než Číňan, Ihemejemu skok vůbec nevyšel jeho pokus nebyl vlastně ani uznán platným.
První se na start postavil Američan Claye. Ten si připsal 17,19 metrů. Následoval ho Ja-ming Ču , který měl o 3,4 metru méně.
První kolo
Startovní listina

Will Claye (USA)
Andrea Dallavalle (ITA)
Ja-ming Ču (CHN)
Emanuel Ihemeje (ITA)
Cristian Nápoles (CUB)
Pedro Pichardo (POR)
Melvin Raffin (FRA)
Donald Scott (USA)
Jao-čching Fang (CHN)
Hugues Fabrice Zango (BUR)
Yasser Mohamed Triki (ALG)
Necati Er (TUR)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování trojskoku mužů, konkrétně u jeho finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:00.
Články odjinud