Euroliga - ženy -  ONLINE PŘENOS -  USK Praha : Bourges - 11. října 2017   19:00

USK Praha
Brabencová, Kar. Elhotová, Kat. Elhotová, Hanušová, Krejzová, Mainclová, Pospíšilová, Režanová, Romerová, Šípová, Voráčková, Xargayová, Zahuiová
Vladic (Rakousko), Györgyiová (Norsko), Karakatsounis (Řecko)
Sportovní hala Královka
Bourges
Ayayiová, Chartereauová, Godinová, Johannesová, Michelová, Mipokaová, Monpierreová, Ouvinaová, Peyregneová, Plouffeová, Revelová, Sharpová, Tchatchouangová

Nejvíce bodů z českého družstva nasázela Marta Xargayová – 19, zatímco na straně Bourges předvedla povedené představení mladá Chartereauová, která nastřílela 13 bodů. V doskocích zazářila Marija Režanová s deseti doskoky. Nejvíce asistencí měla Marta Xargayová – 7.
Máme za sebou poměrně dramatický závěr zápasu mezi ZVVZ USK Praha a Bourges Basket, kdy se nakonec ze zisku bodů radují české basketbalistky. V poslední části hry se oba celky přetahovaly o vedení, aby se přeci jen o tři body radovaly domácí hráčky. Ty byly po dlouhou dobu lepším celkem, ale po špatném výkonu ve třetí čtvrtině a první části čtvrté čtvrtiny se strachovaly o zisk bodů. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
39:56'
Marta Xargayová dostala výhodu dvou trestných hodů a oba proměnila. Bourges si bere oddechový čas.
39:54'
Cristina Ouvinaová faulovala Martu Xargayovou. Již to vypadá nadějně pro český celek.
39:41'
Ouvinaová netrefila a Zahuiová doskočila. Následně Plouffeová fauluje Zahuiovou.
39:27'
Oddechový čas si bere francouzský trenér.
39:27'
Ještě to bude pořádné drama! Marta Xargayová pěkně prošla a s trochou štěstí skóruje.
38:41'
Marija Režanová se zorientovala pod košem a získala dva body na konto USK Praha.
38:16'
Romerová poslala míč z autu velmi nepřesně, takže ho Xargayová nedokázala zachytit.
38:09'
Po chybě na útočné polovině se Bourges dostalo do rychlého útoku, který Plouffeová zakončila za dva body.
37:29'
Režanová se v souboji se soupeřkou dopustila kroků, takže USK Praha musí odevzdat míč.
36:47'
Godinová má na svém kontě také čtvrtou osobní chybu. Po faulu na Režanovou následovaly dva trestné hody, ale proměněn byl jen ten druhý.
36:25'
České hráčky momentálně nehrají dobře. Připisují si další zbytečnou ztrátu míče po porušení pravidla o 24 vteřinovém držení míče. Následuje oddechový čas slovenské trenérky.
35:55'
Po chybě Veroniky Voráčkové míč získala Ouvinaová, načež útok dovedla do úspěšného konce Tchatchouangová.
35:23'
Diandra Tchatchouangová zvládla náročnou situaci a trefuje se za dva body. Máme opět vyrovnáno.
35:06'
Zahuiová má již čtvrtý faul a odchází střídat. Na hrací plochu míří Režanová.
34:33'
Ovšem trojkový pokus nevyšel ani na druhé straně Kateřině Elhotové.
34:09'
Sarah Michelová pokoušela získat další tři body na konto Bourges, ale netrefila.
33:18'
Sharpová poslala míč na Godinovou, která dokázala zamířit přesně do koše.
32:58'
Rychlý protiútok zakončila Kateřina Elhotová dvěma body, takže trochu uklidňuje český tým. Francouzský kouč si bere oddechový čas.
32:41'
Naštěstí Alena Hanušová také našla střeleckou mušku a trefila za tři body. Následně ještě Xargayová skóruje za dva body a vrací vedení na stranu USK.
31:51'
Další úspěšný pokus za tři body připisuje Ayayiová a Bourges jde dnes poprvé do vedení.
31:03'
Kristen Brooke Sharpová vyslala dalekonosný pokus, který zamířil neomylně do koše a máme vyrovnáno!
30:12'
Alexia Chartereauová nastupuje ve výborné formě i do čtvrté části hry a skóruje za dva body po přihrávce Michelové.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ve třetí čtvrtině byla k vidění stíhací jízda Bourges, kdy se rozdíl ve skóre zmenšil až na pouhé tři body. Závěrečnou čtvrtinu pak začneme s rozdílem pěti bodů. Českému celku se dlouhé minuty nepodařilo vstřelit ani bod, což vedlo k postupné ztrátě pracně vybudovaného náskoku. Ve čtvrté části hry to ještě bude pořádné drama!
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:46'
V závěru třetí části hry však ještě skóre koriguje Chartereauová, které se v posledních minutách velmi daří.
29:29'
Na Xargayovou navazuje Zahuiová a český tým znovu odskakuje alespoň na rozdíl sedmi bodů.
28:56'
Po dlouhých minutách se konečně prosazuje hráčka českého klubu. Marta Xargayová proměnila dva trestné hody.
28:41'
Francouzky jsou rázem ve hře a snižují na rozdíl pouhých tří bodů, když se znovu prosazuje Chartereauová.
27:49'
Hráčky USK Praha hrají v posledních minutách špatně a nedělá jim dobře ani fakt, že každý faul znamená trestné hody. Teď jeden proměnila Ouvinaová.
26:53'
Češky si nepohlídaly časový limit pro střelbu a přišly úplně zbytečně o míč. Následně za tři body zamířila přesně Chartereauová.
26:11'
Po delší době hosté snižují na méně než deset bodů, když se za dva body prosadila Godinová.
25:26'
Veronika Voráčková se prodrala až k zakončení, avšak ani ona nedokázala skórovat.
24:46'
Katherine Plouffeová proměnila jeden trestný hod a opět přibližuje Bourges na dostřel.
24:39'
Marta Xargayová prošla jako nůž máslem obranou soupeřek, ale nedokázala zamířit do koše.
24:08'
Xargayová fauluje Ayayiovou, která proměňuje jeden z nařízených trestných bodů. Ovšem USK Praha již má na kontě 5 faulů a do konce čtvrtiny ještě zbývá spousta času!
23:26'
Kateřina Elhotová po útočném doskoku přidává dva body na konto českého týmu.
23:02'
Plouffeová poslala špatnou přihrávku, takže si připisuje ztrátu míče.
21:54'
Hráčky Bourges zatím dnes příliš trestných hodů k dispozici neměly, nicméně Plouffeová nyní proměnila dva nařízené po faulu Kateřiny Elhotové.
21:33'
Tchatchouangová se trefila za dva body, načež Johannesová faulovala Zahuiovou a ta proměňuje jeden z nařízených trestných hodů.
21:01'
A Alena Hanušová přidává další body na konto českého družstva po přihrávce Xargayové.
20:40'
O první body druhé poloviny utkání se postarala Marija Režanová, která proměnila dva nařízené trestné hody.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Máme za sebou i druhou čtvrtinu, která už byla o něco vyrovnanější. Po první polovině zápasu tedy USK Praha vede nad Bourges o slušných deset bodů. Pražanky mají slušnou úspěšnost střelby, což je hlavní rozdíl mezi oběma celky. Nejlépe se střelecky vede Zahuiové, která má na kontě po polovině utkání 12 bodů. Na straně soupeřek zapsala nejvíce bodů Ouvinaová – 9 bodů. V doskocích vládne Režanová, která jich má na kontě 5.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:22'
Michelová poslal oblouček pod koš, ale spoluhráčka byla odblokována a míč končí v autu.
18:55'
K vidění byly dva koše ve velmi rychlém časovém sledu za sebou. O první z nich se postarala Zahuiová, načež skóruje i Ouvinaová.
18:17'
Po oddechovém času Bourges se za tři body trefuje Cristina Ouvinaová.
17:59'
Marta Xargayová našla Zahuiovou, která přidává další dva body na konto českého družstva.
17:44'
Valeriane Ayayiová snižuje přesnou trefou za dva body.
17:25'
Na straně Bourges snížila Ouvinaová, nicméně Hanušová na druhé straně připisuje dva body. Určitě není bez zajímavosti, že ve druhé čtvrtině se ještě neprosadila Xargayová.
16:02'
Alena Hanušová se trefuje přesně zpoza hranice tří bodů, což je velmi vítané.
15:16'
Valeriane Ayayiová se prosazuje za dva body a rozdíl momentálně tedy činí deset bodů.
14:33'
Tchatchouangová faulovala Režanovou, která proměnila oba nařízené trestné hody.
14:28'
Marija Režanová předvedla výborný blok a následně ještě získala míč do svého držení.
13:37'
Na jedné straně se trefuje Plouffeová, ale vzápětí dokázala Kateřina Elhotová vrátit rozdíl na deset bodů.
13:00'
Konečně jsme se dočkali nějaké povedené akce, když se prosazuje Alena Hanušová.
12:40'
Poslední okamžiky příliš zajímavé basketbalové chvíle nenabízí a ani jeden z celků není schopen se prosadit.
11:09'
Do druhé čtvrtiny skvěle nastoupila nová posila pražského celku Romerová, která přidává další dva body.
10:43'
Ovšem Alexia Chartereauová překonala pozornou obranu USK ranou zpoza tříbodové hranice.
10:18'
Sice byla Leticia Romerová v záklonu, ale přesto se dokázala prosadit za dva body.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Máme za sebou úvodní čtvrtinu, ve které si mnohem úspěšněji vedou domácí. Pražanky dokázaly soupeřkám odskočit o sedm bodů a velmi dobře si vedou v úspěšnosti střelby. Nejvíce bodů zatím zaznamenala Marta Xargayová – 11. Stejná hráčka navíc přidala i 3 asistence a svým výkonem dělá soupeřkám problémy.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:34'
K vidění byla také úspěšná tříbodová střelba, kterou předvedla Marine Johannesová.
09:04'
A opět je to Marta Xargayová, která zatím hraje výborné utkání! Precizně zakončila dva útoky a zapsala dnes již 11 bodů!
08:17'
Marta Xargayová byla při pokusu o průnik do koše faulována Godinovou, načež házela dva trestné pokusy, ovšem trefila jen druhý z nich.
07:13'
Mladičká Alexia Chartrereauová dostala po faulu Zahuiové možnost dvou trestných hodů, leč proměnila pouze jeden.
06:58'
Trenér Bourges si bere oddechový čas, protože se mu současný vývoj čtvrtiny vůbec nelíbí.
06:54'
Dva rychlé útoky za sebou zakončuje Amanda Zahuiová dokonale, takže navyšuje vedení svého celku.
06:15'
Valeriane Ayayiová nejprve předvedla obranný doskok, aby si po chvíli došla pro dva body.
05:47'
Francouzky příliš váhaly se střelbou, takže po porušení pravidla o 24 vteřinách je jim míč odebrán.
05:19'
Marta Xargayová šla do protiútoku po pravé straně, ale zastavila, nicméně dokázala trefit dvoubodový pokus z větší dálky.
04:43'
Sarah Michelová dokázala snížit na rozdíl pouhých dvou bodů.
04:29'
Alena Hanušová byla faulována při pokusu o střelbu, takže dostala možnost dvou trestných hodů, jenže proměnila pouze druhý z nich.
03:47'
Hráčky Bourges v úvodu celkem často faulují a na své konto si faul připsaly také Ayayiová s Tchatchouangovou.
02:56'
Sarah Michelová získala míč a došla si pro další dva body pro Bourges Basket.
02:35'
Za dva body se také poprvé prosazují hráčky Bourges, když se trefuje přesně Ouvinaová.
02:18'
Plouffeová již podruhé faulovala, takže odchází střídat. Zahuiová proměnila oba nařízené trestné hody.
02:16'
Tchatchouangová byla faulována Hanušovou při střelbě, takže dostala možnost dvou trestných hodů, ale trefila pouze první.
01:44'
Amanda Zahuiová si počíhala na míč pod košem a po přihrávce Kateřiny Elhotové skóruje.
01:07'
Hanušová poslala míč na Xargayovou, která vyslala pokus z větší dálky a přidává další dva body.
00:38'
První střelecký úspěch zaznamenala Marta Xargayová hájící barvy českého družstva.
00:01'
Základní pětka Bourges Basket: Ouvinaová, Michelová, Tchatchouangová, Plouffeová, Godinová.
Základní pětka ZVVZ USK Praha: Xargayová, Kateřina Elhotová, Hanušová, Zahuiová, Režanová
Euroliga žen má na programu úvodní utkání hlavní skupinové části soutěže. Český celek ZVVZ USK Praha na své palubovce přivítá družstvo Bourges Basket. Dle papírových předpokladů by body měly zůstat v hlavním městě České republiky, ale na skutečný vývoj utkání si musíme počkat. Oba týmy se poměrně dobře znají, protože pravidelně měří síly. V ročníku 2015/16 se obě družstva utkala ve skupině B a dvakrát se z výhry radovaly Češky. Ve vzájemných duelech naposledy zvítězil celek z Francie v roce 2011 na domácí půdě. Od té doby se Češky radovaly z výhry hned čtyřikrát. Uvidíme, jak si oba celky povedou zanedlouho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.