Euroliga - ženy -  ONLINE PŘENOS -  USK Praha : Famila Schio - 16. ledna 2019   19:00

USK Praha
USK Praha
77:80
(22:21, 41:37, 54:62)
Famila Schio
USK Praha
Özlem Yalman (Turecko), Elena Černova (Rusko), Alexandra Stan (Rumunsko)
SH Královka, Praha

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Dnešní utkání je u konce. Hostující hráčky nakonec překvapivě berou dva body a posouvají se na 6. místo! Celé utkání bylo velmi vyrovnané a USK bojovalo o vítězství do posledních sekund. V prvním poločase domácí hráčky vedly o deset bodů, nakonec se Schiu zejména díky dnes skvěle hrající Quigleyové povedlo stav dnešního utkání vyrovnat a postupně navýšit až o osm bodů.

Nejlepší hráčky: Valeriane Ayayiová (USK, 25 bodů) a Allie Quigleyová (Schio, 25 bodů).
Tu druhou už ne. Ayayiové se navíc míček odráží z obroučky! Je konec. Domácí hráčky překvapivě prohrávají!
39:50'
První dává!
39:50'
Quigleyová je opět zfaulována. Do konce zbývá deset sekund.
39:32'
Kateřina Elhotová pálí za tři body!
39:24'
Ayayiová dává jeden trestný hod.
39:24'
Dottová je faulovaná a bude házet dva trestné hody.
39:23'
A Ayayiová je i podruhé stoprocentní!
39:23'
Ayayiová byla udeřena do obličeje a bude teď házet dva trestné hody.
39:14'
A dává jeden!
39:14'
Domácí hráčky nešikovně faulují výbornou střelkyni Quigleyovou, ta teď bude házet dva trestné hody.
39:08'
A Ayayiová odchází stoprocentní!
39:08'
Ayayiová byla faulovaná a bude házet dva trestné hody.
38:57'
Quigleyová dává další tři důležité body! Naděje USK pomalu vyhasínají.
38:35'
Oddechový čas pro hosty.
38:35'
Oblaková dává rychlé dva body! Už je to jenom o čtyři body a vypadá to na velmi vyrovnaný závěr dnešního mače!
38:10'
Dva body pro domácí tým po střele zpod koše!
37:58'
Quigleyová střílí za tři body! USK to bude mít velmi těžké!
37:35'
Oddechový čas pro domácí.
37:35'
Domácí hráčky zbytečně ztrácejí míč a na hostující lavičce propuká veselí!
37:30'
Dottová proměňuje oba dva trestné hody! Tohle je zlomový okamžik dnešního utkání.
37:15'
A i ten Ayayiová proměňuje! Už je to jenom o tři body!
37:15'
Ayayiová je faulovaná při střele, kterou úspěšně proměňuje. navíc bude házet jeden trestná hod!
36:52'
Grudová po střele z osy hřiště přidává další dva body.
36:32'
Nepřesné útoky na obou stranách. Kateřina Elhotová dokonce netrefila ani zařízení.
35:12'
Hanušová proměňuje oba dva trestné hody.
34:47'
A Dottová přidává ještě jeden bod za proměněnou šestku.
34:47'
Hanušová fauluje unikající Dottovou, která teď bude házet dva trestné hody. Navíc je to faul s košem.
34:22'
Hostující hráčky se prokombinovali až k vypršení limitu na střeli. USK má velikou šanci opět snížit hostující náskok.
33:47'
Grudová fauluje. Třetí osobní i týmová chyba pro italský celek.
33:23'
Hanušová byla v bedně faulována Battisodovou, který má tak už dvě osobní chyby.
33:11'
Thomasová nejdříve faulovala, a pak kvůli protestům dostala už svou pátou osobní chybu. Je vyloučena a musí vystřídat.
33:01'
Thomasová na jedné straně hřiště nejdříve neúspěšně zakončila povedenou akci. V obraně pak faulovala a připsala si už třetí osobní chybu.
32:46'
Hanušová fauluje střílející Grudu. Ta teď bude házet dva trestné hody.
32:25'
Kateřina Elhotová posílá dobrou střelou z rohu hřiště USK na dostřel italského Schia!
31:58'
Romerová trefuje střelu za tři body a snižuje náskok italského týmu na pět bodů!
31:36'
Lavenderová úspěšně pálí za dva body, hostující hráčky dnes mají opravdu vysokou úspěšnost střelby.
31:08'
Thomasová stojí na konci rychlého domácí brejku a dává koš za dva body.
30:24'
Hostujícím hráčkám vypršel časový limit na střelbu. Výborná obrana od USK!
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Quigleyová si na závěr třetí třetiny připisuje blok!
29:42'
Romerová schytala tvrdý úder do obličeje, Lisecová si připisuje třetí osobní chybu.
29:22'
Lisecová faulovala, druhý osobní faul pro slovinskou basketbalistku.
29:16'
Crippová už má čtvrtou osobní chybu a jde střídat. Pro Schio je to druhá chyba v této čtvrtině.
29:02'
Grudová navazuje na svou solidní sérii a přidává svůj dnešní šestnáctý bod.
28:40'
Ayayiová dostala do bedny perfektní přihrávku a došla si pro další dva body.
28:12'
Gemelosová dává jednoduché dva body z rychlého brejku.
27:32'
Thomasová si v útoku doskočila míč a přidala další dva body.
27:14'
Grudová má povedenou pětiminutovku a z pozice těsně před trojkou střílí další koš za dva body.
26:45'
Grudová stojí na konci akce "hoď a běž" a pohodlně skóruje za dva body.
26:02'
Dottové klamavý pohyb do strany nevyšel. USK rychlý brejk ustálo.
25:43'
25:43'
Grudová dává z osy hřiště další dva body a získává svůj dnešní desátý bod!
25:24'
Trestný hod končí pro domácí hráčku neúspěšně.
25:24'
Thomasová je při střele za dva body zfaulovaná! Teď navíc bude házet ještě jeden trestný hod.
25:12'
Grudová z osy hřiště úspěšně pálí za dva body!
24:56'
Ayayiová fauluje v útoku. Je to její druhá osobní a druhý týmová chyba.
24:46'
Quigleyová přidává své další dva body! Dneska je prostě nezastavitelná!
24:10'
Dva rychlé koše na obou stranách, Oblaková navíc pálí za tři!
23:26'
Domácí hráčky snižují na dostřel jednoho bodu.
23:10'
Tohle je pro USK hrozivý vstup do druhého poločasu. Levenderová zpod koše pálí za dva body.
22:32'
Dva body domácí! Hra se ale přerušuje, poměrně překvapená Quigleyová totiž v ruce drží vlastní zub.
22:00'
Režanová stojí na konci povedené kombinace domácích a dává za dva body.
21:25'
Tři rychlé body Quigleyové a Schio opět vede!
21:02'
Lavenderová si zkušeně došla pro dva body z půlkruhu pro prorážení.
20:43'
Thomasové se v útoku píská prorážení. Hlavní trenérce domácí týmu se to vůbec nelíbí.
20:24'
Pokus Oblakové za tři body přesný nebyl. Schio jde do útoku.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas dnešního utkání je za námi. Zatím se jedná o velmi vyrovnaný basketbal ve kterém mají lehce navrch domácí hráčky, které ale doplácejí na svou nedůraznost pod košem. Domácí hráčky byly jednu dobu i v desetibodovém vedení, nakonec ale díky skvěle hrající Quigleyové je to jenom o čtyři body.

Čtrnáct bodů si v prvním poločase vystřelila Ayayiová, deset Kateřina Elhotová. V hostujícím týmu je s přehledem nejproduktivnější Quigleyová s dvanácti body.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:41'
Zbytečná ztráta domácích hráček v útoku. Ty teď mohli jít do jednoduchého koše.
19:25'
Thomasová doskakuje nepřesný dvojtakt Ayayiové a skóruje za dva body.
18:40'
Quigleyová odchází s jedním bodem.
18:40'
Thomasová fauluje, Quigleyová si zařvala a teď bude házet dva trestné hody.
18:35'
Romerová zbytečně fauluje na půlce a připisuje si svou třetí osobní chybu.
18:31'
18:31'
Dvě rychlé trefy na obou stranách. Jedna z italských hráček pálí za tři body, Kateřina Elhotová za dva.
Thomasová rychle odpovídá za dva body!
17:25'
Quigleyová je dnes nezastavitelná a přidává svůj jedenáctý bod!
17:05'
Lavenderová dominuje pod košem a důraznou střelou zpod koše si připisuje svůj už šestý bod.
16:36'
Romerová nepřesně pálí za tři. Tohle navíc byl airball.
16:21'
Crippová faulovala pod košem. Je to její třetí osobní a druhý týmový faul.
16:00'
Gemelos po roztržitém úvodu do utkání pálí zpod koše za dva body.
15:45'
Režanová faulovala v bedně, je to její první osobní chyba.
15:32'
Domácí náskok o deset bodů dlouho nevydržel. Hostující hráčky se po povedené kombinaci prosadili za dva body.
15:05'
Kateřina Elhotová úspěšně zakončuje rychlý protiútok domácího USK!
14:32'
Thomasová z otočky nepřesně vypálila. Doskok navíc mají italské hráčky.
14:21'
13:40'
Oblaková povedeným crossoverem projíždí hostující obranou jak nůž máslem a z dvojtaktu dává dva body!
12:45'
Thomasová z rychlého brejku skóruje za dva body!
12:12'
Crippová zpod koše pálí za dva body.
11:59'
Oblaková z úrovně šestky pálí úspěšně. USK vede už o šest bodů.
11:02'
Ayayiová ukazuje, proč na ní USK spoléhá a s přehledem pálí za tři! Na kontě už má 14 bodů.
10:32'
I Režanová je pod košem platná a přidává další dva body. USK opět vede.
10:16'
Battisodová trefuje oba dva trestné hody!
10:16'
Battisodová velmi pohlednou otočkou a naznačením přihrávka došla až do dvojtaktu, při kterém byla faulována Romerovou. Pro tu je to už třetí osobní chyba.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina byla zatím velmi vyrovnaná. Domácí hráčky ukázali, že ve hře s míčem jsou kvalitnější. Hráčky z Itálie naopak dominovali pod košem. 11 bodů si připsala Ayayiová, 8 hostující Quigleyová.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:48'
A Ayayiová kompletuje svou tříbodovou hru!
09:48'
Ayayiová je při střele takřka z půlkruhu faulována. Je to koš a teď navíc bude házet ještě jeden trestný hod.
09:22'
Kateřina Elhotová po pátém týmovém faulu Schia trefuje oba dva trestné hody!
09:22'
Quigleyová střílí za tři, vzápětí si ale připisuje už druhou osobní chybu.
09:12'
Ayayiová z šestky přidává svůj osmý bod!
08:57'
Dva rychlé koše na obou stranách! USK střílelo z trojky.
08:12'
Dva rychlé koše pro Quigleyovou!
07:43'
Ayayiová se trefuje za dva body!
07:22'
Romerová zfaulovala Battisodovou při úspěšné střele. Hostující hráčka navíc proměnila trestný hod. Koš ale podle všeho neplatí kvůli přešlapu.
07:12'
Karolína Elhotová z dobré pozice za trojkou trefuje pouze vnější část obroučky.
06:44'
06:44'
Lavenderová přidává svou druhou trefu zpod koše.
06:30'
Grudová se v bedně podruhé velmi efektivně otočila a připsala si další dva body.
06:00'
Dvě nepřesné střely Schia, a pak domácí doskok. USK jde opět do útoku.
05:32'
Ayayiová nepřesně pálí za tři body.
05:15'
Hostujícím hráčkám vypršel časový limit. Hrát budou domácí hráčky.
04:59'
Gemelosová při střelu fauluje Kateřinu Elhotovou, která z trestných hodů odchází stoprocentní.
04:49'
Kateřina Elhotová vstupuje do utkání dvoubodovým košem!
04:24'
Ayayiová faulovala Lavenderovou, ta házela dvě šestky, ani jednu ale neproměnila.
04:12'
Režanová podběhla koš a přidala dva body na účet domácí týmu.
03:51'
Grudová po pivotské otočce v bedně střílí za dva body!
03:22'
Gemelosové se dnes nedaří a po dvou nepřesných střelách přidává i první osobní a druhou týmovou chybu.
03:14'
Crippová fauluje domácí hráčku unikající do rychlého brejku. Vhazovat se bude zpoza koše.
02:53'
Valenderová pod košem dominuje a připisuje si dva body zpod koše.
02:04'
A je tu další trefa pro USK! Ayayiová překvapivě brzo z těžké pozice pálila za dva body.
01:40'
Nepřesná přihrávka Grudové znamená ztrátu pro italský celek. USK může navýšit svůj náskok.
01:30'
Oblaková fauluje, rozehrávat se bude zpoza koše.
01:10'
Gemelosová dobře shodila na Grudovou, která jednoduše pálila za dva body.
00:30'
Ayayiová po dvou nepřesných střelách svých spoluhráček pálí za tři!
00:04'
Rezanová přeskočila Gemelosovou a USK bude mít výhodu prvního útoku.
00:01'
Oba týmy už mají rozcvičku za sebou, Královka se začíná slušně plnit.

ZVVZ USK Praha: Březinová, Brabencová, Romerová, Karolína Elhotová, Hanušová, Režanová, Kateřina Elhotová, Vyoralová, Šípová, Thomasová, Oblaková, Ayayiová

Beretta Famila Schio: Filippiová, Fassinová, Masciadriová, Lisecová, Crippová, Grudová, Battisodová, Andreová, Dottová, Lavenderová, Quigleyová, Gemelosová

Rozhodčí: Özlem Yalman (Turecko), Elena Černova (Rusko), Alexandra Stan (Rumunsko).
BERETTA FAMILA SCHIO
7. místo, 9 bodů, skóre 471:531, rekord 1-7

Schio boj na dvou frontách zvládá hůře než USK. Obhájce italského titulu je v Serii A1 na druhém místě. Na vedoucí tým z Benátek ztrácí jednu výhru. V Eurolize je to o něco horší, tým ze severu Itálie byl do minulého kola poslední. Na sedmé místo se posunul díky výhře nad Braine.

V posledních zápasech se výkonnostně italským hráčkám daří. Drží si tak sérii čtyř zápasů bez porážky.

Italským tým zejména díky Janter Lavenderové dominuje pod košem. Doskoky ale neumí proměnit na koše.

3 nejužitečnější hráčky:

1. Jantel Lavenderová (11 bodů na zápas)
2. Sandrine Grudová (8,9 bodů na zápas)
3. Jacqueline Gemelosová (8,1 bodu na zápas)

2. místo, 14 bodů, skóre 645:563, rekord 6-2

USK má našlápnuto do druhé části sezóny velmi solidně. ŽBL vede před druhým Nymburkem o tři vítězství, v Eurolize hráčky z Prahy dýchají na záda ambicióznímu Jekatěrinburgu.

Hráčky USK za celou sezónu prohrály pouze dvakrát. Poprvé je na konci listopadu porazil ruský Jekatěrinburg, začátkem nového roku překvapivě padly po prodloužení s Nadezdha.

USK má velmi slušnou střelbu ze všech pozic na hřišti a umí zahrozit i z rychlého brejku, pod košem už tým z Prahy tolik dominantní není.

1. Alyssa Thomasová (19,1 bodů na zápas)
2. Valeriane Ayaiová (10,6 bodů na zápas)
3. Kateřina Elhotová (14,1 bodů na zápas)

09.01.2019 USK – Nadezhda 86:90
05.01.2019 USK – Slovanka 107:50
19.12.2018 USK – Polkowice 78:53
15.12.2018 Trutnov – USK 46:116
12.12.2018 Lille – USK 62:101
Základní skupiny Euroligy vrcholí. ZVVZ USK patří k žhavým kandidátům na postup do čtvrtfinále nejprestižnější ženské evropské basketbalové soutěže. Schio naopak musí zabojovat, aby si udrželo reálné naděje na postup aspoň do Eurocupu.

V dnešním utkání je jasný favorit USK.

Poslední 3 vzájemné zápasy:

01.11.2018 Schio – USK 50:69
22.02.2017 Schio – USK 71:63
04.01.2017 USK – Schio 74:73
Krásný podvečer všem basketbalovým fanouškům! Vítáme Vás u zápasu Euroligy žen mezi ZVVZ USK a severoitalským Schio. Utkání začíná v 19:00 a bude Vás jím provázet Libor Kokoška.