Euroliga - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce Istanbul : CBK Mersin - 16. dubna 2023   20:00

Chelsea Grayová – 6 asistencí
Je konec, Fenerbahce se nakonec rozhodlo o stovku neusilovat, snad z nedostatku motivace, snad z úcty k soupeři. Fanoušci Istanbulu, kterých je v Královce nemálo slaví, jejich miláčky dnes předvedly naprosto brilantní výkon a rozhodně si zaslouží být oslavovány.

Mersin neměl na soupeřky dnes nárok, přestože je výsledek extrémně výrazný, nelze toho CBK zas až tak moc vytknout, ofenzivní výkon hvězd Fenerbahce, které získává svůj první euroligový titul, prostě zastavit nešlo. Když začaly hosté bránit jednu hvězdu, hned se objevila druhá, proti tomuto útoku by se nejspíš na celém světě nedokázal bez velikých potíží ubránit žádný výběr. Famózní galapředstavení basketbalových superstar!

Děkuji za vaši pozornost a přízeň během celého euroligového ročníku, v příští sezóně se doufám opět uvidíme. Snad se do Final Four opět dostane i pražské USK a my tak budeme moct do posledních chvil turnaj sledovat i s vlastním emočním vkladem. Uvidíme, prozatím vám každopádně přeji jen to nejlepší a top den!
39:51'
Corneliusová proměňuje dva trestné hody, je tu rozhodující akce o stovku.
39:51'
Meesemanová fauluje Corneliusovou.
39:27'
Trojku v poslední minutě proměňuje Sinem Atasová, podaří se domácím překonat hranici 100 bodů?
38:47'
Již zbývá do stovky jediný bod, dvojku proměňuje famózní, dokonalá, bezchybná Breanna Stewartová.
38:33'
Úspěšný nájezd proměňuje Atasová.
38:22'
Aydinová fauluje Fitikovou.
38:03'
Saballyová proměňuje jeden ze dvou střeleckých pokusů.
38:02'
Atasová fauluje Saballyovou a jsou tu další dva trestné hody.
37:37'
Stewartová proměňuje dva trestné hody po faulu Crvendakičové.
37:18'
Nájezd útěchy proměňuje Atasová.
36:59'
Za tři body se prosazuje z obrovské vzdálenosti legenda Stewartová.
36:29'
Odhození míče v poslední vteřině, kterou domácí na útok měli, končí šťastným košem Onarové.
36:04'
Do konce zápasu zbývají zhruba čtyři minuty, uvidíme, jestli se Fenerbahce podaří překonat magickou hranici 100 bodů.
35:41'
Ranou ve výskoku se prosazuje Emma Meesemanová.
35:25'
Další faul Fenerbahce si zapíše Kayla McBrideová.
35:17'
Při doskoku se proviňuje Onarová proti Hayesové.
34:54'
Ranou o desku se prosazuje Crvendakičová.
34:25'
Úspěšný nájezd na koš znamená dva body pro Iagupovovou.
34:08'
Chelsea Greyová se trefuje za tři body!
34:01'
Iagupovová netrefuje trojku a míč je zpět u Hayesové.
33:46'
Po nepřesné ráně Hayesové doskakuje McBrideová.
33:25'
Nepřesná trojka Onarové.
32:57'
V závěru zápasu se opět rozjíždí košostroj Fenerbahce, Mersin stejně jako po celý zápas vůbec nestíhá a je pouze tažen ve vleku favorita. Je poměrně velká škoda, že finále Euroligy není vyrovnanější, po tragickém konci USK si nelze příliš spravit chuť ani tímto utkáním, o vítězi bylo rozhodnuto již přinejlepším v polovině zápasu, možná již během první čtvrtiny.
32:57'
Oddechový čas pro tým CBK Mersin Yenisehir Bld.
32:57'
Zisk proměňuje v body nebráněná Meesemanová.
32:43'
A další ztráta CBK, tentokrát nepřesně přihrávala Corneliusová.
32:24'
Ztrátu Hayesové tentokráte trestá Alina Iagupovová.
31:58'
Dvoubodovou střelu dává po nedorozumění v obraně CBK Cakirová.
31:20'
Hayesová fauluje Iagupovovou, jde už o čtvrtý týmový faul CBK v samém začátku poslední čtvrtiny.
31:07'
Prosazuje se Hollingsworthová za dva body.
30:41'
Stewartová proměnila trestný hod.
30:41'
Technický faul odpískán proti Iniguezovi, Dubljevičová má již pět faulů.
30:41'
A další faul, tentokráte Dubljevičová hraje nedovoleně proti Cakirové.
30:37'
Další faul odpískán proti Mersinu, po zisku míče Vanderslootové fauluje Crvendakičová.
30:17'
Cakirová dává jeden ze dvou trestných hodů.
30:17'
Závěrečnou čtvrtinu letošní Euroligy zahajuje faul Dubljevičové na Cakirovou.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí třetina končí poměrem 20:20, Fenerbahce už zápas de facto vypouští, i CBK Mersin dobře ví, že se zápasem už prakticky nic udělat nejde, dohrává se víceméně z povinnosti. Úspěšnost tříbodových střel Fenerbahce je stále famózních 61.11%.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Po úspěšném obranném doskoku Stewartové se s klaksonem za tři body trefuje Ukrajinka Iagupovová!
29:24'
Znovu se prosazuje Cakirová a drží odskok Fenerbahce na 30 bodech.
29:05'
Yalcinové se vydařil útočný nájezd.
28:45'
Dobrá práce Grayové, která dokázala najít Williamsovou a ta proměňuje.
28:20'
Po parádní sérii pasů skóruje Cakirová.
27:58'
Ztráty na obou stranách, nejprve nepřesný pas Vanderslootové a pak kroky Hayesové.
27:40'
Ani jeden z trestných hodů však Američanka proměnit nedokázala.
27:40'
Stokesová fauluje Williamsovou, uvidíme dva trestné hody pro CBK.
27:13'
Po dvou neúspěšných ofenzivních akcí teď bylo k vidění na obou stranách, odskok Fenerbahce je stále na 30 bodech a o vítězi zápasu již nemůže být pochyb.
26:06'
Breanna trefuje jeden ze dvou trestných hodů.
26:06'
Právě Grayová teď byla nucena řešit nebezpečný útok, který zakončovala Stewartová. Jsou tu dva trestné hody pro istanbulské.
25:25'
Pátý a šestý bod v utkání si připisuje Grayová.
25:02'
Parádní útočný doskok a následný poměrně snadný koš Saballyové.
24:26'
Dvojkou ve výskoku koriguje stav zápasu Williamsová.
24:04'
Saballyová se trefuje za tří body.
23:44'
Výborná trojka Crvendakičové, tempo hry Fenerbahce teď pokleslo, rozdíl ve skóre je však stále drastický.
23:09'
Úspěšný nájezd na koš předvedla Elizabeth Williamsová.
22:45'
Stewartová dvakrát po sobě neúspěšně zakončuje.
22:35'
Následují dva fauly CBK Mersin, provinily se Grayová a Williamsová.
22:16'
Výborný útočný doskok a koš Williamsové.
21:43'
Po proměněném trestném hodu se na druhém konci palubovky prosazuje za dva body McBrideová.
21:31'
Corneliusová se teď výborně rozjela, je tu koš s faulem.
21:14'
Jejich úspěch však okamžitě neguje tříbodovu střelou Saballyová.
21:02'
Corneliusová oba proměňuje.
21:02'
Tatáž hráčka následně fauluje a jsou tu dva trestné hody pro Cornelisovou.
20:39'
Meesemanová se prosazuje za dva body.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Výsledek prvního poločasu je všeříkající, Fenerbahce drtí CBK ve všech ohledech. Především ofenzíva celku z hlavního města je naprosto famózní a po první polovině, která jim přinesla náskok 33 bodů je už prakticky rozhodnuto. Neuvěřitelná je například domácí přesnost 66.7% z tříbodové hranice, 100% úspěšnost trestných hodů či individuální výkon Stewartové, která získala již 26 bodů. Nejhorší statistikou hostí je pak přesnost střel za dva body, tam mají pouhých 26.32%.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Onarová míjí závěrečný nájezd.
19:28'
Stewartová míjí dvojku, to je dnes raritní záležitost.
19:10'
Oba trestné hody končí proměněné.
19:10'
Opět vidíme souboj McBrideové s Dubljevičovou. Dva trestné hody jsou nyní pískány ve prospěch hráčky z Černé Hory.
18:37'
Nepřesný pas Nizozemky Corneliusové.
18:26'
Po faulu Dubljevičové proměňuje oba trestné hody McBrideová.
18:18'
Stewartová se z čáry trestných hodů nemíjí ani jedinkrát.
18:18'
Stewartová teď vybojovala faul od Atasové a jsou tu dva trestné hody. Hodně drsný faul od turecké hráčky.
18:00'
Za dva pálila nepřesně Hayesová.
17:31'
A po nepřesné přihrávce Atasové je tu třetí trefená trojka McBrideové.
16:59'
Obrana CBK s vypětím všech sil brání Stewartovou. Tak si další trojku přidává McBrideová.
16:19'
Meessemanová předvedla precizní práci pod košem a přidává další koš. CBK se zatím za 6 minut druhé čtvrtiny prosadilo pouze dvakrát.
16:01'
Atasová v sérii proměněných trojek pokračovat nedokázala, míč doskočila Breonna Stewartová, kterou následně fauluje Williamsová.
15:40'
Na druhé straně okamžitě stejnou mincí reaguje Kayla McBrideová.
15:12'
Za tři body se trefuje Atasová a alespoň trochu zlepšuje obraz průběžného skóre.
14:50'
14:49'
Okamžitý protiútok Fenerbahce proměňuje Saballyová.
14:41'
Grayová nedokázala proměnit dvojku.
14:22'
Hayesová se drží za obličej, ale po svých dokázala odejít na lavičku.
14:22'
Hayesová se nedokáže zvednout, dostává pomoc lékaře.
14:22'
Zdravotní problémy má Hayesová, která leží na palubovce.
14:22'
Za tři body se prosazuje Vanderslootová, do hry se navíc vrátila Stewartová, která si byla odpočinout na lavičce.
13:45'
Williamsová díky dobré orientaci pod košem snižuje na rozdíl 18 bodů.
13:30'
Tatáž hráčka fauluje i v útoku, koš Mersinu kvůli prorážení neplatí.
13:10'
Iagupovová fauluje Crvendakičovou.
12:50'
McBrideová netrefuje trojku, míč jde Mersinu.
12:38'
Technický faul hostující lavičky trestá McBrideová proměněným trestným hodem.
12:38'
Sledujeme konflikt Roberta Inigueze se sudími, bývalý kouč právě Fenerbahce je rovněž s jejich výkonem nespokojen.
12:38'
Faul na Saballyovou pískán Hollingsworthové.
12:29'
Hollingsworthová pokus doskočila, rovněž se však neprosazuje.
12:26'
Právě Hayesová teď nedokázala proměnit nájezd na koš Fenerbahce.
12:02'
Vanderslootová míjí dlouhou dvojku, Hayesová mezitím protestuje proti metru sudích.
11:45'
Následuje ovšem útočný faul Corneliusové na Onarovou.
11:42'
Stokesová fauluje Grayovou.
11:24'
A zase Stewartová! Neskutečný výkon, naprostá dokonalost.
11:08'
Stewartová proměňuje oba trestné hody, dnes je to zatím fantastické galapředstavení globální superstar.
11:08'
Frustrované Dubljevičové je pískán nesportovní faul, dva trestné hody bude zahrávat Stewartová.
11:03'
V komplikované pozici se nedokázala na druhé straně kurtu prosadit Chelsea Grayová.
10:36'
Jakoby nic se prosazuje Stewartová, dokázala jen tak odskočit Dubljevičové a trefuje svou čtvrtou ze čtyř tříbodových střel.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Domácí jsou zatím dominantní, vidíme extrémně ofenzivní zápas, připomínám, že 17 bodů se v předchozím zápase v hale Královka podařilo za celé utkání vstřelit jen dvěma nejlepším střelkyním celého duelu, Stewartová tento výkon zvládla za jedinou čtvrtinu a sama tak vyrovnává výkon celého CBK.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:55'
Onarová proměňuje oba pokusy.
09:55'
Yalcinová fauluje Onarovou, jsou tu dva trestné hody pro Fenerbahce.
09:41'
Chelsea Grayová snižuje na rozdíl deseti bodů.
09:18'
Přes Dubljevičovou se opět prosazuje Stewartová, má již neuvěřitelných 17 bodů.
09:02'
Hayesová a Williamsová předváděly nájezdy na koš, druhou jmenovanou brilantně zblokovala Stokesová.
08:50'
Aydinová nedokázala proměnit tříbodový pokus.
08:30'
Američanka neproměňuje ani jeden.
08:30'
Po tvrdém souboji Onarové s Williamsovou bude Williamsová zahrávat dva trestné hody.
08:10'
Dva body pro Stewartovou.
07:32'
Dubljevičová proměňuje oba dva a snižuje rozdíl ve skóre na 8 bodů.
07:32'
Faul Cakirové znamená dva trestné hody pro Mersin.
07:06'
A opět famózní Stewartová! Dvojnásobná vítězka WNBA trefuje tříbodovou střelu.
06:52'
Hayesová proměňuje jeden ze dvou následujících trestných hodů.
06:52'
Následuje další faul domácích, tentokrát se provinila Cakirová.
06:42'
Grayová netrefuje dvojku, sudí následně píská faul Meesemanové.
06:20'
Nástup Fenerbahce do zápasu je zatím velmi kvalitní, odskočilo již o tři body a Roberto Inguez toho má svým svěřenkyním jistě mnoho co říci. Zvláště Stewartová bude dnes večer nepochybně hodně tvrdým oříškem pro defenzívu jeho družstva, uvidíme, jak si s ní dokážou hráčky CBK poradit.
06:20'
Stewartová proměňuje i následný trestný hod a kouč Mersinu si bere timeout.
06:20'
A zase čaruje Breanna Stewartová, nejspíš hlavní hvězda dnešního finálového zápasu! Trefuje se za tři body, navíc je to s faulem.
05:54'
Vanderslootová proměňuje nájezd na koš.
05:34'
Výborně Grayová! Po zisku míče se prosazuje za dva body.
05:08'
Hayesová to na druhé straně zkoušela za tři body, ale míjí koš.
04:53'
Po dobrém zisku Meesemanové se prosazuje za dva body Cakirová.
04:14'
Šlo navíc o koš s faulem, Američanka proměňuje i následný trestný hod.
04:14'
Zbytečnou ztrátu Willamsové trestá Stewartová.
03:52'
Kayla McBrideová se prosazuje z podkošového prostoru.
03:26'
Parádní tříbodový koš Corneliusové.
03:12'
Tentokráte střílí Meessemanová nepřesně, doskakuje Williamsová.
02:37'
Meessemanová srovnává skóre na 7:7!
02:05'
Na druhé straně ovšem pálí přesně Američanka Stewartová, je to rovněž za tři body.
01:53'
Za dva body se prosazuje Hayesová a hned v úvodu utkání je tu první větší odskok.
01:41'
Parádní tříbodovou střelou se prosazuje Crvendakičová.
01:28'
Po nepřesném pasu Corneliusové byla k faulu donucena Hayesová.
01:05'
Na druhé straně dokázala okamžitě zareagovat Cakirová.
00:48'
První koš až po 48 vteřinách hry vstřeluje Aleksandra Crvendakičová.
00:01'

Fenerbahce Istanbul Sports Club: Cakirová, Iagupovová, McBrideová, Meessemanová, Stewartová, Aydinová, Djordjevićová, Racaová, Saballyová, Stokesová, Vanderslootová, Onarová.
Trenér: Marina Maljkovićová

CBK Mersin Yenisehir Bld: Yalcinová, Takmazová, Dubljevičová, Corneliusová, Fitiková, Atasová, Williamsová, Grayová, Hollingsworthová, Hayesová, Crvendakičová, Uralová Topuzová.
Trenér: Roberto Iniguez.
Hráčky obou celků jsou již připraveny, utkání za několik vteřin vypukne.