Hráčky Itálie vyhrávají tento poslední zápas ve skupině 68:61. Na konci všech čtvrtin Italky vedly. Byly efektivnější ve střelbě. Úspěšnost střel za dva body více než 40 procent. Tříbodové pokusy 35,29 % a trestné hody takřka 77 procent. Nejlepší hráčkou Itálie byla s patnácti body Sottanaová. Nejproduktivnější slovenskou hráčkou byla se třinácti body Bálintová. Oba týmy postupují do osmifinále. Slovensko v něm narazí na Ukrajinu. V dalším osmifinálovém zápase proti sobě nastoupí Itálie a Maďarsko.
Konec zápasu. (61:68)
39:50
Dva body dává ještě Mikulášiková. (61:68)
39:47
V poklidném tempu se zápas dohrává. Italky si zkušeně náskok pohlídaly. (59:68)
39:21
Na rozdíl devíti bodů snižuje po skvělém pasu Remenárové Slamová. (59:68)
39:12
Další dva body pro Italky, prosazuje se Ressová. Následuje oddechový čas Slovenska. (57:68)
38:44
Zandalasiniová dlouho se střelou čekala, nakonec to zkusila za tři body, ale neuspěla. (57:66)
38:23
Růžičková to vzala na sebe, musela házet za tři body, ale její hod nebyl přesný. (57:66)
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve čtvrté čtvrtině. (57:66)
37:43
Remenárová našla skvěle postavenou Slamovou, jejíž hod za tři body je učebnicový. (57:66)
37:27
Stejná hráčka ale o malý moment později musela faulovat, dva trestné hody pro Italky. Sottanaová dokázala oba pokusy proměnit. (54:66)
37:23
Dudášová se dobře probojovala až pod koš, ale její pokus nebyl nejpovedenější. Možná mohla přihrávat. (54:64)
36:56
Tři minuty před koncem dost možná vidíme klíčový moment zápasu, Sottanaová dává koš za tři body. (54:64)
36:46
Italky si vyžádaly oddechový čas. (54:61)
36:43
Slovenská pěkná akce je úspěšně zakončená. Růžičková to vzala na sebe a snižuje náskok soupeřek na sedm bodů. (54:61)
36:20
Nepřesností je na obou stranách poměrně hodně, plno střel na koš končí mimo. (52:61)
35:29
Bálintová dává koš za dva body, nikdo ji nepohlídal pod košem, a tak mohla celkem snadno zakončit. (52:61)
35:16
Italky vedou o jedenáct bodů, prosazuje se Formicaová. (50:61)
34:50
Ani Růžičková nesnižuje náskok soupeřek. Hod z dobré pozice ale končí mimo. (50:59)
34:35
Nejprve se ke střele dostala Oroszová, která neuspěla. Podobně nepřesná byla Sottanaová na druhé straně. (50:59)
34:00
Zandalasiniová šest minut před koncem této části hry z těžké střely přidává dva body pro svůj tým. (50:59)
33:32
Mikulášiková faulovala, následně se ke střele za tři body dostala její spoluhráča Bálintová, ale trefila jen desku nad košem. (50:57)
33:01
Růžičková dává koš za dva body, a tak se prosazuje po pasu Dudášové. (50:57)
32:52
Sottanaová ale také nedokázala svou šanci proměnit, další nepřesné zakončení. Dnes jich je opravdu hodně. (48:57)
32:29
Pennaová faulovala, dva trestné hody pro Slovensko. Růžičková ale nedokázala proměnit ani jeden ze dvou nabídnutých trestných hodů. (48:57)
31:56
Bálintová skvěle našla Oroszovou, jejíž hod za tři body končí přesně v koši. (48:57)
31:29
Italská hráčka se znovu dostala k zakončení, ale ani tentokrát nebyl její pokus přesný. (45:57)
31:09
Masciadriová to zkoušela za tři body, ale její hod skvěle doskočila Slamová. (45:57)
30:44
Italky nyní odpovídají stejnou mincí, dva body pro Fimicaovou. (45:57)
30:13
Bleskově po začátku čtvrté čtvrtiny snižuje na rozdíl deseti bodů Růžičková. (45:55)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (43:55)
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (43:55)
29:58
Na druhé straně po odraženém míči dva body přidává Pennaová. (43:55)
29:43
Italka Formicaová si pomohla faulem, a tak uvidíme další dva trestné hody. Bálintová dokázala proměnit jen jeden. (43:53)
29:07
Ressová se dopustila faulu, dva trestné hody. Jeden z nich dokázala Oroszová proměnit. Bod pro Slovensko. (42:53)
28:43
Jurčenková se znovu dostala do zakončení, ale její střela byla velmi nepřesná. (41:53)
28:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí čtvrtině. (41:53)
27:36
Jurčenková na druhé straně z podkošové oblasti nedokázala proměnit. (41:53)
27:25
Ressová se dostala po dobré přihrávce spoluhráčky k hodu za tři body, ale míč se od obroučky odrazil mimo. (41:53)
27:18
Oba týmy střídají, na palubovku přicházejí odpočinuté hráčky. (41:53)
27:09
Remenárová dává koš, další bod pro Slovenský tým. Ten snižuje náskok soupeřek. Italky ale hrají velmi dobře. (41:53)
27:00
Goriniová mohla přihrávat, ale otočila se a zakončení nebylo přesné. Hod za dva body úspěšný nebyl. (40:53)
26:21
Crippová dává koš za dva body, náskok Italek se nyní navyšuje. (40:53)
26:02
Italky ale bleskově odpovídají, po pěkném přenesení hry se prosazuje Zandalasiniová. (40:51)
25:54
Zandalasiniová faulovala, dva trestné hody pro Slovensko.Slamova se dokázala prosadit z obou pokusů, snadné body pro Slovensko. (40:49)
25:42
Goriniová se probojovala do zakončení za dva body, ale její pokus vyskočil a končí mimo. (38:49)
25:00
Zandalasiniová nyní nedokázala přesněji zakončit bleskovou akci Italek. (38:49)
24:42
Dudášová se dostala pod koš, přijala míč, zpracovala a přesně zakončila. (38:49)
24:25
Krásná rána za tři body, prosazuje se Sottanaová. (36:49)
23:34
Za dva body do po rychlém brejku zkoušela Dottová, ale neměla nárok na úspěch. (36:46)
23:06
Italský náskok opět na deset bodů navyšuje Sottanaová. (36:46)
22:54
Bálintová hraje velmi dobře, nyní se dostala do podkošového prostoru, ze kterého se nemýlila. (36:44)
22:44
V době, kdy Slovensko prohrává o deset bodů, vyžádalo si oddechový čas. (34:44)
22:41
Na druhé straně ale Dottová přenechala míč Ressové, která se zakončením neměla problém. (34:44)
22:26
Bálintová bleskově snižuje, důležité body z pohledu Slovenska. (34:42)
22:04
Dottová zakončila další akci Italek, které vedenou o deset bodů. (32:42)
21:38
Dottová ukradla míč a dostala ke ke střele za tři body a nebyla nikým atakovaná. Krásné tři body. (32:40)
21:15
Oroszová faulovala, dva trestné hody i na druhé straně. Zandalasiniová zkušeně dokázala oba pokusy proměnit. Dva snadné body. (32:37)
21:00
Další faul Italek, nyní se faulem provinila Sottanaová, a tak má k dispozici dva trestné hody Remenárová. První nedokázala proměnit, druhý už byl úspěšný. (32:35)
20:33
Zandalasiniová, nejproduktivnější hráčka Itálie, dává krásný koš za dva body. (31:35)
20:21
Cinilliová faulovala, dva trestné hody pro Bálintovou, který jeden ze dvou hodů proměnila. (31:33)
20:17
Ve třetí čtvrtiny se jako první ke střele dostala Sottanaová, ale minula koš za dva body. (30:33)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (30:33)
Po prvním poločase vede Itálie nad Slovenskem 33:30. Nejproduktivnější hráčkou zápasu je aktuálně Vyňuchalová s jedenácti body.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (30:33)
19:56
Růžičková to zkoušela za dva body, ale neuspěla. (30:33)
19:29
Zandalasiniová si počínala nepovedeně, a tak má Slovensko k dispozici dva trestné hody. Vyňuchalová zkušeně oba proměnila. (30:33)
19:00
Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase. (28:33)
18:56
Dottová byla tlačená časem do zakončení, ale nedokázala proměnit zajímavou pozici. (28:33)
18:23
Dudášová se probojovala po bleskové akci do zakončení, ale její pokus nebyl dostatečně přesný. (28:33)
18:05
Italky si vyžádaly oddechový čas. (28:33)
17:54
Slamová se výborně uvolnila, dostala míč do pozice, odkud lze házet za tři body. Uspěla. (28:33)
17:25
Italka Formicaová faulovala, dva trestné hody pro Růžičkovou, jeden z hodů proměnit dokázala. (25:33)
17:05
Slovensko si vyžádalo oddechový čas. (24:33)
17:03
Rozdíl ve skóre je nyní 9 bodů. Skvěle to udělala Sottanaová, jejíž hod z velké dálky končí přesně v koši. (24:33)
16:48
Růžičková se z podkošové oblasti poměrně snadno prosazuje. (24:30)
16:28
De Prettová stihla na poslední chvíli vystřelit a dokázala trefit přesně koš za dva body. (22:30)
16:03
Vyňuchalová dává po krásné akci po levé straně koš za dva body. (22:28)
15:51
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinuté hráčky. (20:28)
15:19
Bleskově ale Italky odpovídají, prosazuje se hodem z ideální pozice za tři body Dottová. (20:28)
15:09
Remenárová se nyní už dokázala z podobné pozice prosadit. (20:25)
14:55
Remenárová získala po šťastném odrazu míč, a tak mohla bleskově zakončovat. Její hod ovšem postrádal přesnost. (18:25)
14:19
Po krásné bleskové akci Slovenska se povedenou ránou za dva body prosazuje Dudášová. (18:25)
13:51
Slovenský tým ztratil míč, do zakončení rychlé akce se dostala De Prettová, jejíž hod končí přesně v koši, dva body pro Itálie. (16:25)
13:38
Masciadriová to zkoušela nejprve takticky, šla si pro faul, ale pak se dostala do zakončení, koš trefit nedokázala. (16:23)
12:53
Dottová dokázala oba pokusy bezpečně proměnit, Itálie navyšuje své vedení. (16:23)
12:53
Kováčiková se dopustila faulu, dva trestné hody pro Italky. Nejprve ale oddechový čas pro Slovenky. (16:21)
12:22
Masciadriová to udělala skvěle, dostala míč do tříbodové pozice, ze které přesně trefila koš. (16:21)
12:13
Vyňuchalová své předchozí zaváhání nyní dokázala napravit, dává z těžké pozice koš za dva body. (16:18)
11:42
Vyňuchalová to vzala na sebe, dostala výbornou přihrávku, ale velkou šanci nedokázala proměnit slovenská hráčka. (14:18)
11:11
Po delší době bez koše se stav zápasu nyní mění. Po bleskové akci se prosazuje Formicaová. (14:18)
10:20
Slovenské hráčky bleskově dávají koš, dvacet sekund uběhlo a hned se prosadila Jurčenková. (14:16)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (12:16)
Úvodní část hry vyšla lépe Italkám, které vedou o čtyři body 16:12.
10:00
První čtvrtina skončila. (12:16)
09:53
Ještě jedno střídání na obou stranách a zakončení Dottové, které bylo nepřesné. (12:16)
09:38
Pro Slovensky je ještě hůře. Kováčiková faulovala, dva trestné hody pro Goriniovou, který ovšem nedokázala proměnit ani jeden. (12:16)
09:22
Pennaová se dostala k míči, ukončila tak akci soupeřek. Italky se ale k zakončení nedostaly. (12:16)
09:00
Růžičková se probojovala k hodu za dva body, ale akci příliš zbrkle zakončila. Vůbec netrefila prostor koše. (12:16)
08:41
Slovenskému týmu se není nedaří své šance proměnit, a tak přichází přesný hod soupeřek. Dva body zaznamenala Goroniová. (12:16)
07:55
Opět mnoho prostoru dostala Pennaová, ale ani tentokrát nedokázala uspět. Tento pokus byl o poznání lepší. (12:14)
07:15
Pennaová dává koš za dva body, a tak posouvá svůj tým do vedení. Na druhé straně pak neuspěla Balintová pokusem za tři body. (12:14)
06:47
Růžičková faulovala, dva trestné hody pro Slovensko. Zandalasiniová zkušeně dokázala oba hody proměnit, snadné body pro Itálii. (12:12)
06:36
Slamová další bod pro svůj tým nepřidá, pokus nebyl přesný, následný doskok se nepovedl. (12:10)
06:09
Vyňuchalová se po pěkném pasu dokázala uvolnit a dává koš za dva body. Slovensku znovu vede. (12:10)
05:59
Další akci Italek vedla Zandalasiniová, ale neměla dostatek času pro zakončení. (10:10)
05:31
Sottanaová se probojovala do k hodu za tři body, ale její pokus nebyl přesný. Jednu trojku už proměnila. (10:10)
05:08
Slamová faulovala, dva trestné hody pro Dottovou. První neproměnila, druhý už ano. (10:10)
04:54
Zandalasiniová dává krásný koš za dva body, Itálie se bleskově prosazuje a náskok soupeřek snižuje. (10:9)
04:40
Bálintová proměnila oba nabídnuté trestné hody, a tak hráčky Slovenska navyšují své vedení. (10:7)
04:21
Bleskově mohla odpovědět Dottová, ale její hod za tři body byl nepřesný, mnoho ale nechybělo. (8:7)
04:09
Cinilliová se dopustila faulu, dva trestné hody. Vyňuchalová první hod neproměnila, druhý už ano. (8:7)
03:57
A je vyrovnáno, krásnou ránou za dva body se prosazuje Sottanaová. Hráčka, která ve svém týmu patří mezi nejlepší. (7:7)
03:39
Slamová se odhodlala k pokusu za tři body, míč se ale odrazil mimo koš. (7:5)
03:23
Italka Sottanaová se probojovala díky dobrému čtení hry do střelecké pozice, ale hod za dva body končí mimo koš. (7:5)
03:21
Slovensko střídá, do hry přichází Slamová. (7:5)
02:44
Ressová dostala hodně prostoru od soupeřek, který dokázala přetavit v povedený hod za dva body. (7:5)
02:25
Bálintová přetlačila svou soupeřku, dostala se pod koš a uspěla. Navíc byla faulovaná, a tak měla k dispozici trestný hod, který proměnila. (7:3)
02:07
Ciniliová faulovala, dva trestné hody pro hráčky Slovenska. Vyňuchalová dokázala oba pokusy proměnit, a tak se snadno Slovenky dostávají do vedení. (4:3)
01:45
Ciniliová neuspěla na druhé straně, její pokus nebyl vůbec špatný, ale přesnost neměl. (2:3)
01:30
Vyňuchalová nejprve vybojovala míč, a pak se sama dostala do střelecké pozice, ale proměnit šanci nedokázala. (2:3)
01:08
Slovensko se mohlo dostat do vedení, ale Žirková nedokázala proměnit svůj hod z podkoše. (2:3)
00:50
Zandalasiniová se pokoušela bleskově odpovědět, ale hod nebyl přesný. (2:3)
00:32
Oroszová rychle snižuje, Slovensko zaznamenalo první body v tomto zápase. (2:3)
00:01
Hráčky Itálie vyhrály souboj o míč, a tak se velmi rychle prosazují. Zandalasiniová dává koš za dva body, navíc to bylo s faulem. Trestný hod, který následoval, hráčka proměnila. (0:3)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Slovensko: Mikulášiková, Remenárová, Žirková, Dudášová, Oroszová, Bálintová, Jurčenková, Růžičková, Vyňuchalová, Kováčiková, Slamová.

Itálie: Pennaová, Goriniová, Sottanaová, Zandalasiniová, Dottová, Masciadriová, Formicaová, De Prettová, Crippaová, Ressová, Ciniliová..
Statisticky před zápasem mají hráčky Slovenska lepší hody za dva body a trestné hody, jejich soupeřky naopak hody za tři body. Na to, že oba týmy jeden zápas vyhrály a jeden prohrály, je zajímavá doba, během který tým vedl. Na šampionátu vedlo Slovensku průměrně 8 minut a dvanáct sekund v zápase a Itálie takřka 25 a půl minuty (průměr na zápas).
Basketbalistky Itálie úvodní zápas na šampionátu vyhrály. Poradili si s Běloruskem 80:60. Velkou zásluhu na tom měla Sottanaová, která z osmdesáti bodů zaznamenala hned dvacet. Trestné hody sice mělo lepší Bělorusko, ale Italky dokázaly velmi dobře proměňovat hody za tři a dva body. Ve druhém zápase velmi těsně nestačila Itálie na Turecko. Itálie vedla po první čtvrtině nad Tureckem 17:12. Ve druhé části hry ale basketbalistky Turecka dokázaly náskok soupeře vynulovat, a tak po prvním poločase platil stav 30:30. Ve třetí čtvrtině jsme sledovali více takticky vedenou basketbalovou bitvu. Poslední část hry byla z obou stran velmi opatrná. Italky daly 11 bodů, hráčky Turecka 9. Rozhodnutí zápasu přišlo jedenáct sekund před koncem čtvrté čtvrtiny, kdy Ressová faulovala a jeden ze dvou nabídnutých trestných hodů proměnila Hollingsworthová.
Hráčky Slovenska úvodní zápas šampionátu prohrály. Nestačily na Turecko 58:69. Slovensku vůbec nevyšla střelba za tři body. Z osmnácti pokusů byly úspěšné jen čtyři. Naopak Turecko mělo více než padesáti procentní úspěšnost za dva body. Ve druhém zápase hráčky Slovenska porazily Bělorusko 68:59. I tentokrát mělo Slovensko problémy s hody za tři body, ale díky zlepšené produktivitě za dva body a proměňování trestných hodů dokázal tým vyhrát. Slovensku výborně vyšla druhá polovina zápasu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky basketbalu. Po volném dnu pokračuje Mistrovství žen dalšími zápasy. V jednom z nich Slovensko vyzve Itálii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.