ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Maďarsko - 28. června 2019   18:30

Itálie
Vojinović (MNG), Csender (ROM), Čajkovskij (UKR)
Sports Centre Cair, Niš (Srbsko)
Maďarsko

Italky se v celém zápase dopustily jen sedmi ztrát, v útoku doskočily šestnáct míčů, utkání ale ztratily mizernou úspěšností střelby z pole (25%).

Maďarky bodově táhla Dóra Hortiová s 13 body, po deseti jich přidaly Bernadett Hatarová a Yvonne Turnerová, na druhé straně se na dvouciferný počet dostaly jen Sottanaová (16) a Ciniliová (12).
Je hotovo! Se závěrečným klaksonem propukla ohromná maďarská radost, outsider skupiny vítězí i ve svém druhém zápase nad favorizovaným celkem, tentokrát poráží Itálii 59:51.
49:43'
Yvonne Turnerová pak proměnila první z dvojice trestných hodů.
49:43'
Po maďarském útočném doskoku je Turnerová faulována, to už je zcela rozhodnuto.
49:10'
V úvodu poslední minuty Crippaová netrefila trojku.
48:37'
Sottanaová ještě mohla zdramatizovat koncovku, netrefila se ale ze střední vzdálenosti.
48:23'
Studerová netrefila dvoubodovou střelu, míč pro Itálii.
47:49'
Giorgia Sottanaová proměnila dva trestné hody, přesto to vypadá na neřešitelnou situaci pro Itálii.
47:38'
Raksanyiová také nezaváhala z čáry trestného hodu.
47:38'
Ještě před trestným hodem maďarské hráčky si Itálie bere další oddechový čas.
47:38'
A další maďarský koš s faulem! Tentokrát uspěla Krisztina Raksayniová.
47:07'
Bernadett Hatarová pak proměnila i trestný hod a je to zase o šest.
47:07'
Maďarky ale zůstávají v náskoku, Hatarová se prosadila i s faulem Crippaové.
46:45'
Zandalasiniová pak proměnila i trestný hod a snižuje na rozdíl jednoho tříbodového koše.
46:45'
Důležitý moment pro Itálii, Zandalasiniová trefila koš s faulem.
46:28'
Na opačné straně také Hatarová proměnila jen jeden trestný hod.
46:17'
Giorgia Sottanaová proměnila jen jeden z dvojice trestných hodů, to je v této situaci pro Itálii málo.
35:34'
Dubeiová další maďarskou trojku už netrefila.
35:25'
Turnerová byla faulována Cubajovou při nájezdu pod koš.
34:49'
Trojková přestřelka pokračuje, Giorgia Sottanaová drží italský prapor nad vodou.
34:47'
Hezká italská souhra pod košem, Romeová ale nepochopitelně nezakončovala a po odrazu míče do zámezí budou muset Italky jen vhazovat.
33:59'
Tři čtvrtiny Maďarsko netrefilo žádnou trojku, teď už ale Turnerová proměňuje hned třetí ve čtvrtém dějství!
33:36'
Sabrina Ciniliová proměnila všechny tři trestné hody a nadále drží svůj tým relativně na dosah.
33:36'
Ciniliová byla faulována Raksanyiovou při tříbodové střele, tři šestky pro Itálii.
33:11'
Následně Dóra Hortiová přidala úspěšný trestný hod a Maďarsko opět vede o devět bodů.
33:11'
Cubajová pod košem faulovala Hortiovou a co je pro Itálii horší, tak že Hortiová navíc trefila koš.
32:51'
Druhý italský koš v řadě trefila Sottanaová.
32:35'
Raksanyiová se netrefila ze střední vzdálenosti, doskočila Zandalasiniová.
32:20'
Oddechový čas pro Itálii.
32:04'
Trojka také na druhé straně díky Giorgii Sottanaové.
31:46'
Krisztina Raksanyiová nejdříve trojku netrefila, Maďarkám se ale povedlo doskočit a pak už Raksanyiová další tříbodový pokus z rohu proměnila!
31:14'
Francesca Dottová neuspěla zpod koše, italská mizérie pokračuje dál.
30:49'
Debora Dubeiová trefila první maďarskou trojku v zápase a rozradostnila tak maďarské příznivce!
30:11'
Cecilia Zandalasiniová na úvod čtvrté čtvrtiny proměnila jeden z nabídnuté dvojice trestných hodů.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ve třetí čtvrtině Itálie předvedla další katastrofální vystoupení a nebýt posledních dvou minut prvního poločasu, zřejmě už by bylo po zápase. Díky dobré obraně ale italské naděje na úspěch stále žije, neboť favorit zápasu ztrácí před poslední čtvrtinou jen hratelných šest bodů.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:35'
Dóra Hortiová proměnila obě šestky a navyšuje maďarský náskok.
29:35'
Zandalasiniová pod vlastním košem faulovala Hortiovou, ta se postaví na čáru trestného hodu.
28:55'
Při střeleckém zakončení Hortiové míč poskakoval po obroučce, pak ale spadl dovnitř.
28:31'
Další italská ztráta míče, dopustila se ji Francesca Dottová.
28:03'
Ztráty Turnerové Italky nedokázaly využít k rychlému brejku, musely založit postupný útok a Zandalasiniová pak neproměnila trojku. Při úspěšném útočném doskoku následně byla faulována Francesca Dottová.
27:21'
Sama Studerová si pak ale doběhla pro doskok, čehož k úspěšné střele využila Yvonne Turnerová.
27:07'
Maďarky pokračují v nulové úspěšnosti tříbodových pokusů, Studerová ale zakončovala z pořádné dálky.
26:28'
Studerová proměnila obě střely z čáry trestného hodu a za vyrovnaného stavu si Itálie vyžádala oddechový čas.
26:28'
Agnes Studerová byla faulována Romeovou při střeleckém zakončení, trestné hody pro Maďarsko.
25:20'
Na opačné straně za tři body neproměnila Studerová, Italky zatím proměnily pět trojek z 22 pokusů, Maďarky ještě žádnou ze sedmi.
24:56'
Sabrina Ciniliová nasadila k úspěšné trojce, proměnila už tři ze sedmi tříbodových pokusů.
24:34'
Hluché střelecké období přerušila až pod italským košem Bernadett Hatarová.
24:13'
Zandalasiniová netrefila trojku, po doskoku Hatarové je u míče Maďarsko.
23:28'
Italkám se znovu podařilo útočně doskočit díky Cubajové, připisují si ale další dvě nepřesné střely.
23:05'
Ciniliová netrefila za tři body, Maďarky se pak ale po přechodu na útočnou polovinu dopustily faulu Raksanyiové.
22:48'
Bernadett Hatarová neuspěla za dva body, po obranném doskoku je u míče opět Itálie.
22:22'
Nicole Romeová vrací Italkám vedení úspěchem z rychlého protiútoku.
21:41'
Další trestné hody pro Maďarsko, také Yvonne Turnerová oba proměnila.
21:31'
Cecilia Zandalasiniová úspěšně zakončila individuální akci.
21:09'
Dorina Zeleová pak proměnila oba trestné hody.
21:09'
Zeleová byla faulována při nájezdu pod koše Andreovou, ta má už čtvrtý faul a to bude velká nepříjemnost pro Itálii.
20:25'
Úspěšný blok Turnerové, Hatarová se zmocnila odraženého míče.
20:12'
Bernadett Hatarová se na úvod třetí čtvrtiny provinila porušením pravidla o třech sekundách v podkošovém prostoru.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Maďarky při poslední akci druhé čtvrtiny ztratily míč a vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu tak zní až neuvěřitelně, že po dvou čtvrtinách Itálie vede nad Maďarskem 26:25, neboť Maďarsko ještě dvě minuty před koncem vedlo o sedm bodů, Itálie za těch osm minut druhé čtvrtiny vstřelila jen sedm bodů, pak ale přidala dalších osm a otočila průběžný výsledek zápasu.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:44'
V závěru časového limitu se po individuální akci prosadila Nicole Romeová.
19:16'
Maďarky měly obrovský problém při útoku a Studerová v závěru limitu střílela takřka až z půlky a protože netrefila ani obroučku, míče se ujímá Itálie.
18:43'
A další italská trojka! Tentokrát v rohu zůstala volná Sabrina Ciniliová a oddechový čas si tentokrát bere Maďarsko.
18:06'
Z obrovské dálky trefuje důležitou trojku Nicole Romeová.
17:41'
Cubajová doskočila nepřesnou střelu Turnerové, vybojovala faul a Itálie si bere oddechový čas.
17:13'
Další střelecké nezdary na obou stranách, u míče Italky.
16:29'
Dóra Hortiová promarnila oba trestné hody po faulu Andreové.
16:09'
Italky se probouzí, další úspěšnou střelu zapisuje Giorgia Sottanaová.
15:59'
Ze střední vzdálenosti se prosadila Sottanaová, Leliková pak nedokázala vyhodit zpod koše a přichází o míč.
15:39'
Hortiová proměnila i trestný hod.
15:39'
K velké maďarské radosti se pod košem prosadila Dóra Hortiová i s faulem a ještě se postaví na čáru trestného hodu.
15:00'
Italky jsou v tuto chvíli na neuvěřitelných 17% střelecké úspěšnosti a to i přes jedenáct útočných doskoků!
14:30'
Útočných doskoků Italky nemají málo, nadále ale bojují s úspěšností střelby, neprosadily se Sottanaová ani Crippaová.
13:52'
Agnes Studerová na opačné straně navyšuje vedení svého celku.
13:32'
Tak přeci jen italská radost, Sabrina Cinilová tentokrát trefila trojku a snižuje na šestibodové manko.
12:51'
Giorgia Sottanaová neproměnila dalekonosnou trojku a úspěšnost italské střelby už se začíná blížit tristním číslům.
12:21'
Sabrina Ciniliová neproměnila střelu ze střední vzdálenosti, pak si sama doskočila a posléze opět neúspěšně střílela.
12:00'
Maďarsko při dalším útoku ztrácí míč, Dóra Hortiová zůstala v podkošovém prostoru přes tři sekundy.
11:15'
Pokračuje mimořádné italské trápení v útoku, další neúspěšnou střelu si do statistik připisuje Cecilia Zandalasiniová a vzápětí ji střídá Giorgia Sottanaová.
10:59'
Také Studerová ale vzápětí ztrácí míč po nepřesném pasu.
10:55'
Italky si nejdříve doskočily nepřesnou střelu, pak ale pokazily přihrávku a míče se znovu ujímá Maďarsko.
10:15'
Maďarský náskok neustále roste, první střelou druhé čtvrtiny skórovala Debora Dubeiová.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Italky se brzy ujaly čtyřbodového vedení, pak ale přes pět minut nevstřelily ani bod a po první čtvrtině nečekaně prohrávají 11:18.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:51'
Skóre první čtvrtiny uzavřela Yvonne Turnerová, na opačné straně už se pak poslední střelou neprosadila opět Francesca Dottová.
09:28'
Italky se nadále trápí v útoku, Francesca Dottová také neuspěla.
09:08'
Dora Hortiová uspěla střelou z odskoku a vrací Maďarsku pětibodové vedení.
07:58'
Druhou šestku Zandalasiniové dokázala doskočit Lorela Cubajová a pod košem se prosadila ke dvěma bodům.
07:56'
Cecilia Zandalasiniová proměnila jen první trestný hod.
07:45'
Z dvojice trestných hodů Maďarka proměnila ten druhý.
07:45'
Dora Hortiová si došla pro faul, další trestné hody pro Maďarsko.
06:57'
Dlouhou italskou sérii bez bodu přerušila úspěšnou střelou Lorela Cubajová.
06:35'
Krisztina Raksanyiová zabodovala úspěšným nájezdem pod koš, Itálie si bere oddechový čas.
05:59'
Po faulu Andreové Hatarová proměnila oba trestné hody.
05:53'
Další italskou trojku minula Zandalasiniová, Itálie už téměř pět minut zůstává bez bodu.
05:30'
Maďarky se teď do zakončení ani nedostaly a po nepřesné přihrávce se vracejí do obrany.
04:56'
Sottanaová se netrefila za tři body, oba týmy se teď trápí v koncovce.
03:58'
To se bleskově navýšilo o další dva body, neboť Zeleová při souboji o doskok přetlačila soupeřku a úspěšně zakončila.
03:58'
Yvonne Turnerová proměnila jen jeden trestný hod, přesto poprvé v zápase posílá Maďarsko do vedení.
03:45'
To je téměř neuvěřitelné, Italky totiž dokázaly třikrát doskočit své nepřesné střely, na závěr této akce se Andreová neprosadila zpod koše a promarnila tak čtvrtou italskou šanci v tomto útoku.
02:52'
Studerová proměnila obě šestky a vyrovnává na 6:6.
02:52'
Agnes Studerová byla faulována při průniku pod koš a bude házet trestné hody.
02:40'
Střelecké neúspěchy na obou stranách, u míče jsou znovu Maďarky.
02:00'
Sabrina Ciniliová se neprosadila z tříbodového prostoru, míč se od zařízení odrazil do zámezí a vhazovat mohou Maďarky.
01:46'
Po faulu Andreové Bernadett Hatarová proměnila oba trestné hody.
01:29'
Na opačné straně se prosadila Olbis Futo Andreová.
01:15'
Dorina Zeleová doskočila neúspěšnou střelu Turnerová a zaznamenává první maďarské body.
00:57'
Caterina Dottová se jako první postavila na čáru trestného hodu, proměnila jen první střelu.
00:12'
Skvělý start Italek, Sottanaová trefuje hned na úvod první trojku zápasu.
00:01'
Italky nastoupí v bílých dresech, Maďarsko obléklo červené.

Itálie: Andreová, Ciniliová, F. Dottová, Sottanaová, Zandalasiniová, Crippaová, Cubajová, De Prettová, C. Dottová, Ercoliová, Pennaová, Romeová

Maďarsko: Hatarová, Raksanyiová, Studerová, Turnerová, Vargaová – Dubeiová, Hortiová, Horvathová, Kissová, Leliková, Pusztaiová, Zeleová

Rozhodčí: Vojinović (MNG), Csender (ROM), Čajkovskij (UKR).
Dnešní soupeřky se utkaly už na minulém kontinentálním šampionátu před dvěma lety v osmifinále se tehdy svedl strhující souboj, v němž Maďarsko ztratilo v poslední čtvrtině místy až osmibodový náskok a ve velmi defenzivně laděné bitvě Itálie slavila těsné vítězství 49:48.

Plných 41 bodů z těch 49 italských vstřelila trojice Zandalasiniová, Sottanaová a Dottová, všechny tři by ani dnes neměly chybět v základní sestavě týmu z Apeninského poloostrova.
Hezký podvečer při sledování přenosu utkání druhého kola základní skupiny C evropského šampionátu basketbalistek a utkají se vítězky prvních soubojů ve skupině.

Zatímco Italky proti Turecku potvrdily roli mírných favoritek, tak výhra Maďarska nad Slovinskem byla takřka až senzací. O to spíše, že do poslední čtvrtiny Slovinky vstupovaly s náskokem 10 bodů, Maďarkám pak pomohlo i vyfaulování slovinské opory Evansové a dokázaly zápas otočit ve svůj prospěch. Hrdinkou se stala Turnerová, která 17 ze svých 23 bodů zaznamenala až v té klíčové poslední čtvrtině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.