ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Ukrajina - 28. června 2019   17:30

Lotyšsko
Jakobsoneová, Kreslinaová, Melnikaová, Strautmaneová P., Strautmaneová D., Brumermaneová, Dikaioulakuová, Ikstenaová, Pilabereová, Pulvereová, Septeová, Vitolaová
Ukrajina
Iagupovaová, Horobetsová, Malašenková, Radalovicová, Udodenková, Bilotserkivskaová, Kondusová, Naumenková, Olkhovyková, Uroová-Nileová, Vološinaová, Jatskovetsová

V proběhu zápasu vedla Ukrajina o šest bodů, Lotyšsko maximálně o čtrnáct.
Úspěšnost dvoubodové střelby 58,54 % vs 52,92 %
Úspěšnost tříbodové střelby 46,67 % vs 24,24 %
Úspěšnost trestných hodů 59,09 % vs 73,68 %
Lotyšsko vyhrává tento zápas a získává dva body do tabulky skupiny A, nyní má tři body. Ukrajina získává bod za prohru, a tak má na svém kontě dva body za dvě prohry. Ukrajina oba zápasy na ME prohrála, Lotyšsko má výhru a prohru.
40:00'
Aija Brumermaneová ukončuje tento zápas hodem za dva body.
39:32'
Arina Bilotserkivskaová to zkoušela za tři body, ale neuspěla.
38:54'
Alina Iagupovaová dává koš za dva body, Ukrajinu zdramatizovala závěr.
38:46'
Olesia Malashenková faulovala, tři trestné hody pro Ukrajinu. Ieva Pulvereová proměnila první hod, zbylé dva neproměnila.
38:14'
Oddechový čas pro hosty.
38:13'
Aija Brumermaneová to zkoušela za dva body, jenže minula koš.
37:25'
Olesia Malashenkoová se prosazuje hodem za dva body.
37:05'
Elina Dikaioulakuová dává koš za tři body.
36:52'
Arina Bilotserkivskaová udělala to nejlepší, co mohla, prosadila se pokusem z hranice tří bodů.
36:41'
Alina Iagupovaová proměnila hod za dva body, Ukrajina se pokouší zdramatizovat zápas.
36:23'
Zenta Melnikaová vybojovala míč, dostala se do dobré pozice a trefila se přesně.
35:59'
Elina Dikaioulakuová to zkoušela za dva body, ale minula koš.
35:34'
Velmi rychle ale soupeřky odpovídají, míč do koše dostala celkem snadno Zenta Melnikaová.
35:18'
Alina Iagupovaová dává krásný koš za tři body, Ukrajina snižuje.
35:04'
Zenta Melnikaová proměnila oba nabídnuté trestné hody.
34:52'
34:33'
Povedený hod za dva body dává Alina Iagupovaová.
34:17'
Aija Brumermaneová bleskově odpovídá, Lotyšsko kontroluje hru.
33:56'
Alina Iagupovaová se prosazuje z podkošové pozice, dva body pro Ukrajinu.
33:18'
Aktivně a velmi dobře hrající Kate Kreslinaová dává další dva body.
33:01'
Alina Iagupovaová dostala odražený míč do koše, dva body pro Ukrajinu.
32:28'
Kate Kreslinaová dává krásný koš za tři body.
32:10'
Oleksandra Radulovicová proměnila následný trestný hod.
32:10'
Oleksandra Radulovicová využila chyby obrany soupeřek, dostala se do zakončení, které proměnila.
31:41'
Alina Iagupovaová dává koš za dva body.
31:25'
Kate Kreslinaová měla k dispozici dva trestné hody, proměnila jeden.
31:08'
Olesia Malashenková dává koš za dva body, je sníženo.
31:08'
Ukrajina střídá, na palubovku přicházejí odpočinuté hráčky.
30:51'
Zenta Melnikaová se prosazuje, hod za dva body zapadl přesně do koše.
30:16'
Zenta Melnikaová zahajuje dobře čtvrtou čtvrtinu, dává koš za dva body, rozdíl mezi oběma celky se zvyšuje.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Před poslední částí hry vede Lotyšsko o deset bodů, Ukrajina musí zlepšit hru, pokud chce zdramatizovat duel.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:55'
Elina Dikaioulakuová dává koš za dva body, rozdíl ve skóre je nyní deset bodů.
29:04'
Liudmyla Naumenková proměnila jeden ze dvou trestných hodů.
28:40'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do výraznějších střeleckých pozic.
28:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí čtvrtině.
27:51'
27:51'
Aktivně hrající Elina Dikaioulakuová dává další koš, přidává dva body pro Lotyšsko.
27:21'
Elina Dikaioulakuová využila dobré akce spoluhráček, dostala se do zakončení a prosadila se přesným hodem.
26:40'
Alina Iagupovaová se propracovala do zakončení, její pokus za tři body končí mimo.
25:53'
Oddechový čas pro domácí.
25:53'
Olesia Malašenková dává koš za dva body, díky čemuž je utkání zase o něco dramatičtější.
25:12'
Arina Bilotserkivskaová využila Lagupovaové pas a prosazuje se.
24:26'
Ilze Jakobsoneová odpovídá stejně, dostala se do dobré pozice a hodila za tři body přesně.
24:13'
Olesia Malashenková dává koš za tři body.
24:06'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinuté hráčky.
23:02'
Elina Dikaioulakuová to zkoušela z dobré pozice, její dvoubodový pokus končí mimo.
22:46'
Elina Dikaioulakuová proměnila oba trestné hody, a tak navyšuje Lotyšsko své vedení.
22:35'
Krásný hod za tři body a je sníženo, prosazuje se Alina Iagupovaová.
21:39'
Zenta Melnikaová se dostala do dobré podkošové pozice a dokázala se prosadit.
21:30'
Povedený hod za tři body a koš, který dává Arina Bilotserkivskaová.
21:04'
Na rozdíl devíti bodů upravuje Zenta Melnikaová.
19:57'
Kate Kreslinaová ukončuje první poločas zápasu pokusem za tři body, který zapadl přesně do koše.
19:45'
Olesia Malashenková bleskově odpovídá.
19:30'
Elina Dikaioulakuová dává koš za dva body.
19:15'
Kate Kreslinaová měla k dispozici dva trestné hody, proměnit dokázala až ten druhý.
19:05'
Alina Iagupovaová se prosazuje, proměnila oba trestné hody.
18:55'
Ieva Pulvereová upravuje na rozdíl pěti bodů, povedeným hodem zakončila akci Lotyšska.
18:37'
Anna Olkhovyková neuspěla hodem za dva body.
17:41'
Elina Dikaioulakuová to udělala výborně, její hod za tři body byl povedený a zapadl přesně do koše.
17:23'
Alina Iagupovaová dává koš za dva body, Ukrajina snižuje svou ztrátu na pouhé dva body.
16:12'
16:07'
Olesia Malashenková se dostala k zakončení, její hod za dva body byl povedený.
16:01'
Ieva Pulvereová dává koš za dva body.
16:01'
Elina Dikaioulakuová měla po faulu soupeřek k dispozici dva trestné hody, které bezpečně dokázala proměnit.
15:53'
Anna Olkhovyková se prosazuje pokusem za dva body, díky tomu se rozdíl mezi týmy snižuje.
15:38'
Olesia Malašenkoová to zkoušela pokusem za dva body, ale prosadit se nedokázala.
14:54'
Ieva Pulvereová dává koš za tři body, náskok Lotyšska se nyní navyšuje.
14:48'
Elina Dikaioulakuová proměnila oba trestné hody, a tak se dostává Lotyšsko do vedení.
14:48'
14:21'
Ieva Pulvereová se prosazuje, rázem je z náskoku Ukrajiny jen jednobodový rozdíl.
14:04'
Taisiia Udodenková proměnila jeden ze dvou trestných hodů.
14:04'
Karline Pilabereová faulovala, dva trestné hody pro Ukrajinu.
13:49'
13:36'
Taisiia Udodenková to zkoušela za tři body, ale neprosadila se.
13:09'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí nyní k vidění není, hra je plná nepřesností.
11:55'
Ilze Jakobsoneová se prosazuje, její hod za dva body byl velmi přesný.
11:35'
Oleksandra Radulovicová dává koš za dva body, rozdíl se zvyšuje.
11:10'
Lotyšsko se v této fázi utkání nemůže dostat do tempa, Ukrajina dominuje na hrací ploše.
10:47'
Ilze Jakobsoneová nedokázala svou další šanci proměnit.
10:31'
Parádní vstup Ukrajinek do druhé čtvrtiny, koš za tři body dává Vita Horobetsová.
10:06'
Taisiia Udodenková proměnila oba trestné hody, Ukrajina se tak dostává do vedení.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:57'
Zenta Melnikaová dává koš, získává tak jednobodový náskok pro svůj tým.
09:45'
Navíc vybojovala trestný hod, který proměnila.
09:45'
Oleksandra Radulovicová se bleskově prosazuje po zisku míče, dává koš, a tak je srovnáno.
08:42'
Olesia Malašenková dává koš za dva body.
08:19'
Elina Dikaioulakuová se prosazuje, její hod za dva body znamená, že Lotyšsko vede o 4 body.
07:25'
Paula Strautmaneová dává koš za dva body, Lotyšsko se po určitém čase dostává znovu do vedení.
07:25'
07:03'
Elina Dikaioulakuová se prosazuje pokusem za tři body, stav zápasu je tedy tři minuty před koncem první čtvrtiny vyrovnaný.
06:32'
Lotyšsko střídá, do hry přicházejí odpočinuté hráčky.
06:13'
Alina Lagupovaová se propracovala do pozice, ze které se nedokázala poradit za tři body.
05:35'
Kate Kreslinaová neproměnila ani jeden trestný hod, stav zápasu se tak vůbec nemění.
05:35'
Ukrajinská Arina Bilotserkivskaová se dopustila faulu, dva trestné hody.
04:54'
Elina Dikaioulakuová měla k dispozici dva trestné hody, které dokázala proměnit.
04:44'
Alina Lagupova proměnila jeden ze dvou trestných hodů.
04:44'
Sledujeme klidnější pasáž hry, nyní se zkoušela do šance dostat Lagupová, která byla faulovaná. Trestné hody.
04:10'
Aija Brumermaneová to zkoušela za dva body, její hod nebyl přesný, míč tedy získávají soupeřky.
03:11'
Alina Iagupovaová dává koš za dva body, Ukrajina navyšuje své vedení. Navíc proměnila trestný hod.
02:39'
Alina Iagupová to udělala skvěle, zkusila hod za tři body a vyšel jí, první úspěšná trojka v tomto zápase.
02:21'
Aija Brumermaneová se prosazuje, Lotyšsko poprvé v zápase vede.
01:12'
Alina Iagupova to zkoušela za tři body, její hod však postrádal přesnost.
00:17'
Elina Dikaioulakuová bleskově odpovídá naprosto stejně, i ona dává koš za dva body.
00:09'
Liudmyla Naumenková dává koš za dva body, Ukrajina se dostává do vedení.
00:01'
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního ženského basketbalu. V tomto zápase mistrovství Evropy proti sobě nastoupí Lotyšsko a Ukrajina.

Jedná se o souboj v rámci skupiny A. V té je Lotyšsko, Ukrajina, Velká Británie a Španělsko. Ukrajina a Lotyšsko své zápasy, úvodní zápasy, prohrály. Ukrajina nestačilo na Španělsko 77:95 a Lotyšsko nestačilo na Velkou Británii 60:74.