Brazílie - Francie | ONLINE | 28.7.2012 21:00 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Příjemný sportovní večer.
Děkujeme za sledování tohoto online přenosu. Už ve 23:15 začíná další podrobná reportáž ze zápasu stříbrných medailistek z posledních 3 olympiád Australanek s domácími basketbalistkami, nenechte si ji ujít!

Body ze ztrát: 12:15
Tři čtvrtiny dokázaly Jihoameričanky držet s Francouzkami krok, tu poslední ale Dumercová a spol. jasně dominovaly a nakonec zaslouženě zvítězily.
48:00
39:20
Dumercová z rychlého protiútoku zvyšuje. Už nastřílela 23 bodů.
38:30
Zřejmě poslední šance Jihoameričanek se zápasem něco udělat.
38:15
Necelé dvě minuty před koncem u míče opět Francouzky.
37:35
A oba své hody proměňuje (55:68).
37:35
Tentokrát faul na druhé straně, Santosová má šanci snížit.
36:59
Nepodařený pokus za tři body Brazilek, ty ale přesto zůstávají u míče.
36:38
Nedorozumění Francouzek dává šanci Brazílii.
36:30
Poslední možný oddechový čas si vybírá brazilský trenér.
36:25
Francie opět v útoku.
35:59
Dumercová za dva body zvyšuje na 67:53.
35:35
Kroky Santosové znamenají další ztrátu Brazílie.
35:14
Ani Brazílie nebyla v útoku úspěšná a po nepřesné přihrávce u míče opět hráčky v modrém.
34:51
Moc dlouho si hráčky Francie hledaly palebnou pozici, až je začal tlačit čas a to vyústilo v kroky.
34:03
Francouzky teď dobře doskakují a nedávají svým soupeřkám moc šanci.
33:28
A zajistila Francii dvojciferné vedení (53:63).
33:28
Faul na Yacoubouovou, která už se staví ke dvěma trestným hodům.
33:21
Další oddechový čas Brazílie.
33:21
Náskok Francouzek se začíná navyšovat, tohle už se bude Brazílii dohánět těžce.
32:40
Miyemová si doskočila míč a s faulem zakončila. Trestný hod ale neproměnila (53:59).
32:05
Dumercová za tři body zvyšuje náskok svého týmu (51:57).
31:39
... a oba proměňuje (51:54).
31:39
Gustavová má k dispozici dva trestné hody.
31:25
Santosová pod košem zblokovaná.
31:14
Další oddechový čas pro Brazílii.
31:14
Dvakrát si Francouzky doskočily míč a napotřetí už útok proměnily (49:54).
30:50
Francouzky už neměly čas na střelu, ta tak byla hodně nepovedená a koš minula.
30:21
Nepovedený útok Brazilek, u míče Francie.
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Francie si dokázala poprvé v zápase vypracovat náskok, udrží ho v poslední čtvrtině?
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:50
Kroky odpískány Francii, poslední šance na útok ve třetí čtvrtině pro Brazílii.
29:36
Dantasová dostala od Yacoubouové do nosu a musí střídat.
29:30
Brazílie opět neúspěšná v zakončení.
28:57
Oba proměněny. Dumercová už zaznamenala v zápase 12 bodů (49:52).
28:57
Dva trestné hody Dumercové.
28:39
Jihoameričanky teď nedokázaly nadvakrát dostat míč do obroučky, v útoku teď Francie.
27:50
Souzaová proměnila obě šestky a snížila na rozdíl jediného bodu (49:50).
27:42
Tentokrát už ale tříbodový pokus Francouzek vyšel (47:50).
27:27
Lawson-Wadeová zkoušela za tři body, ale neúspěšně (47:47).
25:50
Francii už tlačil čas, Lawson-Wadeová ale vzala odpovědnost na sebe a přes obranu vrátila Francii vedení (45:47).
25:24
Oba hody proměněny a je znovu srovnáno (45:45).
25:24
Santosová faulovaná a bude střílet dva trestné hody.
24:59
A opět Ndongueová, která strhává vedení na stranu Francouzek (43:45).
24:20
Koš s faulem. Trestný hod Ndongueová proměňuje a máme opět srovnáno (43:43).
23:59
Noha po nepřesnosti jedné z Brazilek, Francie u míče.
23:32
Dumercová zbrkle ztratila balon a darovala Brazílii další útok.
23:01
Costa za tři body vrací Brazílii vedení (43:40).
22:23
Oba celky jsou teď při střelecké chuti (40:40).
21:58
Povedené akce na obou stranách, máme srovnáno (38:38).
21:00
Beikesová dostává Francii po dlouhé době do vedení (34:36).

Body ze ztrát: 12:8
Francouzky ve druhé čtvrtině zlepšily hru, což bylo korunováno vyrovnáním v jejím závěru. Brazilky jim ale rozhodně nedají v druhé polovině nic zadarmo a máme se ještě na co těšit.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:55
Těsně před koncem druhé čtvrtiny koš s faulem, Francie srovnává, trestný hod ale neproměnila (34:34).
19:34
Jeden trestný hod proměněn (34:32).
19:34
Faul na Dantasovou a šance pro Jihoameričanky opět navýšit náskok.
19:22
19:22
Půl minuty před koncem druhé čtvrtiny sníženo na rozdíl jediného bodu (33:32).
19:10
Francie necelou minutu před koncem opět v útoku.
18:20
Ale Francouzky opět vybojovaly míč a tentokrát přetavily útok ve dva body (33:30).
17:34
Útoční faul Ndongueové zabránil Francii v dalším snížení ztráty.
16:34
Santosová zvyšuje na rozdíl sedmi bodů (33:26).
15:50
Koš s faulem na Costaovou (30:26).
15:00
Brazilky nestihly v časovém limitu vystřelit, na druhé straně potom nepřesná přihrávka z velké dálky pod koš.
Oddechový čas Brazílie.
14:35
A opět v akci Labordeová, která se o desku trefuje za tři body a máme srovnáno (26:26).
13:35
Na druhé straně nikým nehlídaná Labordeová snižuje na 26:23.
13:13
Brazílie šla do rychlého brejku, Santosová byla ale při zakončení faulovaná a jsou tak na světě další dva trestné hody pro Brazílii.
12:42
Útoční faul jedné z Brazilek, v držení míče opět Francie.
12:28
Miyemová má šanci snížit ze dvou trestných hodů.
11:37
Ale za tři body bleskově i na druhé straně (25:19).
11:20
Lawsonová-Wadeová za tři body snižuje (22:19).
10:01
Začala druhá čtvrtina.
Brazilský tým předčil ten francouzský v první čtvrtině v pohybu a zaslouženě se na jejím konci dostal do čtyřbodového vedení.
10:00
První čtvrtina skončila.
9:29
Skvělá obrana Jihoameričanek, které z protiútoku zvyšují na 20:16.
8:30
Oba hody proměněny a je opět srovnáno (16:16).
8:30
Po faulu na Santosovou dva trestné hody pro Brazilky...
8:07
Kroky Lawson-Wadeové, u míče Brazilky.
7:34
Po jedné proměněné šestce stav 14:16.
7:34
Faul na druhé straně, dva trestné hody v podání Yacoubouové...
7:04
Po několika nepřesnostech na obou stranách to mohla být opět Souzaová, kdo mohl Brazilkám vrátit vedení, míč se ale od obroučky odrazil ven.
6:18
Podařilo se jí ale proměnit jen jeden trestný hod (14:15).
6:18
Teď Souzaová ani nadvakrát nedokázala zakončit, byla ale faulovaná a bude házet dvě šestky.
5:30
Francouzky začínají přebírat iniciativu, Jihoameričankám se nedaří přejít přes jejich obranu.
4:30
Brazilky v útočném snažení, budou rozehrávat aut po zásahu jedné z Francouzek.
4:07
Oběma týmům se daří střelba za dva i za tři body, začátek je hodně vyrovnaný.
2:57
Tentokrát faul na druhé straně. Jedna šestka proměněná a je opět srovnáno. 9:9
2:47
Faul Francouzek, dvě šestky bude házet Souzaová.
2:10
Je srovnáno po pokusu Gomisové, která navíc bude házet šestku. 7:7.
1:20
Brazilky začaly aktivně, Francie snižuje z trojky na 3:5.
O první střelecký pokus se pokusila Ndongueová, ale neuspěla.
00:01
Oba týmy nastupují na palubovku, utkání za okamžik začne.
Olympijský basketbalový turnaj žen už zná výsledky 4 zápasů. Nejdříve dnes dopoledne podlehl český celek Číňankám 57:66, následovala výhra Rusek nad Kanaďankami 58:53, Turecko přehrálo Angolu 72:50 a favoritky turnaje Američanky si poradily s Chorvatkami 81:56.
Jak už jsme zmínili, oba celky se utkaly minulý pátek v rámci přípravy. Francouzky tehdy zvítězily 67:57 a připsaly si 6. výhru v řadě. Naopak Brazilky od triumfu na mistrovství jižní Ameriky ještě nevyhrály a mají za sebou 3 porážky v řadě.

Brazílie: Pintová (C), Costaová, Ferreiraová, Rodriguesová, Nascimentová, Gustavová, Santosová, Dantasová, Colhadová, Carcavalliová. Trenér Luis Tarallo.

Francie: Yacoubouová, Miyemová, Beikesová, Grudaová, Lawson-Wadeová, Dumercová (C), Lepronová, Gomisová, Labordeová, Godinová, Ndongueová, Digbeuová. Trenér Vincent Pierre.

Rozhodčí: Lottermoser - Noujaim, Grinter.
Brazilský výběr sehrál po zmíněném mistrovství jižní Ameriky tři přípravná utkaní a ve všech podlehl. Nejdříve Jihoameričanky dvakrát nestačily na stříbrné medailistky z posledních 3 olympijských her Australanky, v tom posledním před týdnem podlehly právě dnešním soupeřkám 57:67.

Francouzky odehrály po úspěšně zvládnuté kvalifikaci pouze jedno přípravné utkání, a to právě proti Brazilkám.
Brazilky se na olympijský turnaj kvalifikovaly díky vítězství na FIBA mistrovství jižní Ameriky, zato Francouzky musely projít nepříjemnou kvalifikací. V té si však postupně poradily s Kanadou, Mali a Jižní Koreou a mohly se spolu s Českou republikou a dalšími třemi týmy radovat z postupu na turnaj do Londýna.
Turnaj je rozdělen na dvě skupiny po 6 týmech, z každé z nich postoupí do vyřazovací části 4 nejlepší družstva. Brazílie a Francie startují spolu s Austrálií, Kanadou, Ruskem a domácí Velkou Británií ve skupině B.

Ve skupině A se kromě České republiky představí také Angola, Chorvatsko, Turecko, USA a Čína.
Dnes začíná na LOH v Londýně ženský basketbalový turnaj. Odstartuje ho v deset hodin našeho času zápas českých basketbalistek s Čínou, poté budou následovat další tři zápasy a po nich ve 21:00 ke svému zápasu nastoupí Brazílie a Francie. Právě z tohoto utkání vám zde přineseme podrobnou online reportáž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.