Biatlon - Štafeta mužů 4x7,5 km, Anterselva -  ONLINE PŘENOS -  22. ledna 2023   14:30

Ukončeno

Štafeta mužů 4x7,5 km, Anterselva

Přenos se aktualizuje automaticky

Pořadí SP

1. Norsko 360 b
2. Německo 270 b
3. Francie 245 b
4. Švédsko 206 b
5. Finsko 151 b
6. Rakousko 150 b
7. Itálie 148 b
8. Česká rep. 145 b
9. Ukrajina 135 b
10. Slovinsko 130 b
Konečné výsledky

1. Norsko 1:11:50,2 (0+6)
2. Francie +59,0 (0+6)
3. Německo +2:17,5 (1+11)
4. Švédsko +2:38,7 (1+13)
5. Itálie +2:47,3 (0+7)
6. Česká rep. +2:51,5 (0+10)
7. Švýcarsko +2:55,7 (1+13)
8. Ukrajina +3:52,8 (0+8)
9. Finsko +4:03,1 (3+8)
10. Slovinsko +4:27,9 (1+11)
11. Rakousko +4:56,6 (0+9)
12. Rumunsko +5:31,4 (0+4)
13. Kanada +5:49,2 (1+9)
14. Polsko +1 kolo
15. Estonsko +1 kolo
16. USA +1 kolo
17. Moldavsko +1 kolo
18. Lotyšsko +1 kolo
19. Litva +1 kolo
20. Bulharsko +1 kolo
21. Kazachstán +1 kolo
Papírové předpoklady se potvrdily, norská štafeta udržuje neporazitelnost i po závodě v italské Anterselvě. Mužstvo ve složení Sturla Holm Lægreid, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø a Vetle Sjastad Christiansen znovu deklasovalo konkurenci, druhé Francii nadělilo téměř minutu. Důkazem dominance země ze severu Evropy budiž fakt, že sedm štafet pořadatelé stáhli ze závodu z důvodu dostižení o jedno celé kolo. Stupně vítězů doplnila německá štafeta, kterou nepotopilo ani trestné kolo Reese na závěrečném úseku.

Velmi dobrý závod za sebou mají i Češi. Skvěle štafetu rozjel Michal Krčmář a i Mikyska, Václavík a Štvrtecký zaslouží za svůj výkon pochvalu, výsledkem snažení bylo šesté místo a účast na širším pódiu.
Konec závodu.
Cíl'
Na osmé pozici dokončila závod Ukrajina, na devátém Finsko. Elitní desítku uzavírá kvarteto ze Slovinska.
Cíl'
Čtvrté Švédsko, pátá Itálie a šesté končí Česko! Jakub Štvrtecký so opravdu rozvrhl síly ideálně, v závěrečném okruhu porazil Švýcara Finella a zajistil pro svůj tým účast na širším pódiu.
Cíl'
Navzdory trestnému kolu vestoje Roman Rees udržel Německo na třetím místě, kolegové mu vypracovali dostatečný náskok.
29,7km'
Na posledním mezičase je Jakub Štvrtecký těsně před Finellem. Zeni našel ještě nějaké síly a má k dobru jedenáct vteřin, Itálie nejspíše skončí pátá.
Cíl'
Spokojenost může panovat i v týmu druhé Francie. Norové jsou zkrátka odskočení, na víc dnes zkrátka pomýšlet mužstvo ze „země galského kohouta“ nemohlo.
Cíl'
Norsko ovládlo i čtvrtý štafetový závod sezóny! Vetle Sjastad Christiansen si vychutnal cílovou rovinku a může slavit s kolegy.
29,7km'
Posledních 300 metrů před sebou má Vetle Sjastad Christiansen s Quentinem Fillonem Mailletem. O místech na stupních vítězů je jasno.
28,3km'
Štvrtecký bojuje! Dotáhl Finella, drží se za ním těsně o tři desetiny. Navíc tuhne Zeni, ten má na švýcarsko-českou dvojici k dobru posledních třináct sekund.
28,3km'
Norský biatlonista Vetle Sjastad Christiansen kdykoliv to jde, tak zdraví diváky. Volnějším tempem už jede i Fillon Maillet, jeho rozestup převýšil hranici padesáti vteřin.
8.st.'
Jakub Štvrtecký posledním výstřelem odvrátil hrozbu trestného kola a zabojuje o šestou pozici, na Finella ztrácí tři sekundy.
8.st.'
Elia Zeni překvapil! I po osmé střelbě udržel Itálii na čtvrtém místě, bude však muset odrážet atak Samuelssona.
8.st.'
Ačkoliv Roman Rees musí na trestné kolo, tak měl takový náskok, že i navzdory jeho kolapsu Německo zůstane na třetí příčce.
8.st.'
Druhá bude Francie. Quentin Fillon Maillet dvakrát dobíjel a nemá se kam hnát, manko na čelo přesáhlo hranici čtyřiceti sekund.
8.st.'
Norsko udrží svou neporazitelnost, to už je jasné! Jedna chyba v podání Vetleho Sjastada Christiansena neznamená žádné drama, norský biatlonista si před najetím do závěrečného okruhu dovolil pozdravit diváky.
27,2km'
Vetle Sjastad Christiansen má situaci pevně ve svých rukou, na Fillona Mailleta má k dobru 34 sekund. Blíží se poslední střelecká položka závodu.
25,8km'
Velká škoda, že se Jakub Štvrtecký nedokázal dotáhnout na dvojici před sebou. Ztráta na šestého Finella narostla na sedm vteřin.
7.st.'
Jakub Štvrtecký bojuje! Perfektní čistá ležka za 27 vteřin a Česko pokračuje na sedmé příčce, ovšem těsně za Švýcarskem se Švédskem, o 25 vteřin vepředu je Itálie, za kterou jede nezkušený Zeni.
25,8km'
Ještě než Jakub Štvrtecký odstřílel tak nejlepší dvě štafety dojely na další měřený úsek. Manko Fillona Mailleta na Christiansena se blíží ke čtyřicet sekundám.
7.st.'
Roman Rees dobíjel dvakrát. Daleko před ním ani za ním ale nikdo, Německo v poklidu zůstává na třetím místě.
7.st.'
Také Quentin Fillon Maillet zvládl ležku s jednou opravou. Jeho odstup na čelo proto zůstává téměř nezměněn, tedy na 33 vteřinách.
7.st.'
První zůstává Norsko! Christiansen minul terč posledním výstřelem, ale opravdu zvládl. Jak zareaguje Quentin Fillon Maillet?
24,7km'
Blíží se sedmá střelba. Christiansen si může dovolit klidně i tři opravy, aby zůstal na čele, určitě ale nechce vyvolat zbytečné drama.
23,3km'
Jakub Štvrtecký se rozhodl neakceptovat tempo Sebastiana Samuelssona, aby mu zbyly síly do dalších okruhů. Toto rozhodnutí by se v závěru mohlo vyplatit.
23,3km'
Vetle Sjastad Christiansen zatím nenechává nikoho na pochybách. Náskok na Fillona Mailleta o tři vteřinky navýšil.
3.př.'
Neudržel, ale nevedl si vůbec špatně! Adam Václavík dokončuje svou štaci na sedmém místě, ztráta na Švédsko čítá pouhé tři sekundy. Do závodu nastupuje Jakub Štvrtecký.
3.př.'
Čtvrtá Itálie, páté Švýcarsko. My vyhlížíme příjezd Adama Václavíka na stadión, jestli za sebou udržel Ponsiluomu.
3.př.'
Benedikt Doll předává z třetího místa Romanu Reesovi s odstupem minuty a deseti vteřin. Zdá se, že naši západní sousedé mají předurčenou třetí pozici.
3.př.'
Norsko po třetím úseku vede s náskokem přesně půl minuty na druhou Francii. Je to Quentin Fillon Maillet, kdo bude nahánět Vetleho Sjastada Christiansena.
22,2km'
V posledním okruhu Emilien Jacquelin ztrácí výrazněji, a dalším mezičase jeho manko vzrostlo o dalších sedm vteřin.
20,8km'
Lyže jedou! Adam Václavík nepouští Ponsiluomu na kontakt, švédského soka za sebou udržuje rozdílem pěti vteřin.
20,8km'
Rovných dvacet vteřin zaostává Emilien Jacquelin za Johannesem Thingnesem Bø. Nor navyšuje náskok.
6.st.'
Adam Václavík může být spokojený! Vzhledem k jeho střeleckým statistikám při střelbě vestoje může hodnotit dvě opravy jako úspěch, navíc se udržuje v kontaktu s Ponsiluomou. Česko je aktuálně šesté.
6.st.'
Jako čtvrtý odjel ze stavu Didier Bionaz v těsném závěsu za ním Niklas Hartweg. Na střelnici je Adam Václavík.
6.st.'
Čistý také Benedikt Doll. První tři muži pokračují osamocení, Němec ztrácí téměř minuty z důvodu pomalejší střelby.
6.st.'
Nicméně Emilien Jacquelin taktéž zaslouží pochvalu. I on si odpustil zaváhání a ztrátu na Nora udržel na šestnácti vteřinách.
6.st.'
Ale to se neděje. Johannes Thingnes Bø tentokráte bezchybný, navíc pálil neuvěřitelně rychle. Ne, Jacquelin svůj úsek zcela jistě nevyhraje.
19,7km'
Kdo nestačí výrazněji, to je Benedikt Doll. Německý reprezentant ztrácí 45 sekund a musí tak doufat, že Nor a Francouz na stojce výrazněji zaváhájí.
19,7km'
Johannes Thingnes Bø pokračuje ve výborném běžeckém výkonu. Emilien Jacquelin vzdoruje srdnatě, nicméně jeho manko se navýšilo na téměř sedmnáct vteřin.
18,3km'
Sice se Adam Václavík propadl na sedmé místo, ale jen o jednu příčku, navíc udržuje tempo velmi rychlého Ponsiluomy.
18,3km'
Emilien Jacquelin jede statečně. Oproti střelnici ztratil na čelo jedinou vteřinu, aktuálně zaostává za vedoucím Norkem o 12,8 sekundy.
5.st.'
To by šlo! Adam Václavík potřeboval vleže jedinou opravu, českému týmu polepšil na šestou příčku. Výborně!
5.st.'
Hrozbu návštěvy oválu označující trestné kolo Benedikt Doll posledním nábojem v zásobníku zažehnal. Německu však moc nepolepšil, manko se vyšplhalo na 38 vteřin.
5.st.'
Emilien Jacquelin zastřílel čistě, a protože Doll zůstává na stavu a hrozí mu trestné kolo, tak i on pojede následující okruh osamocený.
5.st.'
Johannes Thingnes Bø si mohl dovolit jednu chybu a jeden omyl při opravě. Nor pokračuje sám na čele a lze očekávat, že na lyžích bude náskok zase navyšovat.
17,2km'
Těžko hledat slova k tomu, co Johannes Thingnes Bø předvádí, to je zkrátka neuvěřitelné. Doll ztrácí 26,4 vteřiny, Němce se drží Jacquelin.
15,8km'
Za Čechy nyní jede Adam Václavík a hned si polepšil na osmé místo, navíc dotírá na velmi rychlého Ponsiluomu.
15,8km'
Bezkonkurenční Johannes Thingnes Bø si jede vlastní ligu od začátku sezóny. Na prvním mezičase navýšil náskok na Dolla na sedmnáct vteřin.
2.st.'
Tomáš Mikyska v závěrečných metrech pustil před sebe ještě Femlinga s Ederem, česká štafeta je momentálně na chvostu elitní desítky.
2.st.'
Na čtvrtém místě se nachází Itálie, následuje Švýcarsko a Estonsko.
2.př.'
Vítězem druhého úseku je Tarjei Bø! Souboj o druhé místo vyhrál Fabien Claudea, Johannese Kühna porazil o tři desetiny, na čelo ztrácí 9,4 vteřiny.
14,7km'
Nadále se Tomáš Mikyska pohybuje na osmé příčce, ovšem ztratil kontakt i s Nasykem a začíná na něj dotírat Švéd Femling.
14,7km'
Reprezentace Norska má po polovině závodu namířeno k prodloužení letošní neporazitelnosti. Na Claudea a Kühnem už má k dobru deset sekund.
13,3km'
V podání Tomáše Mikysky to na lyžích úplně ideální není. Český biatlonista neudržel tempo Wiestnera a už před sebe pustil i Nasyka.
13,3km'
Jak je vidět, Tarjei Bø se na dnešek vyspal skvěle. Během pár metrů odpáral Claudea, k dobru má 8,6 vteřiny.
4.st.'
Italské štafetě výrazně polepšil její nejsilnější článek Tommaso Giacomel. Je čtvrtý, pátý zůstává Kristo Siimer z Estonska.
4.st.'
Tomáš Mikyska chyboval dvakrát. Podobně jako Michal Krčmář opravy zvládl na první dobrou, nachází se na sedmém místě těsně za Wiestnerem.
4.st.'
Ze stavu odjíždí jako první čistý Tarjei Bø! Fabien Claude jednou dobíjel a ztrácí pouze devět desetin. Jeden náhradní náboj potřeboval i Johannes Kühn, ten zaostává o téměř devět sekund.
12,2km'
Tomáš Mikyska zůstává šestý s odstupem dvou vteřin na Siimera, Harjula je ještě o čtyři vteřiny napřed.
12,2km'
Na čtvrtou střelbu závodu dojedou tři nejlepší štafety pohromadě. Tarjei Bø stáhl ztrátu na Claudea ke čtyřem sekundám.
10,8km'
V silách Tomáše Mikysky určitě je udržet tempo Harjuly se Siimerem, což se zatím českému závodníkovi daří.
10,8km'
Tarjei Bø předjel Kühna a na Claudea snížil rozestup pod devět sekund. Francouz viditelně nedostane nic zadarmo.
3.st.'
Druhý jede Johannes Kühn těsně následovaný Tarjeiem Bø. Čtvrtý je Fin Ranta, pátý Estonec Siimer.
3.st.'
To je škoda! Tomáš Mikyska minul poslední terč, který následně dobil až druhým náhradním nábojem. Česko se propadlo na šestou příčku.
3.st.'
Jedno dobíjení nebylo pro Fabiena Claudea žádným problémem. Francouz pokračuje na čele osamocen.
8,3km'
Claudeův náskok zůstává konstantní, tedy na třinácti vteřinách. Tomáš Mikyska si na chvilku vystoupil, ale díky servisu se velmi rychle dotáhl na čtvrtého Kühna.
8,3km'
Fabien Claude má na čele třináctivteřinový náskok. Tomáš Mikyska si pohoršil na pátou pozici, zůstává ale v kontaktu s druhým.
1.př.'
Poměrně solidně si v závěrečném okruhu vedl Jesper Nelin, jenž nabral pouze pět vteřin ztráty, Švédsko figuruje na desátém místě.
1.př.'
Michalu Krčmářovi zbyly síly i do závěru, procpal se před Lægreida a Tomáše Mikysku vysílá do závodu z druhého místa!
1.př.'
První úsek ovládla štafeta Francie, a to zásluhou Antonina Guigonnata. Pomyslný štafetový kolík předává Fabienu Claudeovi.
7,2km'
Antonin Guigonnat nasadil vysoké tempo a má k dobru už jedenáct sekund. Výborně jede Michal Krčmář, který se vyšvihl už na třetí příčku a nepříjemně dotírá na Lægreida!
5,8km'
Dobrý materiál má ale nejspíše i Michal Krčmář! Guigonnata stáhl o tři vteřiny, posunul se na sedmé místo a je součástí skupiny o druhou příčku.
5,8km'
Francie má dnes viditelně velmi dobře připravené lyže. Antonin Guigonnat vede o 9,5 vteřiny, na druhé místo se posunul Sturla Holm Lægreid.
2.st.'
S dnešním výkonem ve štafetě rozhodně nebude spokojený Jesper Nelin. Dvě opravy vestoje, navíc pomalé, Švédsko rázem ztrácí 37 sekund.
2.st.'
Opravy vyšlo Michalu Krčmářovi bezchybně. Ze střelnice odjel na devátém místě s odstupem čtvrt minuty na Guigonnata.
2.st.'
Jedno zaváhání z ležky dokonale napravil Antonin Guigonnat! Stojku zvládl čistě a velmi rychle, je první s náskokem necelých čtyř vteřin na Sebastiana Staldera.
2.st.'
Michal Krčmář musí na stojce dvakrát dobíjet.
4,7km'
Čech Michal Krčmář navýšil tempo a roztrhal skupinku, načež se zařadil na třetí místo za Lægreida se Stalderem, čtvrtý Guigonnat není v těsném kontaktu s českým biatlonistou.
3,3km'
Antonin Guigonnat stáhl rozestup na osm vteřin. Jesper Nelin je o dalších pět vteřin pozadu.
3,3km'
Česká jednička v podobě Michala Krčmáře udržuje čtvrtou příčku. Na čele pokračuje Sebastian Stalder ze Švýcarska.
1.st.'
Sturla Holm Lægreid střílel rovněž čistě a je šestý. Francouz Guigonnat se Švédem Nelinem museli jednou dobíjet a jejich manko na čelo rázem přesahuje hranici deseti vteřin.
1.st.'
Skvěle! Michal Krčmář zapsal nulu a ze střelnice odjíždí na prvním místě! Vede Švýcar Stalder, následují Fin Harjula a Ukrajinec Pryma.
2,2km'
Na čele nadále operuje Guigonnat, jemuž jsou nejblíže Jesper Nelin a Michal Krčmář. Sturla Holm Lægreid kontroluje situaci z pátého místa. Blíží se první střelecká položka.
0,8km'
Balík táhne francouzský reprezentant Antonin Guigonnat. Výborně si počíná Michal Krčmář, ten je druhý.
Start'
Do závodu se vydalo 21 štafet. Norové jsou letos zatím neporažení a dnes se pokusí přidat čtvrté vítězství v řadě. Pro českou čtveřici by byl úspěch umístění na širším pódiu, tedy do šestého místa.
Závod začal.
Startovní listina

1. Norsko (Bø, Bø, Christiansen, Lægreid)
2. Německo (Doll, Zobel, Kühn, Rees)
3. Francie (Fillon Maillet, Claude, Guigonnat, Jacquelin)
4. Švédsko (Femling, Nelin, Samuelsson, Ponsiluoma)
5. Rakousko (Eder, Komatz, Jakob, Unterweger)
6. Finsko (Hiidensalo, Seppälä, Ranta, Harjula)
7. Česká rep. (Krčmář, Václavík, Štvrtecký, Mikyska)
8. Itálie (Bionaz, Giacomel, Braunhofer, Zeni)
9. Ukrajina (Pryma, Dudčenko, Cymbal, Nasyko)
10. Slovinsko (Dovžan, Tršan, Cisar, Vidmar)
11. USA (Schommer, Cervenka, Germain, Nielsen)
12. Litva (Kaukenas, Fomin, Romanov, Mackine)
13. Rumunsko (Buta, Flore, Coltea, Šamajev)
14. Švýcarsko (Wiestner, Finello, Stalder, Hartweg)
15. Kanada (Gow, Runnalls, Connelly, Pletz)
16. Polsko (Guzik, Skorusa, Guńka, Zawól)
17. Bulharsko (Iliev, Sinapov, Todev, Vasilev)
18. Estonsko (Zahkna, Siimer, Ränkel, Epner)
19. Kazachstán (Sirik, Běleckij, Djussenov, Akimov)
20. Moldavsko (Usov, Magazejev, Makarov, Usov)
21. Lotyšsko (Rastorgujevs, Patrijuks, Mise, Birkentals)
První závod mužské štafety se konal hned na první zastávce Světového poháru ve finském Kontiolahti, kde dominovali Norové před Německem a Francii, Češi vybojovali výborné páté místo. V rakouském Hochfilzenu potvrdilo Norsko dominanci, tentokráte je společně s Němci doplnili na pódiu druzí Švédové, česká čtveřice tentokráte dojela osmá. Doposud poslední štafeta se uskutečnila v německém Ruhpoldingu. Norové udrželi neporazitelnost, Německo se vrátilo na druhý stupínek a jako třetí projeli cílem Francouzi. Čechům se nezdařilo, skončili patnáctí.

Pořadí SP

1. Norsko 270 b
2. Německo 210 b
3. Francie 170 b
4. Švédsko 156 b
5. Rakousko 120 b
6. Finsko 119 b
7. Česká rep. 105 b
8. Itálie 103 b
9. Ukrajina 101 b
10. Slovinsko 99 b
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování biatlonové štafet mužů, která se uskuteční v italské Anterselvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:30.
Články odjinud