Smíšená štafeta, Östersund | ONLINE | 30.11.2019 15:00 | Biatlon SP 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Biatlon - Smíšená štafeta, Östersund -  ONLINE PŘENOS -  30. listopadu 2019   15:00

Ukončeno

Smíšená štafeta, Östersund

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Češi chtěli rozhodně skončit do desítky, ale to se jim nepodařilo. Česká reprezentace bere z tohoto závodu jedenácté místo. Chyba se stala především u Ondřeje Moravce, který musel jet na dvě trestná kola. Kdyby těch nebylo, Češi by brali rozhodně desítku. Slovensko nakonec skončilo těsně za našimi reprezentanty, a to na třináctém místě.
Je konec! Do cíle nakonec dojelo sedmnáct štafet, zbytek týmů byl předjet o kolo. Z triumfu se může radovat Itálie, která vedla v podstatě celý závod. Druhé Norsko sice mocně stahovalo, ovšem na lepší než stříbrnou pozici to nestačilo. Medailové pozice doplní Švédsko, které ukazuje, že se mu ve smíšených štafetách celkem daří.
Cíl'
Michal Krčmář dojíždí na jedenácté pozici!
Cíl'
V hloubi poražených končí Německo, které dojelo až sedmé. Osmé nakonec končí Spojené státy a Francie až devátá!
Cíl'
Rusko je čtvrté, na pátém místě končí Rakousko, šestí je Švýcarsko. Do cíle nakonec dojede jen sedmnáct štafet z 25.
Cíl'
Třetí nakonec dojelo Švédsko!
Cíl'
Druhé dojeli Finsko, které nakonec ztratilo jen čtyři vteřiny. Johannes Thingnes Bø předvedl fantastickou stíhačku, ovšem na zlato to nakonec těsně nestačilo.
Cíl'
Itálie nakonec vítězí! Ovládne tedy první smíšenou štafetu v této sezóně!
5,7km'
Tak ještě bude drama! Johannes Thingnes Bø ztrácí necelých sedm vteřin!
S8'
Michal Krčmář sice jednou chyboval, ale je nadále na jedenácté pozici. Na desítku mu chybí sedm vteřin, kde je však Fourcade. Devátý je však Fin Olli Hiidensalo.
4,7km'
Dominik Windisch má za sebou další mezičas a ztratil jen jednu vteřinu. Johannes Thingnes Bø musí ještě hodně zabrat.
S8'
Třetí pojede celkem v poklidu Švédsko. To ztrácí na druhou pozici třicet sekund, čtvrtý tým ještě po střelbě nedojel na mezičas.
S8'
Johannes Thingnes Bø ovšem předvedl neskutečnou palbu a zde uvidíme ještě velké drama! Po osmí střelbě ztrácí jen dvanáct vteřin!
S8'
Dominik Windisch musel dvakrát dobíjet, hodně se soustředil na rány. Přesto nadále povede a Johannes Thingnes Bø by musel hodně zabrat.
3,7km'
Norský závodník právě stáhl dalších šest vteřin! Šance pro něj tu ještě je, i když není zrovna velká. Martin Ponsiluoma nadále ztrácí okolo jedné minuty.
2,7km'
Johannes Thingnes Bø to ovšem zatím nevzdává! Stahuje dalších sedm vteřin, ovšem před námi už moc času není, tak uvidíme.
S7'
Michal Krčmář a Martin Fourcade museli třikrát dobíjet! Oba to ale zvládli, a tak pojedou spolu. Jsou na jedenácté a dvanácté pozici. Slovensko jede třinácté.
S7'
Německo jede na trestné kolo, zde se bude měnit pořadí!
S7'
Na další státy jsme museli ještě dlouho čekat. Nakonec je čtvrté Švýcarsko.
S7'
Johannes Thingnes Bø a Martin Ponsiluoma ovšem také chybovali. Nor nakonec musel dobíjet třikrát, ale zvládl to, stejně tak Švéd.
S7'
Dominik Windisch nakonec jednou chyboval, ani jeho střelba nebyla nijak rychlá. Nakonec dobíjel hned dvakrát a možná uvidíme nějaké drama!
1,7km'
Johannes Thingnes Bø už ale ukazuje svou sílu! Od startu stáhl osm vteřin a dostává se na druhé místo. Martin Ponsiluoma jede za ním.
1,7km'
Dominik Windisch nadále vládne. Už má za sebou necelé dva kilometry a Itálie si jede pro výhru. To by musel být jinak obrovský výbuch.
0,7km'
Michal Krčmář je už devátý!
Před3'
Michal Krčmář vyjíždí do boje z jedenácté pozice! Hned za ním startuje Martin Fourcade!
Před3'
Na dalších pozicích jsou Němci, kteří jsou pátí s dvouminutovou ztrátou. Následují Spojené státy, Rusko a Rakousko.
Před3'
Švédsko je nadále na druhém místě a bude bojovat o medaile, kdy bude mít náskok na čtvrté Švýcarsko. Třetí je nadále Norsko.
Před3'
Tak je to tady! Jako poslední se do trati pustil Dominik Windisch, který nejspíše bude mít náskok okolo minuty, uvidíme kolik přesně.
5,7km'
Itálie už bude brzy předávat. Náskok je stále velký a dá se čekat, že vítězství si už Italové vzít v tomto zápase nenechají.
4,7km'
Lukas Hofer je naprosto osamocený na čele. Na Švédsko má velký náskok minuty a čtyř vteřin. Norsko ztrácí už minutu a dvanáct sekund.
S6'
Ondřej Moravec bez chyby a Češi jsou nadále jedenáctí! Stáhl pět vteřin.
S6'
Americká štafeta se zatím veze na skvělém šestém místě, K tomu má nejlepší střelbu, jen čtyři dobíjení. Chybí však rychlejší běh.
S6'
Simon Schempp vůbec nezvládl svou střelbu! Musel také třikrát dobíjet, přičemž obrovsky ztratil. Němci jsou až pátí.
S6'
Norsko je už třetí!
S6'
A náskok Italů poroste! Jesper Nelin musel třikrát dobíjet, ale kolo jet nemusí!
S6'
Lukas Hofer musel znovu jednou dobíjet, jenže náskok Itálie je obrovský.
3,7km'
Simon Schempp ovšem ztrácí, a to celkem výrazně! Od střelby nabral už přes šest sekund a vzdaluje se mu druhá pozice v závodě.
3,7km'
Lukas Hofer nadále jede v sóljízdě! Má obrovský náskok před Švédskem, které nadále ztrácí necelých čtyřicet čtyři sekund.
S5'
Francie je až patnáctá!
S5'
Češi jsou nakonec jedenáctí, což nakonec není tak zlé! Hned za námi jede Slovensko.
S5'
Leif Nordgren posunul svůj tým na sedmé místo. Američané zatím jedou špatně, ovšem na první místo ztrácí už přes dvě minuty.
S5'
Ondřej Moravec nejspíše zazdil jakékoliv naděje českého týmu! Musí totiž jet na dvě trestná kola, a tak čeká českou reprezentaci velký propad.
S5'
Jesper Nelin zastřílel čistě a dostává se na druhé místo v pořadí! Německo je tedy třetí a čtvrté je Finsko, Norsko je už na pátém místě!
S5'
Simon Schempp už udělal také jednu chybu. Itálie je zatím v tomto závodě fantastická, musel dobíjet jen čtyřikrát!
S5'
Lukas Hofer udělal jednu chybu, a tak musel dobíjet. Přesto nadále pojede na prvním místě, uvidíme, o kolik povede.
1,7km'
Ondřej Moravec se právě propadl na sedmé místo, před Čechy už je Norsko.
1,7km'
Simon Schempp ale zase ztratil na dalším mezičase tři vteřiny. Itálie zatím jede parádně a je vcelku blízko k dnešnímu vítězství.
0,7km'
Ondřej Moravec se nadále drží na šesté pozici. Jeho ztráta sice narostla, ale jen o dvě vteřiny. Už za ním se nachází Tarjei Bø!
0,7km'
Lukas Hofer už má za sebou dávno první mezičas, ale jeho náskok je o tři vteřiny nižší. Simon Schempp chce stáhnout náskok.
Před2'
Norsko je nyní až osmé, ale zde se dá očekávat jasný posun vpřed.
Před2'
Markéta Davidová ještě zabrala a Češi jsou na šestém místě!
Před2'
Dorothea Wiererová právě předala štafetu a Itálie má obrovský náskok před tou německou! Je to solidních čtyřicet sekund.
4,7km'
Markéta Davidová je nadále na sedmém místě. Norsko je hned za ní, Slovensko je deváté a desítku uzavírají Američanky.
4,7km'
Třetí je nadále Švédsko, následuje Finsko. U této reprezentace se však dá v mužské části očekávat jistý propad na nižší pozice.
4,7km'
Denise Herrmannová za to hodně vzala, jelikož stáhla na čelo už osm vteřin. Přesto je ztráta stále obrovská, a to 45 sekund.
4,7km'
V závodě už máme jen 22 štafet!
S4'
Jeden z favoritů, tedy Norsko, je až na devátém místě. Rusko, které rozjelo závod velmi dobře, je dokonce jedenácté.
S4'
Máme zde další posun Česka! Markéta Davidová zastřílela totiž bez jediné chyby a šoupe štafetu na sedmé místo!
S4'
Na druhé místo se díky dobré střelbě posunula Denise Herrmannová a za ní je Mona Brorssonová, až poté je Finsko.
S4'
Kaisa Mäkäräinenová i Lena Häckiová musely dobíjet, Švýcarsko jde dokonce na trestné kolo, Itálie zvyšuje náskok.
S4'
Dorothea Wiererová je neskutečná! Znovu to byla rychlopalba, a to bez chyby! Itálie nadále suverénně vede v tomto závodě.
3,7km'
Markéta Davidová ale předvádí stíhací jízdu! Už se posunula o dvě příčky, přesto ztráta je stále velmi podobná.
2,7km'
Anais Bescondová trochu polepšila Francii. Přesto je nadále v hloubi pole, kdy se nachází na 16. místě a ztrácí dvě minuty a 35 sekund.
2,7km'
Markéta Davidová je nadále na jedenácté pozici, když stáhla tři vteřiny na čelo. Slovensko je deváté.
2,7km'
Dorothea Wiererová si jede osamoceně na čele. Kaisa Mäkäräinenová stáhla od střelby jen dvě vteřiny.
S3'
Norsko se pomalu dere vzhůru, v současné pozici je na osmé pozici a ztrácí minutu. Pro norské muže je v silách toto manko stáhnout.
S3'
Markéta Davidová to nakonec zvládla, ale bylo to těsné! Musela třikrát dobíjet, ale nakonec šly všechny terče dolů. Češi jsou jedenáctí!
S3'
Kaisa Mäkäräinenová taktéž jednou dobíjela, ale byla značně pomalejší. Proto ztrácí už dvacet čtyři sekund a hned za ní jede Švédsko.
S3'
Dorothea Wiererová ukazovala, že je elitní střelkyní, ale jedou minula. Zvládla však první dobytí a zvýší náskok na čele!
S3'
Jdeme na třetí střelbu!
1,7km'
Denise Herrmannová se ovšem posouvá dopředu a Německo je na čtvrtém místě. Markéta Davidová se posunula už na osmé místo.
1,7km'
Dorothea Wiererová nadále vede a má přeci jen náskok sedmi vteřin na druhé Finsko. Třetí je Mona Brorssonová.
0,7km'
Markéta Davidová ovšem také stahuje náskok Italky o šest sekund! Parádní práce české mladičké závodnice. Ztrácí dvě vteřiny na Norku, naopak hned za ní je Paulina Fialková.
0,7km'
Kaisa Mäkäräinenová stála už šest vteřin od předávky na Italku. V silách Finky je rozhodně stáhnout náskok soupeřky do střelby.
Před1'
Francie se obrovsky trápí a dá se říct, že má po závodě. Célia Aymonierová dojela na předávku až teď se ztrátou dvou minut.
Před1'
Češi předávají na devátém místě a ztrácí padesát čtyři sekund. Dostala se před ně už norská reprezentace. Desátí jsou Slováci.
Před1'
Jako první předává italská reprezentace, a tak se do akce dostává také Dorothea Wiererová, jež vede o čtrnáct sekund před Finskem.
4,7km'
Eva Puskarčíková nadále jede na deváté pozici. Až za ní se nachází favorité jako Norsko či Francie, tak uvidíme, jak to dopadne.
4,7km'
Lisa Vittozziová se udržuje na čele a vede o deset vteřin před Finkou.
S2'
Célia Aymonierová předvádí obrovský propad a pro Francii závod de facto končí! Už má za sebou totiž dvě trestná kola a na čelo ztrácí necelé dvě minuty!
S2'
Eva Puskarčíková tentokrát chybovala dvakrát, jelikož musela dobíjet. Přesto si výsledkově polepšila a jede na deváté pozici.
S2'
Až po dvanácti vteřinách za ní vyjela Mari Ederová a o dalších osmnáct sekund později Clare Eganová. To je už obrovský náskok.
S2'
Lisa Vittozziová předvedla neskutečnou rychlopalbu! Navíc ani jednou nechybovala, a tak odjíždí osamocené na čele!
S2'
Střelba číslo dvě!
3,7km'
Lisa Vittozziová se dostává do vedení na dalším mezičase! Za ní následuje švédská reprezentace, Rusko se propadlo na třetí místo.
2,7km'
Ingrid Landmark Tandrevoldová také stahuje, od střelnice je to už osm sekund.
2,7km'
Célia Aymonierová se snaží stáhnout náskok čela, co to jde. A celkem se jí to daří! Na prvním mezičasu od střelby stáhla 10 sekund.
2,7km'
Jekatěrina Jurlovová-Perchtová nadále vede celý závod. Lisa Vittozziová ovšem na střelnici dvakrát chybovala a ztrácí jen vteřinu.
S1'
Komu se první střelba naopak nepovedla je Célia Aymonierová! Ta musela dobíjet hned třikrát a v současné době je až na dvacátém místě se ztrátou šestatřiceti sekund!
S1'
Eva Puskarčíková musela jednou opravovat, což zvládla na výbornou. Česká reprezentace je tak na jedenácté pozici po první střelbě.
S1'
Po první střelbě se do vedení dostala Jekatěrina Jurlovová-Perchtová! Následuje Karolin Horchlerová a Linn Perssonová.
S1'
Lisa Vittozziová zastřílela sice neskutečně rychle, ale musí jednou dobíjet, stejně je na tom Eva Puskarčíková, jež musela jednou dobíjet, minula totiž poslední ranou!
S1'
Je před námi první střelba!
1,7km'
Naopak už celkem hodně ztrácejí japonská a lotyšská reprezentace. První jmenovaná dvacet dva vteřin, druhá už dokonce 30!
1,7km'
Už se nám pomalu blíží první střelba. Do vedení se dostala finská reprezentace, které vévodí Mari Ederová.
0,7km'
Eva Puskarčíková zatím jede v podobném tempu. Je na sedmém místě, na kterém ztrácí necelé tři vteřinky, bude rozhodovat střelba.
0,7km'
Jako první se na mezičase objevila francouzská štafeta, kterou vede Célia Aymonierová, následuje další favorit, kterým je Itálie.
Start'
Eva Puskarčíková jede za českou štafetu na prvním úseku. Tak uvidíme, jak rozjede tento závod.
Start'
A už se začalo! Právě odstartovala smíšená štafeta a druhý závod letošní sezóny! Dá se očekávat, že první kolo pojedou týmy spolu.
Startovní listina

1. Francie (Célia Aymonierová, Anais Bescondová, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade)
2. Norsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø)
3. Německo (Karolin Horchlerová, , Denise Herrmannová, Simon Schempp, Benedikt Doll).
4. Švýcarsko (Selina Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger, Jeremy Finello)
5. Itálie (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch)
6. Švédsko (Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma)
7. Česká rep. (Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář)
8. Ukrajina (Vita Semerenková, Darja Blašková, Artěm Prima, Lesiuk)
9. Rusko (Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Světlana Mironovová, Dmitrij Malyško, Alexandr Loginov)
10. Kanada ( Nadia Moserová, Megan Bankesová, Jules Burnotte, Scott Gow)
11. Rakousko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Felix Leitner, Dominik Landertinger)
12. Estonsko (Grete Gaimová, Johanna Talihärmová, Kalev Ermits, Siimer)
13. USA (Clare Eganová, Joanne Firesteelová Reidová, Leif Nordgren, Alexander Mc Intosh Howe)
14. Bělorusko (Dzinara Alimbekavová, Iryna Krjuková, Sergej Bočarnikov, Anton Smolski)
15. Bulharsko (Milena Todorovová, Zdravkovová, Krasimir Anev, Vladimir Iliev)
16. Japonsko (Asuka Hačisuková, Jurie Tanakaová, Kosuke Ozaki, Kodama)
17. Finsko (Mari Ederová, Kaisa Mäkäräinenová, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo)
18. Kazachstán ( Anastassija Kondratěvová, Ljudmila Achatovová, Maxim Braun, Vladislav Vitěnko)
19. Litva (Natalja Kočerginová, Gabriele Leščinskaiteová, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia)
20. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš)
21. Polsko (Monika Hojniszová, Kamila Żuková, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek)
22. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Nina Zadravecová, Cisar, Rok Tršan)
23. Čína (Tangová, Mengová, Sing-jüan Jen, Tang)
24. Jižní Korea (Anna Frolinová, Koová, Timofej Lapšin, Jong-kju Kim)
25. Lotyšsko (Puceová, Julija Matvijenková, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotinš)
Češi mají z loňska rozhodně co napravovat, jelikož jim první závod sezóny ani trochu nevyšel. Skončili až na čtrnáctém místě, a to navíc s velkou ztrátou tří minut a dvaačtyřiceti sekund. Závod se tehdy nepovedl hlavně Markétě Davidové, která k šesti dobíjením přidala i dvě trestná kola. Mladičká závodnice ale v průběhu loňské sezóny ukázala, že je velkým talentem, a tak se dá očekávat podstatně lepší výkon.
Výsledky prvního závodu štafety loňské sezóny:

1. Francie
2. Švýcarsko +38,7
3. Itálie +52,1
4. Rusko +1:17,3
5. Finsko +1:30,9
...
14. Česká republika +3:41,7
Nový světový pohár v biatlonu začíná právě dnešním dnem! První zastávka nové sezóny nás čeká ve švédském Östersundu. Smíšená štafeta je druhým závodem dnešního dne a celého poháru. Tím prvním je smíšená štafeta jednotlivců, která začíná ve 13:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.
Články odjinud