30. listopadu 2015 • 18:14

Zapomeňte na Messiho! 90letá babička dělá nožičky lépe než slavní fotbalisté

Autor:
Fotbalové dovednosti Ase Marie Nordhagenové zaujaly fanoušky po celém světě
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně čiperná babička! Devadesátileté Ase Marie Nordhagenové můžou její vrstevnice závidět. Jen tak sedět jí nebaví a kromě gymnastiky se věnuje i nožičkám s fotbalovým míčem. A pořád jí to jde jako za mlada. Několikrát za den jich udělá přes padesát.Fotbalový míč ji učaroval už v mládí a neobvyklé záliby se Ase Marie nevzdala ani v důchodu. „Je to strašná zábava. Jsem už hodně stará, ale tohle mě vrátilo zpátky do dětství,“ řekla energetická babička pro web Dagbladet.no. I ve vysokém věku udělá na chodbě svého domu několikrát za den přes padesát nožiček.

Její aktuální video se stalo hitem po celém světě, od Nordhagenové by se mohli učit slavní fotbalisté.

Už jako školačka vynikala skvělou technikou. Norská důchodkyně se v dubnu 1940 zapsala do historie, když ve 14 letech na jeden zátah zvládla 1003 nožiček.

Něžnějšímu pohlaví tato disciplína očividné svědčí. Rekord v Guinessové knize rekordů drží Milene Dominguesová, fotbalistka a bývalá manželka brazilské ikony Ronalda, která na jeden zátah udělala 55 198 nožiček.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze