Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Český lazaret v San Jose: V přípravě se zranil Šimek, Zadina i Raška

Autor: TT
 • Český obránce Radim Šimek se nešťastně srazil s Nikitou Nesterenkem v přípravném zápase.

  Předsezónní příprava skončila katastrofálně! San Jose Sharks těsně před startem NHL počítají ve svých řadách další citelné ztráty. Šrámy a zranění si z tréninkového kempu odnesla i trojice českých hokejistů. Zatímco u Adama Rašky a Radima Šimka šlo spíše o smůlu, Filip Zadina se stal terčem nechutného zákroku.

 • Adam Raška

  Adam Raška schytal ránu do obličeje. Rychle se však otřepal a do zápasu ještě zasáhl.Foto Profimedia

  Zprvu to vypadalo zle! Adam Raška (22) musel ze zápasu odejít v půlce 1. třetiny, nicméně se po ošklivé ráně pukem do hlavy zase vrátil ve 2. částí. Po střele od jednoho ze svých spoluhráčů tedy neutržil otřes mozku a ani jiné ošemetné zranění, která se mu v kariéře obloukem vyhýbají. Strávil tak na ledě téměř devět minut, během kterých si připsal 4 střely na branku. To dokazuje, že má kopřivnický rodák pěkně tuhý kořínek.

 • Radim Šimek

  Český obránce Radim Šimek se nešťastně srazil s Nikitou Nesterenkem v přípravném zápase.Foto Profimedia

  I v tomto případě šlo o smolný okamžik. Český obránce si jej vybral na konci první třetiny, když se nešťastně srazil nohama s Nikitou Nesterenkem (22) v zápalu boje. Radim Šimek (31) na ledě zůstal několik vteřin, než odkulhal do kabiny s poraněním levé nohy. Trenér David Quinn po zápase neměl žádné aktuální informace, krom oblasti zranění.

  V březnu 2019 utrpěl mladoboleslavský rodák trhliny předního zkříženého (ACL) i vnitřního postranního vazu (MCL) v pravém koleni, přičemž se během posledních let léčil hned z několika dalších zranění. V minulé sezóně Šimka přibrzdil například otřes mozku, v důsledku čehož odehrál jen 44 z 82 možných zápasů s průměrným ice-timem necelých 15 minut.

 • Filip Zadina

  Alex Killorn narazil Filipa Zadinu na hrazení a poslal ho na marodku už v přípravě…Foto X

  Běžela předposlední minuta přípravného utkání mezi kalifornskými celky Sharks a Ducks, o jehož výsledku bylo za stavu 2:4 a při odkryté kleci prakticky rozhodnuto. Duel se pouze dohrával i s ohledem na jeho závažnost, neboť nešlo o ostré soutěžní klání.

  Jenže to by nesměl řádit Alex Killorn (34), který odchovance pardubického hokeje poslal na marodku. Kanadský útočník naprosto zbytečně narazil Filipa Zadinu (23) na hrazení, za což si právoplatně vykoledoval 2 minuty. Na dostupných záběrech lze vidět, že šestka draftu 2018 s naražením nijak nepočítala. Není tedy divu, že vše vyústilo v další potyčku. Tresty posléze padaly na obou stranách, za hrubost byl rovněž vyloučen také český bijec Radko Gudas.

 • Český obránce Radim Šimek se nešťastně srazil s Nikitou Nesterenkem v přípravném zápase.
  Český obránce Radim Šimek se nešťastně srazil s Nikitou Nesterenkem v přípravném zápase.

 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###