8. března 2022 • 17:01

Na českou CS:GO scénu se vrací dívčí tým! Entropiq představil pětici polských hráček

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká profesionální esport scéna dává prostor ženskému Counter-Striku. Entropiq dnešním dnem vítají profesionální dívčí CS:GO tým. Vystupovat bude pod názvem Entropiq Queens.Do Entropiq přichází pětice polských hráček, která bude zelené barvy reprezentovat v soutěžích ESEA Female Cash Cup a ESEA Open. Dnes večer také vstoupí do turnaje ESL Impact, ve kterém se hraje o 500 tisíc dolarů. 

Podle slov českého klubu hraje většina polské sestavy spolu více než rok a půl. 

„Angažmá polských děvčat je z našeho pohledu naprosto logický a správný krok. Od roku 2019 jsme mohli sledovat nárůst popularity ženského CS:GO. Ženy v esportu chceme podporovat a současně v něm vidíme příležitost do budoucna," říká šéf týmu Entropiq Daniel Kloud.

„Je zřejmé, že jsme se rozhodli vstoupit do ženského CS:GO právě díky zmiňovanému ESL Impact. V celé této dlouhé sezóně dámy čeká spousta zajímavých turnajů, kde naším cílem je kvalifikovat se na tři hlavní offline eventy – League Finals DreamHack Dallas, DreamHack Valencia a League Finals DreamHack Winter,” doplňuje herní ředitel Entropiq Pavel Klaban.

Na české CS:GO scéně nejsou dámské týmy nic neobvyklého. V roce 2010 ve hře Counter Strike 1.6 reprezentoval Českou republiku na Electronic Sports World Cupu (ESWC) tým ASUS Ladies.

Dlouhé roky se ženskému Counter-Striku věnovala česká organizace eSuba, ta však v dubnu 2018 ukončila spolupráci s eSuba.ladies sekcí. Ve stejném roce také skončil další dívčí CS:GO tým ROG.female.

Sestava Entropiq Queens:

Aleksandra „Olkaa“ Janiszewska
Martyna „Leti“ Owsik
Agata „Ailie“ Serafin
Aleksandra „Nessi“ Kotowicz
Paulina „pavlla“ Bucholc

Trenér: Michal „misioREX“ Antosz,

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud