8. května 2022 • 22:55

CS:GO světová špička se sjela do Antverp na Major. Koho favorizuje Storm a Cannie?

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
VŠECHNA VIDEA ZDE

Téměř dva týdny toho nejlepšího světové CSka a vy díky spolupráci CNC a Sazky můžete být u toho. V pravé poledne odšpuntují prestižní turnaj zápasy Challenger Stage. Uvidíme v nich Vitality, Bad News Eagles, Liquid, Astralis, G2 a další špičkové organizace. Jako caster přispěje svou troškou do mlýna Storm. Jaké jsou jeho predikce? A kdo uspěje v očích bývalého elitního ranaře Sinners Cannieho?Cannie: Pohár zvednou borci z ENCE

ENCE jsou pro mě aktuálně největším favoritem na výhru celého turnaje. I když jsou čtvrtým nejlepším týmem a nemají zvučná jména jako ostatní týmy, tak pevně věřím, že s jejich aktuální formou dokážou konkurovat všem týmům.

Jejich hra se v posledních měsících drasticky vyvinula a troufám si říct, že v LAN prostředí Majoru posunou svoji úroveň ještě výš a uvednou pohár.

Storm: FaZe má k cestě pro titul vše, co mít musí

V Belgii by měla po konci všech příběhů, které týmy napíšou, vlát vlajka FaZe. Proč? Aktuální jednička světového žebříčku má totiž vše, co tým mířící na nejvyšší pedestál mít musí - zkušeného ingame leadera v podobě Karrigana, stále mladou hvězdu Ropze, stálici Raina a to vše doplňují další nesmírně známé tváře v barvách FaZe - Twistzz a Broky - miláčci svých zemí.

Taktická připravenost, explozivnost a obrovský chtíč - nemluvě o tom, že status jedničky si FaZe rozhodně zaslouží - zminím třeba značné úspěch z poslední doby: výhra v Katowicích, postup v suchém triku z RMR eventu, nemluvě o prvenství v ESL Pro League - všechno soutěže nabité tou nejlepší konkurencí. A právě pro to - kvůli aktuální formě a ideálnímu koktejlu hráčů - jim věřím nejvíce.

FaZe se podívají do AntverpFoto FaZe Clan Twitter

Storm: Černým koněm budou Copenhagen Flames

Černým koněm turnaje bych viděl CPH Flames. Plamenná sestava z dánských luhů a hájů už na minulém Majoru ukázala, že LAN prostředí jim jde jen k duhu. Jsou nesmírně nebezpeční i těm top týmům a pevně věřím, že i na prvním letošním Majoru ukáží opět nějakou kulinářskou dobrotu ze své CSkové kuchyně.

Stejně jako v případě FaZe tenhle tým má vše, podpořené skvělou atmosférou díky přátelským vztahům v rámci týmu. A když k tomu přidáte skvělý individuální level, skvělého wipaře se stále neobjeveným skill ceillingem, který zásadně ovlivňuje IGL rozhodnutí a kupu mladých tváří... Ano, máte tady kandidáta na černého koně celého turnaje.

Cannie: Daleko by mohli dojít Bad News Eagles

Kdo by mohl překvapit a probojovat se do TOP8 jsou urcite Bad News Eagles (BNE). Tito hráči mají neskutečnou vášeň pro hru a šlo to vidět v RMR kvalifikaci.

Vetšina z nich se probojovala dlouhou cestou do FPL a tam ukázali svoje individuality a skvělé mechanické schopnosti. Jako tým fungují dobře, mají ale i své mouchy a pokud je budou schopni minimalizovat, tak je uvidíme na Majoru dojít daleko.

Rozpis zápasů prvního kola PGL Majoru, 9. květnaFoto PGL Major

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud