20. prosince 2022 • 11:17

Casle zůstane trenérem Astralis. Důvěru neztratil ani po zpackané kvalifikaci týmu na IEM Katowice

Autor: Kateřina Sauerstromová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nechutný závěr poháru. Bitky fanoušků a zásah policie na hřišti
SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:2. Letenští mají double! Rozhodl Birmančevič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenérská obměna v Astralis se nekoná. Peter "casle" Toftbo Ardenskjold setrvá na pozici hlavního trenéra i pro následující sezónu 2023. Ve hře sice bylo údajně hned několik dalších kandidátů, Astralis ale ocenil kvality dosavadního kouče a rozhodl se pro pokračování spolupráce.Mezi adepty na trenérský post v Astralis se nacházel i skandály proslulý HUNDEN. Nicolai "HUNDEN" Petersen byl v roce 2021 odsouzen k dvouletému zákazu činnosti. Trest dánského kouče, který byl vyvrcholením několika skandálů, Esportová komise (ESIC) překvapivě zkrátila.

Změna se nekoná

Astralis se ale rozhodl pokračovat s dosavadním koučem Caslem, který se k organizaci přidal v srpnu 2022 na pozici trenéra akademického týmu Astralis Talent a jen o dva měsíce později dostal příležitost dočasně zastat pozici hlavního trenéra áčkového týmu. Astralis je zdá se i přes kolísavé výkony s Caslem spokojen a rozhodl se ve spolupráci pokračovat i v následující sezoně. 

“Casle se významně podílel na formování týmu a ukázal se jako velice schopný trenér, který si získal naprostou důvěru hráčů,” popsal kvality trenéra CEO Astralis, Kasper Hvidt.

“Náš hlavní cíl je dokázat, že patříme ke špičce Counter-Striku. Vše co děláme je založeno na důkladné přípravě, která tým posiluje a umožňuje nám naplnit naše vysoké ambice. Už teď se těším, co rok 2023 přinese,” sdělil Casle.

Katowice bez Astralis

“Nebyla to snadná volba. Měli jsme v hledáčku několik dalších jmen, ale Peter má hodnoty, které v Astralis hledáme,” dodal Kvidt. Informace o setrvání Casla na pozici hlavního trenéra přichází po neúspěšné kvalifikaci týmu na věhlasné IEM Katowice.

Mezi pozvanými týmy je i MOUZ se slovenským puškařem Davidem “frozen” Čerňanským a OG s Adamem “NEOFRAG” Zouharem, tuzemští fanoušci se tak mají na co těšit.

Zdroj: astralis.gg

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud