29. prosince 2022 • 16:55

CS:GO Události roku: Karrigan si splnil sen, brazilskou sambu zatančili nejlépe Outsiders

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čupr vs. Tvrdík: těžké váhy o derby i Krejčím. Jak chtějí měnit český fotbal?
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je tu druhý díl seriálu, ve kterém se ohlížíme za rokem 2022. Nyní se dostanou na přetřes dva vrcholy uplynulé CS:GO sezóny. PGL Major v Antverpách a IEM Major v Riu de Janeiru.Karrigan vyhrál první Major v kariéře

Zlatou pohádku napsal dánský rifler karrigan v belgických Antverpách. V ostře sledovaném Grand Finále si jeho FaZe Clan poradil s NAVI a kromě zisku titulu n PGL Majoru si upevnil místo nejlepšího týmu světa. 

Organizátoři spočítali celkově přes čtyřicet tisíc návštěvníků, přitom na finálový večer dorazilo na 20 tisíc fanoušků. Podle PGL šlo do té doby o největší indoorovou esport akci všech dob. Reportáž z Antverp, kde byl i náš štáb, si můžete připomenout na tomto odkazu.

A samotný karrigan? Ten, jak jej dobře známe, situaci neuvěřitelně prožíval. Hecoval fanoušky a nakonec se po vítězství proměnil na stagi v dirigenta a dupáním do rytmu fantastickou diváckou kulisu ještě umocnil. 

"Na Majoru nejde o to, jak turnaj začnete, ale jak turnaj ukončíte," řekl poté v karrigan v rozhovoru pro webový portál HLTV.

Druhý Čech na Majoru, jízda frozena a titul Outsiders

Brazilské Rio bylo co se týče atmosféry ještě zběsilejší než Antverpy. Vůbec porpvé v historii se Major konal na jihoamerickém kontinentu, navíc v mekce gamingu a esportu. 

Fanoušci hnali dopředu své krajany. Nejdál z brazilských sestav nakonec došla ta z týmu FURIA a to do semifinále. Hvězdný moment ale patřil ruským Outsiders. Ti si v Grand Finále poradili s Heroic a totálně zastínili nevýrazné týmy NAVI a FaZe Clan. 

Poprvé v kariéře si Major zahrál Adam Zouhar. NEOFRAG se stal teprve druhým Čechem, který měl tu čest na turnaji tohoto formátu startovat. Tím prvním byl oskar.

Skvěle se prezentoval v Riu tým MOUZ. Slovák David "frozen" Čerňanský měl lví podíl na senzačním postupu německé organizace až do semifinále.

 

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud