5. června 2020 • 13:51

Guildy v Dotě 2 přinesly i problémy. Streamerku členové obtěžují fotkami genitálií

Autor: maa
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hráči populární MOBA hry Dota 2 mají momentálně o zábavu postaráno. Vyšel bitevní deník, který s sebou přinesl spousty nových výzev, odměn a speciálních eventů. Jedním z nich jsou i vzniklé guildy až pro padesát hráčů. Jenže někteří v nich naráží na nemilé problémy.Do guild se mohou hlásit všichni hráči, i ti, kteří nevlastní bitevní deník. Lze v nich plnit úkoly, hledat nové týmové parťáky či se domlouvat na vzájemných zápasech. Přinesly ale další inovace, které jsou spíše ke škodě než k užitku. Například lze do guildy pozvat jakéhokoliv hráče, aniž byste byli přáteli. Stačí znát jeho herní ID.

Tato pozvánka pak hráčům vyskočí přímo přes celou obrazovku, a pokud streamují, i ve vysílání. A toho někteří jedinci začali zneužívat. Streamerka Michelle „Moxxi“ Songová si totiž postěžovala na svém twitteru na jeden nepříjemný zážitek.

Během vysílání ji jeden z hráčů poslal pozvánku do takovéto guildy. V tom by sice problém nebyl, guilda ovšem nesla rasistický název a jako úvodní obrázek měla fotografii zakladatelových genitálií. Pozvánka se Moxxi zobrazila ve streamu, což je celkem velký problém. Twitch se totiž velmi puritánský, co se týče nahoty, o rasismu nemluvě. Moxxi tak hrozí ban, ač za incident nemohla.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud