8. ledna 2023 • 15:57

50 tisíc pro charitu znesnáze21. Na turnaji Entropiq si zahrála i fotbalová legenda Šmicer

Autor: Sazka eLEAGUE, Entropiq
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vladimír Šmicer se dlouhodobě netají tím, že ke světu počítačových her má velmi blízko. Je ambasadorem českého esportového týmu Entropiq, od kterého přijal pozvání na charitativní turnaj známých osobností Big Match, který se konal v Praze. Šmicer si v rámci turnaje zahrál exhibiční utkání, ve kterém urval vítězství 1:0.Vladimír Šmicer má na kontě desítky reprezentačních startů. Získal stříbro na mistovství Evropy v roce 1996 v Anglii a vystřílel Liverpoolu vítězství v Lize mistrů. Nyní se angažuje prostředí českého fotbalu, prostor má ale i pro ten virtuální.

Jako ambasador Entropiq sleduje nejen FIFA scénu, ale i další herní odvětví, které má pražská organizace ve svém portfoliu. Fotbalový internacionál tak třeba navštívil letošní finále CS:GO Sazka eLEAGUE na festivalu For Games. 

Hostem na charitativním turnaji Entropiq

Na sklonku loňského roku zavítal také na FIFA turnaj Big Match, který Entropiq pořádal s charitativním podtextem - celkově event vynesl 50 tisíc korun projektu znesnáze21. Jedná se o dárcovskou online platformu, která umožňuje vytvoření charitativní sbírky během krátkého časového úseku.

Šmicer si na konzoli zahrál i exhibiční utkání, které opanoval 1:0. Na turnaji se dobře bavil a kromě jiného se rozpovídal o tom, jaký má názor na současný trend okolo esportu.

"Je to přirozený vývoj. Esport nebo gaming je prostě trend současné doby. Můžete se v něm porovnávat a soutěžit s kýmkoliv na světě, to je něco neuvěřitelného," uvedl.

Na dotaz, zda v počítačových hrách občas vyzve nějakého svého fotbalového kolegu odpověděl: “Ne, to ne. Já hraju jen (virtuální) hokej, je pro mě akčnější. Možná i kvůli tomu, že fotbal jsem hrál celý život a chci hrát něco jiného." Ostatně hokej si chodí pravidelně zahrát i na reálná kluziště.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud