27. ledna 2023 • 14:32

Anketa GOAT Counter-Striku. ZywOo postoupil! Vyzve vítěze dánského duelu karrigan vs. dev1ce

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zpověď Choupenitche před LOH: Jsem na to sám, další Češi, se kterými bych mohl doma trénovat, tu nejsou
Jiné cíle než hattrick a Ligu mistrů mít nemůžeme, říká Rosický před sezonou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi těsným rozdílem jste rozhodli o tom, že prvním semifinalistou naší ankety GOAT Counter-Striku je francouzský sniper ZywOo, který porazil Slováka GuardiaNa. Další "pánové na holení" jsou dva krajané z Dánska. Nicolai "dev1ce" Reedtz a Finn "karrigan" Andersen.Miláček zaplněných arén karrigan

Oba matadoři hrají na špičkové CS:GO scéně už mnoho let. Karrigan má za sebou mnoho skvělých turnajů, sbíral individuální i týmové ceny a nakonec dosáhl i na vysněny Major. V Antverpách loni v květnu se nejprestižnější ceny ve světě Counter-Striku dočkal až ve 32 letech! 

Jeho spojení s proslulou organizací FaZe Clan tak konečně přineslo ovoce. Předtím měl nejblíže k prvenství na Majoru v roce 2018 na ELEAGUE Boston, které jsme zmínili už v souvislosti s Ladislavem Kovácsem, který toho času hrál po boku karrigana. 

Z bohaté kariéry je těžké vypíchnout ty nejlepší sezóny. Karrigan má za sebou povedené angažmá v organizaci mousesports (dnes MOUZ), necelý rok strávil také v dánské kultovní organizaci Astralis, načež přišla jeho první mise ve FaZe. Z něj si odskočil opět k mousesports a od roku 2021 je pevnou součástí americké organizace. 

Finn Andersen je známý svým hecováním publika. Ti si tak dánskou superstar zamilovali. Stal se kultem a poslední dílek k esportové "nesmrtelnosti" přidal právě na PGL Majoru V Antverpách.

Dev1ce má v kapse čtyři tituly z Majorů

Druhý čtvrtfinalista dev1ce svého soka dobře zná. V roce 2015 si společně zahráli necelý rok v americké organizaci TSM a poté i několik měsíců v domácím Astralis. Pak se jejich cesty rozešly, což muselo mrzet zejména karrigana. 

Nicolai Reedtz patřil totiž ke zlaté generaci hráčů Astralis, kteří mezi roky 2017 až 2019 vyhráli čtyři tituly z Majorů. V tomhle ohledu se sedmadvacetiletý sniper těžko překonává. Atlanta, Londýn, Katovice a Berlín. Tyhle čtyři města - pořadatele Majorů - si dánská hvězda se svými týmovými parťáky podmanila.

Po angažmá ve švédském Ninjas in Pyjamas se nyní vrací dev1ce na místo činu, aby pomohl dostat Astralis tam, kam patřil za jeho éry. Byť to v NiP nebyl propadák a tým zaznamenal několik úspěchů, standardy Reedtze jsou jinde.

Dokáže ještě nakopnout svoji kariéru nebo bude ve stínu karrigana, který prožívá s FaZe skvělé období?

Témata:  esport, CS:GO, karrigan, dev1ce
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud