8. února 2022 • 17:41

Bitva o půl milionu! Začíná hlavní fáze VALORANT ligy VRL East: Surge

Autor: Riot Games
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
Podezřelá penalta v divizi. V hlavní akci provařený sudí Drábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechny účastníky hlavní fáze ligy VRL East: Surge již známe. Z otevřené kvalifikace postoupily týmy Anonymo Mentos, l3wandowski a Team Finest. Společně s pěti přímo pozvanými týmy z vybraných zemí regionu budou hrát o finanční odměny ve výši 20 000 eur a možnost postoupit do vyšší úrovně soutěže. Hlavní fáze začíná 16. února.Z vítězství v otevřených kvalifikacích a postupu mezi 8 nejlepších celků regionu se nakonec radovali polští Anonymo Esports a l3wandowski. Izrael bude reprezentovat Team Finest. Své želízko v ohni bude mít i český fanoušek. Přímou pozvánku obdržel tým Straight Outta Retirement, na jehož soupisce figurují hráči Petr „Pjotr“ Janiš, Daniel „Rousik“ Rous, Michal „SH0UTy“ Glacner, Radim „Nemám vlasy“ Haša a Martin „marteen“ Pátek. Pozvánku dostaly také organizace Awaria (Polsko), Anorthosis (Řecko), KTRL (Rumunsko) a need more DM (Maďarsko).

 „O tom, že se regionální VALORANT scéně daří, svědčí fakt, že se otevřené kvalifikace do VRL East: Surge zúčastnilo 85 týmů z 20 zemí. Jsme rádi, že spolu s našimi partnery z Maďarska, České republiky, Rumunska a Řecka můžeme být součástí projektu, který dává mladým hráčům šanci dostat se do profesionálních soutěží pod patronací herního vývojáře Riot Games,“ popisuje Marcin Kilar, generální ředitel FRENZY.

VRL East: Surge tak vstupuje do hlavní fáze, která potrvá od 16. února do 10. března. V lize se týmy utkají o možnost postoupit do turnaje VALORANT Champions Tour, který je v tomto esportu ekvivalentem fotbalové Ligy mistrů. Ve druhém splitu pak vítěz postoupí do turnaje VRL EMEA Finals, kde se utkají šampioni osmi regionálních lig. 

Jako formát pro první sezónu základní části byl zvolen Round Robin Bo3: každý proti každému s maximálně dvěma výhrami. Vyřazovací fáze se odehraje formátem Bo3 dvojité eliminace. Pro vítězství ve velkém finále musí tým získat 3 mapy.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud