3. července 2022 • 15:00

PUBG Sazka eLEAGUE: Vlítneme na server a necháme se vést flow hry, slibuje Nowikk ze SKADE

Autor: Grunex, Aleš Pelc, David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezi největší aspiranty na titul v PUBG Sazka eLEAGUE patří rozhodně norská organizace SKADE, která má ve svých řadách dva české borce. Bývalý hráč Entropiq Matěj „Nowikk“ Krmela srší v rozhovoru pro Grunex optimismem a sebevědomím. "Prizepool je opravdu našlapaný a bylo by fajn si přidat na konto další pohár z CZ/SK turnaje a ukázat, proč nás někteří považují za favority," vyhlašuje.SKADE bude zajisté patřit mezi horké kandidáty na vítězství v lize. Spolehnout se ale nebude moci na kompletní sestavu. Pro splnění pravidla alespoň tří československých hráčů zastoupí ibizu domácí hráča Double. Matěj Krmela přesto věří v úspěch.

Čtěte také: Freekill z ENTERPRISE větří úspěch v PUBG Sazka eLEAGUE

Mezinárodní spolupráce ve SKADE

Připojil ses ke SKADE, za které hraješ společně s PiXeL1Kem, Ibizou a Jembtym. PiXeL1Ka dobře znáš, ale neměl jsi ze začátku přehnaný respekt k zahraniční dvojici? Přece jen oba zažily v PUBG už leccos a zkušeností musí mít na rozdávání…

Respekt ke spoluhráčům se snažím mít vždy, ale je pravda, že zrovna k Jembtymu a Ibimu byl ten respekt větší, než by měl, protože mě hodně ovlivňoval i ve hře. Což ale není zase tak zvláštní, přeci jen jsou to hráči, ke kterým jsem vzhlížel v době, kdy jsem já sám s kompetitivním PUBG začínal. Čím víc spolu hrajeme, tím více si na kluky zvykám a dokážu tento nadměrný respekt k nim oddělit od hry.

Když je řeč o zkušenostech, přišli bývalí hráči Liquidu s něčím, co tě herně opravdu posunulo?

Upřímně, je těžké vybrat jen pár věcí, protože mi celkově kluci dali hrozně moc zkušeností a ukazují mi další způsoby, jak se můžu jako hráč i člověk zlepšovat. Všichni tři i s coachem mi neskutečně pomáhají se zlepšovat a získávat zkušenosti.

Ve SKADE zažíváš své první dlouhodobé působení v zahraniční organizaci. Rozdíl mezi eSubou a Entropiqem jsi vysvětlil v jednom z předchozích rozhovorů, jak jsou na tom ale české organizace v porovnání s tvojí aktuální norskou?

Řekl bych že z organizací, které jsem doposud měl tu čest reprezentovat, se se SKADE může srovnávat jen Entropiq a Heroic. Tyto organizace jsou na profesionální úrovni a snaží se hráčům dát ty nejlepší podmínky k tomu, abychom měli možnost se zlepšovat, jak ve hře, tak i mimo ni.

Začátkem července začínají kvalifikace prvního splitu Sazka eLEAGUE v PUBG, do kterých jste se za SKADE také přihlásili. Je tu na tuzemské scéně tým, který považuješ za nepříjemného soupeře nebo naopak někdo, na koho bys narazil rád? 

Snažím se nikdy nikoho nepodceňovat a mít respekt ke každému týmu, který se turnaje zúčastní. Určitě jsou tu týmy, které dokážou překvapit a můžou pro nás být konkurencí.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud