CELÝ SESTŘIH: Plzeň je půlmistrem, vydřela výhru 1:0 v Jablonci

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Souboj dvou předních českých týmů dopadl lépe pro mistrovský celek. Viktoria Plzeň zvítězila v Jablonci 1:0, rozhodující branku vstřelil ve 32. minutě hlavou stoper Jan Baránek. Utkání komplikoval silný déšť, který přecházel ve sněžení. Západočeši mají kolo před koncem podzimní části sezony jistotu, že v tabulce přezimují na prvním místě.

Viktoria bodovala proti Jablonci potřinácté za sebou a spravila si chuť poté, co nepostoupila ze skupiny Evropské ligy. Severočeši naopak potvrdili, že se jim na podzim nedaří doma a na vedoucí Plzeň ztrácejí už patnáct bodů.

V zimním počasí za vytrvalého sněžení se hrál svižný fotbal v dobrém tempu. V úvodu byl nebezpečnější Jablonec. V desáté minutě nacentroval do vápna bývalý plzeňský záložník Pospíšil, ale nabíhající Romera ve skluzu balon mezi tyče neusměrnil.

Ve 23. minutě si na Hrošovského kolmici naběhl nejlepší ligový střelec Ďuriš, podél Hrubého dostal míč do sítě, ale radost z dvanácté trefy v tomto ročníku mu pokazil ofsajd, který odmával pomezní rozhodčí. Na druhé straně na přelomu 26. minuty vypálil Mingazov, Kozáčik jeho přízemní ránu vyrazil do strany, kde v poslední chvíli zblokoval Karavajevovu dorážku Matějů.

Ve 32. minutě ale udeřili hosté. Na centr od Hořavy, hrající 200. zápas v nejvyšší soutěži, si naskočil Baránek a hlavičkou o zem překonal Hrubého. Jako stoper si připsal už třetí gól v této ligové sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec-Plzeň 0:1

Jablonec mohl ještě do poločasu srovnat. V 41. minutě napřáhl za vápnem Pospíšil, ale bývalému klubu branku nedal, protože Kozáčik jeho přízemní pokus k tyči vyrazil. Další velkou šanci měli Severočeši šest minut po pauze, kdy po centru zprava hlavičkoval neobsazený Mingazov nad.

Jablonecký kouč Šilhavý posílil útok o dalšího bývalého plzeňského hráče Wágnera a hostům se tak začal otevírat prostor pro brejky. V 59. minutě utekl obraně Ďuriš, ale pálil jen do boční sítě. Na druhé straně se Pospíšilův technický pokus snesl těsně nad.

Rušnou tříminutovku zakončila gólová možnost Kopice. Ještě v minulé sezoně hráč Jablonce si zpracoval na zadní tyči centr zleva, obhodil si obránce, ale pak zamířil těsně mimo. V 68. minutě si na roh naskočil domácí Pernica a k vyrovnání mu scházely centimetry.

Jablonec se tlačil dopředu a Viktoria stále víc hrozila z brejků. Hosté se nejprve marně dožadovali penalty a pak je od pojištění náskoku dělil jen kousek, když se tečovaný míč snesl na břevno domácí branky. V závěru už hosté na těžkém terénu čtvrtou ligovou výhru po sobě v klidu udrželi.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 32. Baránek. Rozhodčí: Zelinka - Blažej, Kotík. ŽK: Mingazov, Martin Doležal I., Wágner - Matějů, Hořava, Ďuriš. Diváci: 3022.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, Karavajev - Hübschman - Tecl (64. Masopust ), Pospíšil, Greguš (56. Wágner), Mingazov (81. Matěj Hanousek) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (88. Rajtoral ), D. Kolář (73. Procházka), Kovařík - Ďuriš (90. Holenda). Trenér: Krejčí .

Jablonec - Plzeň: Chyběly centimetry! Pernica těsně minul

Jablonec - Plzeň: Kopic motal, motal, jenže bránu netrefil

Jablonec - Plzeň: Ďuriš rozvlnil síť, ale jen tu boční

Jablonec - Plzeň: Co chce víc? Mingazov zazdil tutovku

Jablonec - Plzeň: Stoper udeřil! Baránek poslal Plzeň do vedení 1:0

Jablonec - Plzeň: Kozáčik vyrazil Mingazovu bombu