31. července 2016 • 10:32

Špatná zpráva pro Jihlavu, Vaculík má zlomenou čelist a měsíc si nezahraje

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kapitán jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík utrpěl v sobotním ligovém zápase s Plzní vícečetnou zlomeninu horní čelisti. Operační zákrok podstoupit nemusí, ale k tréninku se vrátí nejdřív za měsíc. Jihlava o tom informovala na klubovém webu.

Třiatřicetiletý krajní záložník se zranil v 39. minutě při hlavičkovém souboji s Alešem Matějů. S ledovým obkladem na pravé části obličeje opustil hřiště na nosítkách. V minulé sezoně byl Vaculík nejproduktivnějším hráčem Vysočiny.

Jihlava - Plzeň: Matějů fauloval Vaculíka, který musel vystřídat

"Nepříjemné zranění si naštěstí nevyžádá operační zákrok. Lukáš neutrpěl otřes mozku, tudíž ani nebyla nutná hospitalizace. Nyní je mu ordinován klid a ledování v domácí péči. Do tréninkového procesu by se měl vrátit za čtyři až pět týdnů," uvedl lékař jihlavského týmu Jakub Röhrich.

Domácí fotbalisté v úvodním ligovém kole přišli nejen o kapitána, ale i o body. S úřadujícím mistrem Plzní neudrželi poločasové vedení a prohráli 1:2.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Mistr vstoupil do sezony výhrou

Plzeňský brankář Matúš Kozáčik během duelu v Jihlavě.

Jihlava - Plzeň: A znovu Ikaunieks! Tentokrát slibnou akci nezakončil dobře

Jihlava - Plzeň: Supergól! Kopic z voleje vymetl jihlavskou šibenici a Plzeň vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Hanuš vyrazil Kovaříkův přímý kop

Jihlava - Plzeň: Gól! Tomáš Kučera vyrovnal na 1:1, proti bývalému klubu neslavil