Spartě vypadli další hráči. Zdravý Šural rozhodl, na Kadlece se pískalo | iSport.cz
Jakub Dvořák
5. března 2017 • 04:50

Spartě vypadli další hráči. Zdravý Šural rozhodl, na Kadlece se pískalo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jakoby existovala můra, která obchází Letnou a jednotlivě si vybírá, na koho to zrovna padne. Před sobotním zápasem s Duklou (1:0) vypadli kvůli zranění ze sparťanského kádru další hráči - Lukáš Vácha, Michal Kadlec a Lukáš Juliš. Přidali se tak na devítičlenný seznam marodů. Za ně na hřišti museli bojovat uzdravení navrátilci bez pořádné herní praxe. Zatímco Václav Kadlec pálil šance a fanoušci na něho při střídání pískali, Josef Šural zápas rozhodl povedenou trefou z dálky.Hned to trklo do očí. Sparta po výprasku v Jablonci změnila sestavu. Včetně před týdnem zraněného Costy na soupisce nefigurovali ani stoper Michal Kadlec , útočník Lukáš Juliš a záložník Lukáš Vácha . Důvod jejich absence? S lehce ironickým nádechem jak jinak než kvůli zranění.

„Všichni tři vypadli z tréninkového procesu. Vácha a Kadlec měli nějakou virózu, která jim nedovolila se připravovat na sobotní zápas,“ uvedl po výhře nad Duklou trenér a sportovní ředitel Tomáš Požár.

Do základní sestavy se tak vrátili Josef Šural a Václav Kadlec. Po vynechání utkání v Jablonci nechyběl ani obránce Ondřej Mazuch a na lavičce byli už připraveni Lukáš Mareček s Danielem Holzerem .

Nejlépe se zápas vyvedl Šuralovi, který se v 5. minutě uvolnil a nečekaně odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti. Ta před brankářem Filipem Radou zaplavala a Sparta vedla 1:0.

Druhý navrátilec Václav Kadlec už takové štěstí neměl. Naopak, na co sáhl, to se mu nevyvedlo. Největší šanci měl ve druhém poločase, když Šuralův pokus vyrazil Rada přímo k němu, ale letní posila za více než 70 milionů korun poslala míč vysoko nad.

„Oba dlouho nehráli. Navíc opakovaně vypadávají z tréninkového procesu, opakovaně se do něho vrací. I my a především hráči byli v očekávaní, jak to zvládnou, jelikož neměli za sebou žádné ostré utkání a do hry nastoupili bez pořádné praxe. V Jablonci šli do zápasu jen na část utkání, poprali se s tím srdnatě. Teď to nebyl vůbec lehký zápas pro ostatní hráče, natož pro tyhle dva,“ shrnul Požár jejich hodnocení po utkání s Duklou.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Dukla 1:0. Sparta hubenou výhru nakonec uhájila

Líbil se mu Šuralův výkon. „Pepa splnil to, co jsme od něho očekávali. Během zápasu měl dobré okamžiky, vydal se ze všech sil, jsme s ním spokojeni,“ chválil sparťanský kouč.

Kadlec si však na hřišti prošel krušnějšími okamžiky. Kromě zahozených šancí jej při střídání vyprovázel pískot vlastních fanoušků, kteří neměli s jeho výkonem slitování.

„Nepomáhá nám to. Chtěli bychom, aby ohlasy byly pozitivnější. Zároveň však chápu, že naše hra není líbivá. Dnes to byly vydřené tři body a to se fanouškům nelíbí, chtěli by od nás vidět víc. A především zlepšený výkon,“ vyjádřil se k pískotu fanoušků Požár.

„Sejde se tady devět tisíc lidí, někdo nám fandí, někdo bučí. Snad nastanou časy, kdy se sem lidé budou opět těšit a budeme všichni spolu. Víc bych k tomu asi nechtěl říkat,“ uvedl na adresu naštvaných letenských příznivců brankář Tomáš Koubek .

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Sparta - Dukla: Šuralova překvapivá rána zapadla k tyči a Sparta vede 1:0
Sparta - Dukla: Šuralovo sólo zablokoval Miloševič

Sparta - Dukla: Rosický sleduje zápas z tribuny s Kováčem, Svobodou a Michalem Kadlecem

Sparta - Dukla: Holendův gól neplatil, Podaný fauloval Koubka

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud