5. května 2018 • 09:50

Petržela: Hráči se ze Sparty víte co... S úspěchem jsem nepočítal

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc
VŠECHNA VIDEA ZDE

První půlhodinu to vypadalo, že to bude pořádný průšvih. Sparta zamkla Zlín na jeho vlastní polovině a mačkala ho jako citron. Pro Fastav bylo jediným štěstím, že z jasné převahy dokázali Pražané vstřelit pouze jediný gól a ostatní šance pálili. A tak si z Letné místo debaklu odvezl „jen“ prohru 1:2. „Někteří hráči tu hráli poprvé a ze Sparty se víte co... Nechci být sprostý,“ komentoval utkání zlínský trenér Vlastimil Petržela.Jako kdyby už dopředu věděl, co přijde a byl na to připravený. Po utkání na Spartě, které domácí ovládli 2:1, byl zlínský kouč Vlastimil Petržela ve skleslé náladě, nikoliv však rozčílený.

„Sparta vyhrála naprosto zaslouženě. V prvním poločase jsme byli hodně ustrašení. Hlavně hráči, kteří nehrávají pravidelně. Vůbec se nevyrovnali s tlakem. Byli jsme zralí na víc gólů,“ začal své hodnocení.

A vzápětí přiznal, ani on sám nevěřil, že by jeho svěřenci mohli v Praze urvat nějaké body důležité pro záchranu v lize.

„Já s tím zápasem vůbec nepočítal. Vždyť nemohli hrát Vukadinovič a Holzer, naši nejlepší hráči. A k tomu zranění dalších klíčových postav," vyřkl odevzdaně.

„Většina hráčů tu hrála poprvé v životě, takže z toho byli, víte co… Ten náš jeden mladý černoch přihrával furt dozadu, dozadu a dozadu. Dopředu se bál! Ale ani já jsem nečekal, že budou takhle bázliví. Na druhou stranu když tihle kluci dokážou na Spartě prohrát jen 1:2, tak to není zas tak špatné,“ vykládal trenér Fastavu.

Co je však špatné, je postavení Zlína v tabulce. Od pásma sestupu jej dělí pouhé čtyři body a před sebou má náročný los. Bodovat musí buďto se silnou Olomoucí či Libercem, anebo vykrást v moravském derby Slovácko. O záchraně však Petržela nepochybuje.

„Musíme se zachránit a my to dokážeme. Je to úplně jedno koho, jedno mužstvo prostě musíme porazit, anebo udělat dva body,“ dodal.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:1. Domácí uhlídali výhru, pálil Lafata
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze