1. července 2018 • 13:28

Plzeň porazila Budějovice 4:3. Řezníček dal hattrick, vítězný gól Ekpai

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Plzně před odjezdem na soustředění do Rakouska přestříleli druholigové České Budějovice 4:3 a vyhráli i čtvrté utkání letní přípravy. Hattrickem se v Přešticích blýskl útočník úřadujícího mistra Jakub Řezníček.

Plzeňský hráč, který v jarní části minulé sezony hostoval v Olomouci, stihl bývalému týmu vstřelit tři góly už během prvního poločasu. Po dvou brankách ze hry Řezníček uzavřel hattrick z penalty. Západočeši však během úvodního dějství také třikrát inkasovali a přišli o dosavadní neprůstřelnost v přípravě.

"Naši hráči se asi včera dívali na mistrovství světa, protože to vypadalo podobně. Na jednu stranu jsem rád, že padlo tolik gólů, lidi to baví více. Na druhou stranu dostat tři branky je hodně. To ovšem musím vzít na sebe, v prvních 15 minutách jsme zkoušeli něco, co nám moc nešlo, a to jsem si vymyslel já," řekl pro klubový web plzeňský trenér Pavel Vrba.

České Budějovice - Plzeň 3:4. Řezníček dal hattrick, trefila se i posila Ekpai

Do druhého poločasu nasadil jinou sestavu, která už Budějovice přehrávala. Vítězný gól vstřelil v 72. minutě Nigerijec Ubong Ekpai, letní posila ze Zlína. "Po přechodu na náš způsob hry to už vypadalo jinak," podotkl Vrba.

Viktoria před Českými Budějovicemi porazila druholigový Sokolov 2:0 a deklasovala divizní celky Doubravku (7:0) a Klatovy (6:0). Plzeňský tým se na úvod soustředění ve Westendorfu utká v pátek s Achmatem Groznyj, poté v úterý změří síly s Innsbruckem a v sobotu s Dynamem Kyjev.

"Chtěl bych zúžit kádr na dvaadvacet hráčů plus tři gólmany. Uvidíme také podle zdravotních stavů hráčů. Kdyby někdo z nich nemohl jet, tak bychom to nějak řešili. V dané chvíli čekáme hlavně na to, jestli po středečním tréninku budou všichni fit," uvedl Vrba.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 3:4 (3:3)

Branky: 24. Pešek, 26. Táborský, 45. Pouček - 22., 28. a 41. z pen. Řezníček, 72. Ekpai.

Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Řezník, Pernica, Limberský - Procházka, Hořava - Petržela, Kopic, Štursa - Řezníček, Krmenčík.
II. poločas: Hruška - Havel, Hubník, Hájek, Kovařík - Hrošovský, Čermák - Ekpai, Navrátil, Kopic - Bakoš. Trenér: Vrba.

Vrba vtipkoval: Slíbil jsem Řezníčkovi, že dokud bude dávat hattrick, bude hrát

Posila Plzně Ekpai: Chci odevzdat pokaždé maximum. Začínám se učit česky

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905