Hádka v komisi rozhodčích! Kvůli Královcovi, který „neposlechl“ video | iSport.cz
Pavel Janega
24. července 2018 • 05:00

Hádka v komisi rozhodčích! Kvůli Královcovi, který „neposlechl“ video

Autor: Pavel Janega
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokutový kop, znělo doporučení videorozhodčího. Vidím to jinak, rozhodl hlavní arbitr Pavel Královec. Kontroverzní situace z 58. minuty, kdy opavský Matej Hrabina přišlápl nohu sparťana Alexandrua Chipciua, rozděluje sudí i samotnou Komisi rozhodčích (dále KR). Jedna strana respektuje Královcův verdikt, druhá vidí hrubé pochybení. Včetně Petra Mlsny, jednoho z členů, který si pro iSport.cz postěžoval na fungování současné KR. „Třeba kdo píská ligu, jsem se dozvěděl z internetu,“ nechápe. Co říká na přítomnost Dagmar Damkové v komisi? A jak komentuje Královcovo rozhodnutí?Nutno říct, že spornější moment v českém fotbale dlouho nebyl. Vyložit se dá jednoduše oběma směry, s čímž operují obě nesvářené strany.

„Respektujeme názor rozhodčího Pavla Královce, který se rozhodl nenařídit pokutový kop. Nepovažujeme to za zjevné pochybení. S prvním kolem vládne spokojenost,“ řekl Sportu Martin Wilczek s pověřením předsedy Jozefa Chovance.

„Podle mého názoru jasná penalta a minimálně žlutá karta,“ namítá ale Petr Mlsna, jenž představuje společně s Romanem Hrubešem opozici vůči Wilczekovi a Pavlu Marešovi, dalšímu členu KR údajně dosazeným Romanem Berbrem.

Královec se rozhodl penaltu nepísknout, přestože zhlédl záznam přímo u hřiště a videorozhodčí Miroslav Zelinka mu do sluchátka hlásil opačné doporučení „pokutový kop, běž se na to podívat“. „Doufám, že to budeme na komisi probírat. Je to ukázkový případ z instruktážního videa UEFA. Videorozhodčí reagoval správně,“ je přesvědčený Mlsna.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud