Boj o Matouška se stupňuje. Po Slavii a Plzni ho chtějí i v Itálii | iSport.cz
Jan Podroužek
4. srpna 2018 • 13:43

Boj o Matouška se stupňuje. Po Slavii a Plzni ho chtějí i v Itálii

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Real - Manchester City 1:2. Bleskový obrat hostů, Ramos viděl červenou
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna noha do Viktorie Plzeň, druhá do Slavie, a našla by se hromada zájemců i na ruce a hlavu. Jan Matoušek je fakt na roztrhání. Jak to dopadne? Šéf Příbrami Jaroslav Starka je v nejvíc v kontaktu se Západočechy a se „sešívanými“. S Adolfem Šádkem ho pojí dlouholetý blízký vztah, Jaroslav Tvrdík prý zase mává mimořádnou nabídkouUž i v zahraničí vědí, jaký talent se vyskytuje na českých trávnících. A zkouší to. Podle informací Sportu konkrétně dánský Midtjylland, a upejpavý dotaz vznesla i Sampdoria Janov.

Sportovní úsek italského klubu se měl na Jana Matouška nesměle informovat, chtěl ho přidat na seznam vedle patnáctiletého Adama Oberta ze Zbrojovky Brno, víc ale zatím svůj zájem nerozvinul. Měl se ozvat i jiný italský celek, nováček Serie A Frosinone.

A zástup doplňují i další zahraniční agenti s vazbami na nizozemské a belgické kluby, kterým by mladého útočníka mohli dohodit. Co se týče dánského Midtjyllandu, podle zákulisních zpráv rozjel jednání, dokonce by mu nevadilo vrhnout se do finančních dostihů. Jenže všechny zahraniční kluby tady budou nejspíš hrát vedlejší role.

Má se zkrátka rozhodovat mezi dvěma nejlepšími značkami v Česku.

Slavia je ohledně financí nejsilnějším hráčem ve frontě. Čínští majitelé už se prý ztotožnili s velkým výdajem za český talent, peníze tedy na Matouška do Prahy pošlou, pokud si Jaroslav Tvrdík se Starkou plácne. A má to podle zákulisních informací být nabídka, jaká se neodmítá.

Tím spíš jí těžko pohrdne Jaroslav Starka, šéf příbramského klubu, jehož sezonní rozpočet se odhaduje na necelých čtyřicet milionů korun. Říká se, že tenhle přestup by mu starosti s naplňováním finančního plánu pomohl vyřešit.

Ovšem k dohodě mezi kluby zatím nedošlo, stejně jako v případě Viktorie Plzeň. Ačkoliv už se Adolfu Šádkovi, generálnímu manažerovi Západočechů, podařilo sjednotit se Starkou na podmínkách Matouškova přesunu do Štruncových sadů, mávání čínských milionů hraje v celém případu tak velkou roli, že skvělé vztahy mezi Šádkem a Starkou mohou v tomhle konkrétním jednání jít trochu stranou. Nejprve se říkalo, že se má celá sága rozseknout někdy příští středu, teď se zdá, že k tomu dojde nejspíš ještě o něco dřív.

Příbram - Bohemians: Matoušek využil protiútoku, po krásné přihrávce od Slepičky otevřel skóre

Příbram - Bohemians: Příbramský talent znovu v akci! Matoušek prošel rozhozenou obranou a domácí vedli už 3:0!

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud